پیامبر اکرم (ص): لا تُطاوِعوا أنفُسَكُم عن مَنامِ كُلِّ اللَّيلِ، وخُذوا هَزيعاً مِنهُ. با نفس خود در خوابیدن در ازای شب، همراهی نکنید؛ بلکه پاسی از آن را (برای عبادت) برگیرید. ( تنبيه الخواطر: ج۲ ص۱۱۶)
صفحه اصلی اخبار > اولین جلسه ستاد اربعین جامعة المصطفی العالمیه مشهد برگزار شد


 تاریخ: دوشنبه ٧ مرداد ١٣٩٨      ساعت: ١٤:٤١        شماره خبر: ١٠٣١٦١         نسخه چاپي 

 

اولین جلسه ستاد اربعین جامعة المصطفی العالمیه مشهد برگزار شد

 


 

به گزارش روابط عمومی جامعه المصطفی العالمیه مشهد، صبح روز گذشته با حضور مشاور رئیس جامعة المصطفی ص العالمیه مشهد، و رئیس ستاد اربعین نمایندگی مشهد نخستین جلسه ستاد اربعین نمایندگی مشهد برگزار شد.

در این جلسه که با ریاست حجت الاسلام والمسلمین غلامحسین عصارزاده برگزار شد، ضمن مروری بر موانع و مشکلات سفر اربعین در سال گذشته، سیاست ها و راهبردهای سفر اربعین حسینی در سال 1398 تبیین و ارائه شد.

رئیس ستاد اربعین با تاکید بر اینکه در سفر اربعین امسال بایستی آسیب ها و مشکلات شناسایی شده در سال های گذشته برطرف شود گفت: برای این منظور 6 کمیته فرعی در عناوین؛ کمیته علمی محتوایی، تبلیغ و اطلاع رسانی، مالی و پشتیبانی، امور صیانتی، منابع انسانی و کمیته مستقل خواهران را ایجاد کرده ایم که هر کدام از این کمیته ها موظف خواهند بود طرح و برنامه های مربوطه را بررسی و نتیجه آن را به عنوان دستور جلسات ستاد اربعین جهت تصویب نهایی ارائه کنند.

ایشان شرح وظائف هر کمیته و میدان فعالیت آنان را به شرح ذیل اعلام و ابلاغ نمود:

الف: کمیته علمی محتوایی ؛ بررسی مباحث آموزشی، پژوهشی و تربیتی طلاب و اساتید قبل و حین سفر و بعد از آن 

ب : کمیته تبلیغ و اطلاع رسانی؛ برنامه ریزی اعزام تبلیغی طلاب، ارتباط با ستاد هایکشوری اربعین، گروه بندی طلاب. زمینه سازی تبلیغ حداکثری در فضای مجازی، جمع بندی گزارشات کمیته ها، تهیه مستند اربعین .

ج : کمیته اجرایی و پشتیبانی؛ کلیه امور مربوط به ثبت نام، امداد و سلامت ، امور مالی و پیگیری جذب کمک ها ، ارتباط با کنسولگری ، امور ایاب و ذهاب ، هماهنگی های داخل عراق.

د : کمیته منابع انسانی؛ برنامه ریزی سفر همکاران، اساتید و میهمانان و تمهیدات لازم در این خصوص

ه : کمیته مستقل خواهران؛ انجام تمام وظائف موارد کمیته محتوایی و تبلیغ و امور ثبت نام خواهران با حفظ استقلال این کمیته.

همچنین در این مراسم حجة الاسلام والمسلمین عصار زاده میثاق نامه با حضرت ولی عصر ارواحنا فداه را قرائت نمود، متن این میثاق نامه به شرح ذیل است.

 

 


خروج