پیامبر اکرم (ص): لا تُطاوِعوا أنفُسَكُم عن مَنامِ كُلِّ اللَّيلِ، وخُذوا هَزيعاً مِنهُ. با نفس خود در خوابیدن در ازای شب، همراهی نکنید؛ بلکه پاسی از آن را (برای عبادت) برگیرید. ( تنبيه الخواطر: ج۲ ص۱۱۶)
صفحه اصلی اخبار > سیاست ها و محتوای آموزش زبان فارسی باید مورد بازنگری قرار گیرد


 تاریخ: پنج شنبه ٣ مرداد ١٣٩٨      ساعت: ١٣:٣١        شماره خبر: ١٠٣٠٩٧         نسخه چاپي 

 

سیاست ها و محتوای آموزش زبان فارسی باید مورد بازنگری قرار گیرد

رئیس جامعه المصطفی مشهد در جمع طلاب و اساتید مرکز آموزش زبان فارسی برادران:

 


 

به گزارش روابط عمومی جامعة المصطفی العالمیه مشهد، حجت الاسلام والمسلمین محمد رضا صالح در دیدار با طلاب و اساتید مرکز آموزش زبان فارسی و معارف اسلامی، بر اهمیت آموزش زبان فارسی و نیز بازنگری در سیاستها و محتوای دروس و متون آموزشی زبان فارسی را تاکید کرد و افزود: باید متون آموزشی، روان، به روز و کاربردی شوند و از استفاده از متون و اصطلاحات و مثَل های کهن و متروک که بیشتر طلبه را از زبان رایج و امروزی دور می سازد، پرهیز نمود.

وی همچنین با اشاره به برخی اهداف آموزش زبان فارسی مبتنی بر آشنایی با ملت ایران؛ ارتباط با علوم مختلف؛ تسهیل فراگیری علوم دینی؛ توانمندی تدریس زبان فارسی به هموطنان خود بعد از بازگشت، پیشنهاداتی را در در جهت ارتقاء سطح آموزش زبان فارسی مطرح نمودند و خواستار تحقق و عملیاتی شدن آنها گردید:

معرفی و بزرگداشت شعرای پارسی گوی غیر پارسی زبان به طلاب و آشنا سازی طلاب با گزیده ای از اشعار ساده و قابل فهم برای آنان.

ترجمه متن سرود کشورهای طلاب به زبان فارسی.

مدیر المصطفی مشهد در ادامه، مفاهیم فطری و انسانی مشترک بین همه جوامع با هر زبان و دین را مورد اشاره قرار داد و در این زمینه گفت: مفاهیمی وجود دارد که در همه جوامع با هر زبان و آئین و هر رنگ و نژاد مورد توجه و احترام است مانند؛ عشق و محبت، علم و دانش و دعوت به خیر و نیکی و عزتمندی. باید طلاب این مفاهیم را طی حضور و تحصیل خود در ایران در ذهن و جان خود نهادینه کنند.

 در پایان ایشان به طلاب توصیه کردند: طلاب از اساتید خود که عمر خویش را به پای تربیت و آموزش آنها ریخته اند، استفاده و بهره لازم را ببرند و به سوالات و شبهات خود با استفاده از ظرفیت اساتید پاسخ دهند.

 


خروج