پیامبر اکرم (ص): لا تُطاوِعوا أنفُسَكُم عن مَنامِ كُلِّ اللَّيلِ، وخُذوا هَزيعاً مِنهُ. با نفس خود در خوابیدن در ازای شب، همراهی نکنید؛ بلکه پاسی از آن را (برای عبادت) برگیرید. ( تنبيه الخواطر: ج۲ ص۱۱۶)
صفحه اصلی اخبار > نقش جامعة المصطفی در توسعه گردشگری حلال و توریسم اسلامی


 تاریخ: دوشنبه ٣١ تير ١٣٩٨      ساعت: ١٥:٣١        شماره خبر: ١٠٣٠٨٥         نسخه چاپي 

 

نقش جامعة المصطفی در توسعه گردشگری حلال و توریسم اسلامی

در دیدار مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی با رئیس جامعة المصطفی العالمیه مشهد مطرح شد

 


به گزارش روابط عمومی جامعه المصطفی مشهد، روز گذشته مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی با رئیس جامعه المصطفی مشهد دیدار کرد.

رئیس جامعه المصطفی العالمیه مشهد در این نشست برای همکاری در توسعه روابط  و گردشگری خراسان رضوی با کشورهای هدف جامعة المصطفی اعلام آمادگی کرد و گفت: این مجموعه، نهادی علمی، حوزوی و بین المللی با بیش از 7 هزارطلبه  از 70 کشور جهان می باشد. تنوع زبانی طلاب المصطفی، می تواند بستر مناسبی برای معرفی ظرفیت های استان خراسان رضوی در حوزه های گردشگری مذهبی، صنعتی، سلامت و غیره باشد.

حجت الاسلام صالح تصریح کرد: صدها میلیون نفر از پیروان و عاشقان اهل بیت (ع) و سایر مذاهب اسلامی و حتی غیر مسلمانان علاقه مند به سفر به شهر مشهد هستند، نباید از این ظرفیت عبور کنیم بلکه بایستی برای بهره گیری از این ظرفیت عظیم، برنامه ریزی و سیاستگذاری های لازم انجام شود و همه نهادهای مرتبط نیز در نیل به این مقصود همکاری و همراهی داشته باشند. با اجرای تفاهم نامه منعقد شده و مذاکرات امروز می توانیم این ظرفیت گردشگری را احیا کنیم.

در ادامه این نشست رئیس اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی، ابوالفضل مکرمی فر گفت: پرواز مستقیم، امنیت و اقامت از جمله مولفه های اصلی استان خراسان رضوی  برای جذب گردشگر خارجی است.

وی به ظرفیت ها و زیرساخت های استان و به ویژه مشهد اشاره کرد و ادامه داد: در استان162 تاسیسات گردشگری با مجوز از این اداره کل با ظرفیت بیش از 102 هزار نفر شب اقامت فعال وجود دارد.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با بیان این که سیاست های توزیع و هدایت سفر به شهرستان های خراسان رضوی اجرا شده است، تصریح کرد: تاکنون 58 اقامتگاه بوم گردی در استان بهره برداری شده است و تقریبا در تمام شهرستان ها اقامتگاه بوم گردی وجود دارد.

مکرمی فر به ظرفیت های صنایع دستی و گردشگری اشاره کرد و یادآورشد: سال گذشته برای 28 شهرستان خراسان رضوی کتابچه و راهنمای گردشگری در قطع پالتوئی به دو زبان فارسی و انگلیسی تهیه شده و بواسطه حمایت هایی از سوی بخش خصوصی و برخی شهرداری ها، به چاپ رسیده است.

وی ادامه داد: پیش از این تفاهم نامه بین اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی و جامعه المصطفی العالمیه امضاء شده که در راستای توسعه گردشگری همکاری داشته باشیم و این نشست برای اجرایی شدن این تفاهم نامه برگزار شد.

مکرمی فر اظهار کرد: محتوای معرفی ظرفیت ها و جاذبه های گردشگری و صنایع دستی استان آماده شده است و طلاب جامعه المصطفی العالمیه و خانواده های آن ها  بهترین بستر برای معرفی استان هستند.

وی با بیان این که جامعه المصطفی العالمیه ظرفیت های ملی و بین المللی دارد، گفت: بیش از 7 هزار طلبه و پژوهشگر علوم دینی در این مجموعه فعال هستند که می توانند در زمینه توسعه گردشگری کمک شایانی کنند.


خروج