پیامبر اکرم (ص): لا تُطاوِعوا أنفُسَكُم عن مَنامِ كُلِّ اللَّيلِ، وخُذوا هَزيعاً مِنهُ. با نفس خود در خوابیدن در ازای شب، همراهی نکنید؛ بلکه پاسی از آن را (برای عبادت) برگیرید. ( تنبيه الخواطر: ج۲ ص۱۱۶)
صفحه اصلی اخبار > فراخوان یازدهمین جشنواره بین المللی فارابی


 تاریخ: پنج شنبه ٢٠ تير ١٣٩٨      ساعت: ٠٨:٠٢        شماره خبر: ١٠٢٦٢٠         نسخه چاپي 

 

فراخوان یازدهمین جشنواره بین المللی فارابی

وزارت علوم، تحقیقات و فناوری برگزار می کند:

 


فراخوان دریافت آثار یازدهمین جشنواره بین المللی فارابی ویژه تحقیقات علوم انسانی و اسلامی اعلام شد.

به گزارش روابط عمومی جامعه المصطفی العالمیه مشهد، این جشنواره با عنایت به اهداف مشخص شده آن، در دو حوزه نظری و کاربردی و از حیث سازمانی به گونه‌ای تعریف شده تا از حداکثر حمایت مراکز پژوهشی - آموزشی فعال در گستره علوم انسانی برخوردار باشد.

 برای این منظور از تجارب ارزنده جشنواره های بین المللی کشور دیدگاه ها و پیشنهادهای ارائه شده از سوی فرهنگستان ها و موسسات پژوهشی و علمی کشور مورد توجه قرار گرفته و در طراحی جشنواره به کار گرفته شد که در مجموع، تلاش فراگیر و اقدام جمعی را برای شناسایی و تقدیر از برگزیدگان علوم انسانی و اسلامی، شکل می دهد.

جشنواره بنا به تعریف در دو سطح «جوانان (زیر ۳۵ سال)» و «بزرگسال» به دریافت، بررسی و انتخاب آثار برگزیده می‌پردازد و از حیث قلمرو جغرافیای حوزه داخل و خارج را پوشش می‌دهد. در حوزه داخل کشور، تمامی آثار تولید شده توسط ایرانیان، فارغ از محل کنونی سکونت و اشتغال، مدنظر است و در حوزه خارج، تولید آثار پژوهشی توسط کسانی که دارای تابعیت ایرانی نیستند، دنبال می شود. 

موضوع جشنواره

موضوع جشنواره، تقدیر از تحقیقات حوزه علوم انسانی و اسلامی است. آثاری که در جشنواره پذیرش، ارزیابی و معرفی می‌شوند که واجد ویژگی «اثر پژوهشی» باشند. در کنار دو بخش داخلی و بین المللی، بخشی نیز تحت عنوان "بخش ویژه" شامل موارد زیر اختصاص یافته است:

 پیشکسوت علوم انسانی و اسلامی

شخصیت های پیشرو در حوزه علوم انسانی و اسلامی

نظریه‌ پرداز برتر

مترجم برتر

انجمن علمی برتر

فصلنامه علمی پژوهشی برتر 

کفتنی است بنا به اعلام دبیرخانه جشنواره، آخرین مهلت ثبت آثار 31 مرداد ماه 1398 بوده، و پژوهشگران می توانند با مراجعه به سایت جشنواره به آدرس http://farabiaward.ir/  نسبت به ثبت آثار خود اقدام نمایند.
خروج