پیامبر اکرم (ص): لا تُطاوِعوا أنفُسَكُم عن مَنامِ كُلِّ اللَّيلِ، وخُذوا هَزيعاً مِنهُ. با نفس خود در خوابیدن در ازای شب، همراهی نکنید؛ بلکه پاسی از آن را (برای عبادت) برگیرید. ( تنبيه الخواطر: ج۲ ص۱۱۶)
صفحه اصلی اخبار > گاهی برای انجام تکلیف باید هجرت کرد / ریشه و آغاز شکل گیری بیش از ۲۵ تمدن جهانی بر اساس مهاجرت بوده است


 تاریخ: پنج شنبه ١٣ تير ١٣٩٨      ساعت: ١٣:٥٥        شماره خبر: ١٠٢٤٩٣         نسخه چاپي 

 

گاهی برای انجام تکلیف باید هجرت کرد / ریشه و آغاز شکل گیری بیش از ۲۵ تمدن جهانی بر اساس مهاجرت بوده است

رئیس جامعه المصطفی مشهد:

 


 

به گزارش روابط عمومی جامعه المصطفی العالمیه مشهد، مراسم تودیع و معارفه رئیس جامعه المصطفی مشهد مقدس امروز در سالن اجتماعات مدرسه عالی برادران این مجتمع برگزار شد.

در این مراسم رئیس جامعه المصطفی مشهد ضمن تبریک ایام ولادت حضرت معصومه و هفته کرامت و تشکر از رئیس و جانشین رئیس جامعه المصطفی و همچنین تقدیر از زحمات چندین ساله حجت الاسلام والمسلمین محمد حسین مهدوی مهر بیان داشت: ریشه و آغاز شکل گیری بیش از ۲۵ تمدن جهانی بر اساس مهاجرت بوده است و حرکت یک فرد، قوم یا اقوام از منطقه‌ای به منطقه دیگر، باعث شکل گیری تمدن های بزرگ جهانی بوده است.

 حجت الاسلام و المسلمین محمدرضا صالح در ادامه اظهار کرد: هجرت بزرگ بانوی عالم حضرت فاطمه معصومه سلام الله علیها از مدینه به عشق دیدار و ملحق شدن به حضرت امام علی بن موسی الرضا علیه السلام در آن زمان نزدیک به ۱۴ قرن پیش سبب شکل گیری یک حرکت بزرگ جهانی به نام جامعه المصطفی شده است، که امروز باعث شکل گیری حضور هزاران جوان مشغول به تحصیل کنار آن بانوی بزرگوار شده است.

وی در ادامه بیان کرد:  گاهی اوقات خیر و تاثیر در رفتن و هجرت است، نه در ماندن.  هجرت پیامبر اسلام از مکه به مدینه و مجددا بازگشت از مدینه به مکه و حضرت اباعبدالله الحسین از مدینه به کربلا و امروز مهاجرت های بزرگ تاریخ، این نکته درس آموزی برای ما است.

حجت الاسلام و المسلمین صالح  بیان داشت: گاهی برای رسیدن به خیر و برای رسیدن به آن تکلیف که باید انجام بدهیم، باید حرکت کنیم از جایی به جای دیگر، و این درسی است که ما امروز در روز میلاد بزرگ بانوی عالم، از این حرکت آن بزرگوار می گیریم.

رئیس جامعه المصطفی مشهد اظهار کرد:  امروز جامعه المصطفی مرکزی است برای تربیت نسلی سازنده و راهبر و کادر مدیریتی برای جهان اسلام و این سرمایه های بزرگ که تمام فلسفه ی تاسیس نهاد بزرگی چون جامعه المصطفی است، برای پذیرایی از نسل ممتاز جوانان بزرگ در جهان است و باید آنچه که داریم به پای آنها بریزیم.

وی  در ادامه خطاب به نهادهای اداری استان، از آستان قدس رضوی تا نیروی انتظامی و سایر مراکز، بیان داشت: امروز جامعه المصطفی از گوشه گوشه جهان تک تک جوان‌ها را آورده در این شهر مقدس جمع کرده، و امروز این شمایید و این تکلیف، هیچ یک بر دیگری منت نداریم و این یک مسابقه خدمت است، مسابقه قدرشناسی از نعمت و فرصت است، ما نمی دانیم این فرصت ها تا کی ادامه دارد اما ان شاء الله به دست این عزیزان این پرچم مقدس را به دست مبارک صاحب عصر عجل الله تعالی فرجه الشریف خواهیم سپرد، و این یک نعمت بزرگی است که جامعه المصطفی آن را فراهم کرده است. 

حجت الاسلام و المسلمین صالح بیان داشت: توجه به ماهیت تربیتی و تقویت روح تقوا در بین طلاب، بزرگترین رسالت المصطفی است. قبل از علم آموزی، وجه بیرونی طلبه وقتی در کشورهای دیگر ظاهر می شود میزان تعهد او به شرع و دین مداری او است.طلاب ما باید به درجه ای برسند که از این مرکز و بعد جدا شدن و  انتشار در سراسر عالم بتوانند این ملکه و استطاعت را در وجود خود نهادینه کنند و پیامد این را از منابع اصلی استخراج کنند و به دیگران ابلاغ کنند.  این وجه علمی المصطفی است و باید هر چه بیشتر تقویت شود و این دو ویژگی، ماموریت های اصلی جامعه المصطفی است.

 

 

 


خروج