پیامبر اکرم (ص): لا تُطاوِعوا أنفُسَكُم عن مَنامِ كُلِّ اللَّيلِ، وخُذوا هَزيعاً مِنهُ. با نفس خود در خوابیدن در ازای شب، همراهی نکنید؛ بلکه پاسی از آن را (برای عبادت) برگیرید. ( تنبيه الخواطر: ج۲ ص۱۱۶)
صفحه اصلی اخبار > طلاب المصطفی، سند افتخار اهل بیت عصمت (ع) هستند


 تاریخ: يکشنبه ١٦ تير ١٣٩٨      ساعت: ١٠:٤٢        شماره خبر: ١٠٢٣٧٣         نسخه چاپي 

 

طلاب المصطفی، سند افتخار اهل بیت عصمت (ع) هستند

 به گزارش روابط عمومی جامعه المصطفی العالمیه مشهد، ظهر دیروز دیدار صمیمی جانشین رئیس جامعه المصطفی به همراه رئیس پیشین و رئیس جامعه المصطفی مشهد با طلاب مجتمع آموزش عالی مشهد برگزار شد.

در این دیدار حجت الاسلام و المسلمین محمد حسین مهدوی مهر بیان داشت: در آموزش و مباحث علمی با طلاب، ضابطه مند و قانونمند هستیم اما در رفتار رفیق هستیم.

رئیس سابق جامعه المصطفی مشهد ادامه داد: شما باید قدر حجت الاسلام و المسلمین صالح را بدانید و مطمئن باشید که برادری جای برادر دیگر آمده است.

همچنین در این مراسم حجت الاسلام و المسلمین مجید خالق پور اظهار کرد: شما طلاب، سند افتخار اهل بیت عصمت (ع) هستید و ما هم قدردان این نعمت هستیم که توفیق خدمت به شما را به ما دادند.

جانشین رئیس جامعه المصطفی العالمیه در ادامه بیان داشت: از حجت الاسلام و المسلمین مهدوی مهر بابت 18 سال مدیریت در مشهد قدردانی می کنیم. عشق و علاقه به شما طلاب از شاخصه های بارز ایشان می باشد.

وی گفت: حجت الاسلام و المسلمین صالح هم خودشان صالح اند و هم ذوابعاد هستند و با دست پر آمده اند.

حجت الاسلام والمسلمین خالق پور تصریح کرد: توصیه ما به شما طلاب عزیز آن است که در جهت دو گام اساسی تلاش کنید؛ گام اول تهذیب نفس و گام دوم تحصیل علم

همچنین وی در ادامه تاکید کرد: طلبه باید مطالبه گر و پرسش گر باشد و دنبال نیازهای کشورش باشد و برای رفع نیازهای فکری و معرفتی کشورش مجهز گردد

در ادامه این مراسم حجت الاسلام و المسلمین محمد رضا صالح ضمن تبریک ایام و تقدیر از حجت الاسلام و المسلمین مهدوی مهر خطاب به طلاب بیان داشت: در زمینه حمایت معنوی هیچ کدامتان برای ما فرقی ندارید و در مجموعه المصطفی، چتر عاطفه و پدری یک اصل است.

رئیس جامعه المصطفی العالمیه مشهد به فرمایشی از سخنان رهبر فرزانه انقلاب اشاره  و بیان داشت: همانطور که رهبری فرمودند شما صاحب خانه اید و ما میهمان هستیم. راهی را قدم گذاشته اید که در این راه سرها در صدر اسلام داده اند و این راه عاشق می خواهد.

حجت الاسلام و المسلمین صالح تصریح کرد: مهمترین شیوه تبلیغ اصلاح خودتان است. بنده شدیدا تشنه شنیدن نظرات شما هستم و ایجاد شورای همفکری طلاب، ایجاد اتاق فکر ملیتی از اقداماتی است که باید انجام شود.

ایشان در بخش دیگری از عرایض خود طلاب مشهد را اینگونه  مورد خطاب قرار داد که؛ شما باید در طی یک افق 5 ساله در بدنه تدریس و علمی آموزشی المصطفی بیشتر بالا بیاید و به شدت به فکر کشورتان باشید. هجرت در قرآن سه شاخصه دارد: کوچ، نفقه و رجوع. خدمت به جامعه و وطن تان باید یک شعار باشد. تهاجم فرهنگی قطعی است لذا باید از طرق مختلف نجات غریق ملتتان باشید. تناسب چیزی که می آموزید و به ملت هاتان منتقل می کنید، یک اصل باشد.


 


خروج