پیامبر اکرم (ص): لا تُطاوِعوا أنفُسَكُم عن مَنامِ كُلِّ اللَّيلِ، وخُذوا هَزيعاً مِنهُ. با نفس خود در خوابیدن در ازای شب، همراهی نکنید؛ بلکه پاسی از آن را (برای عبادت) برگیرید. ( تنبيه الخواطر: ج۲ ص۱۱۶)
صفحه اصلی اخبار > بنای حرکت المصطفی، طرح تحول آموزشی است


 تاریخ: شنبه ١٥ تير ١٣٩٨      ساعت: ١٦:٥٩        شماره خبر: ١٠٢٣٤٣         نسخه چاپي 

 

بنای حرکت المصطفی، طرح تحول آموزشی است

حجت الاسلام والمسلمین خالق پور:

 


به گزارش روابط عمومی جامعه المصطفی العالمیه مشهد، حجت الاسلام و المسلمین خالق پور جانشین رئیس جامعه المصطفی العالمیه در نشست صمیمی که با پرسنل جامعه المصطفی العالمیه مشهد داشت بیان کرد: با توجه به منطقه حساس شامات هم به لحاظ علمی و هم به لحاظ سیاسی  و فرهنگی، نیاز به یک نیروی خبره داشتیم که جناب حجت الاسلام والمسلمین مهدوی مهر برای این ماموریت سنگین و خطیر  انتخاب شدند.

وی ادامه داد: اینکه ما فقط یک نماینده در منطقه  شامات داریم به این معناست که کشورهای اقماری یا توسط بومی‌ها اداره میشود و یا اگر اعزامی داشته باشیم آن اعزامی ذیل آن نیروی اصلی هست که در آن منطقه  مأمور شده است. 

 جانشین رئیس جامعه المصطفی همچنین گفت: مبنای حرکت ما در داخل، طرح تحول آموزشی است لذا اولین تأکیدی که بنده دارم اینکه مجموعه هیات علمی و گروه های علمی ما حتماً با طرح تحول آشنایی پیدا کنند و حتی مباحثه کردن آن هم ضرر ندارد و باید این خط کاملا روشن بشود.

 وی در خصوص رتبه اهمیت گروه های علمی جامعه المصطفی بیان داشت: ما چه در داخل و چه در خارج به لحاظ محتوا، محوریت گروه های علمی مان تربیتی است.

حجت الاسلام والمسلمین خالق پور همچنین ادامه داد: پرچم دار المصطفی در برنامه ها، آموزش است ما باید شاخص کارمان را بگذاریم شخصیت‌های توانمندی علمی بار بیاوریم شخصیت هایی که واقعاً بتوانند در رویارویی با شخصیت‌های علمی کشور شان حرفی برای گفتن داشته باشند.

وی در ادامه این سخنان گفت: اساتید و  گروه های علمی ما باید بتوانند حکیم بار بیاورند.

 جانشین رئیس جامعه المصطفی تبیین کرد: ما بنا نداریم که نمایندگی های ما هر کدام جداگانه تصمیمات مختلفی بگیرند، ما باید بر اساس نیازهای کشور ها طلاب مان را آموزش بدهیم و اگر در کشوری به ۵۰ طلبه در فلان رشته نیاز داشته باشیم نباید به ۳۵۰ طلبه در آن رشته آموزش داده شود. این نکته ی ارتباط بین مسئولین نمایندگی های مختلف و هماهنگی آن ها با ستاد مرکزی است.


خروج