قال رسول الله (ص): ان لقتل الحسين (ع) حرارة فى قلوب المؤمنين لا تبرد ابدا. پيامبراكرم (ص) فرمود: براى شهادت حسين (ع)، حرارت و گرمايى در دل‌هاى مؤمنان است كه هرگز سرد و خاموش نمى‏شود. (جامع احاديث الشيعه، ج 12، ص556) ایام سوگواری سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین علیه السلام و یاران باوفایش تسلیت باد.
صفحه اصلی
صفحه نخست > معاونت ها و ادارات > مدرسه تخصصی خواهران


  چاپ        ارسال به دوست

برگزاری کارگاه پاسخ گویی به شبهات وهابیت درمدرسه عالی خواهران المصطفی مشهد

به گزارش روابط عمومی مدرسه عالی خواهران المصطفی مشهد، کارگاه پاسخ گویی به شبهات وهابیت سوم اردیبهشت ماه با حضور حجت الاسلام جعفر مرادی در سالن اجتماعات این مرکز برگزار شد.

حجت الاسلام مرادی با طرح این پرسش که چرا باید به وهابیت بپردازیم، گفت:به خاطر دلایلی چوناغواگری در سطح جامعه، اعتقاد به کفر همه مذاهب اسلامی، صدور فتوای قتل سنی و فتوا و اجرای قتل شیعیان، آدمکش بودن و خشن نشان دادن چهره اسلام در جهان، از بین بردن آثار اسلامی در جهانو دست ساز دشمنان بودن و مشی کامل در خط اسرائیل و آمریکا پرداختن به وهابیت مهم است.

وی ابراز کرد: امام خمینی(ره) می فرمایند: مگر مسلمانان جهان فاجعه قتل صدها عالم و هزاران زن و مرد فرقه های مسلمین را در طول حیات ننگین آل سعود  و نیز جنایت قتل عام زائران خانه خدا(کشتار دردناک حاجیان ایرانی در سال 13660. ش) را فراموش می کنند؟! مگر مسلمانان نمی بینند که امروز مراکز وهابیت در جهان به کانون های فتنه و جاسوسی مبدل شده اند . حضرت ایت الله خامنه ای، همان تعابیر را درباره وهابیت به شکل دیگری دارند.

وهابیت آسیب وحدت مسلمین است

این کارشناس حوزه وهابیت با اشاره به این که وهابیت آسیب وحدت مسلمین است، افزود: وهابیت علیه وحدت مسلمین درست شده است؛ بنابراین باید از وهابیت صحبت کنیم که رسوا بشوند.

حجت الاسلام مرادی افزود: وهابی ها روی احادیث کار کردند که بتوانند احادیث را به گونه ای تفسیر کنند که از آن ها تکفیر در آید.

وی ابراز کرد: وهابی ها کتاب زیاد می نویسند و زیاد تولید می کنند. وهابی ها بر علیه شخصیت امام خمینی(ره) چندین کتاب نوشتند. کتاب خانه ها ی آن ها به گونه ای است که متن کتاب ها را نیز دارند که متاسفانه در کتابخانه های ما این گونه نیست.

وهابیت، مطلب در عرصه حدیث و کلام برای تکفیر شیعه می نویسند

این کارشناس حوزه وهابیت با اشاره به این که وهابیت، مطلب در عرصه حدیث و کلام برای تکفیر شیعه می نویسند، افزود: وهابیت علیه شیعه کار می کند و بدعت بودن شیعه را مطرح می کنند. وهابی ها سعی کردند بر علیه بحارالانوار و وسائل الشیعه ردیه بنویسند.

حجت الاسلام مرادی گفت: وهابیت می گویند شیعه و عقاید شیعه بدعت است. بدعت بودن شیعه از نظر آن ها یعنی اینکه شیعه از سنت خارج شده است. طلبه هایی که ذر زمینه کلام کار می کنند، باید حدیث یاد داشته باشید.

این کارشناس حوزه وهابیت افزود: سنت، وامدار علم رجال است. باید توجه به این عرصه ها داشته باشیم؛ چرا که دعوای ما با وهابیت، حتی دعوای سنی ها با وهابیت، در عرصه های کلامی است. که عمده مباحث در آن حدیثی و سنت است. حدیث و سنت ریشه های رجالی دارد. لذا آن ها روی رجال بسیار کار کردند. تئوری پردازی می کنند که چگونه رجال حدیث را زمین بزنند که در نهایت بتوانند بگویند، حدیث ضعیف است.


١١:٥٢ - چهارشنبه ٦ ارديبهشت ١٣٩٦    /    شماره : ٨٤٨٨٦    /    تعداد نمایش : ٣٢٠


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج