پیامبر اکرم (ص): لا تُطاوِعوا أنفُسَكُم عن مَنامِ كُلِّ اللَّيلِ، وخُذوا هَزيعاً مِنهُ. با نفس خود در خوابیدن در ازای شب، همراهی نکنید؛ بلکه پاسی از آن را (برای عبادت) برگیرید. ( تنبيه الخواطر: ج۲ ص۱۱۶)
صفحه اصلی اخبار > برخورد با افراطی‌گری‌ها نیاز کنونی دنیای اسلام است


  چاپ        ارسال به دوست

معاون پژوهش جامعة‌المصطفی(ص) مشهد:

برخورد با افراطی‌گری‌ها نیاز کنونی دنیای اسلام است

حجت‌الاسلام دکتر اخلاقی با بیان اینکه نیاز کنونی دنیای اسلام برخورد با افراطی‌گری‌هاست، گفت: امت اسلامی بدانند دشمنان با هزینه‌‌های کلان و ایجاد شبکه‌‌های ماهواره‌‌ای انگشت خود را بر روی اختلافات میان شیعه و سنی گذاشته‌اند تا به اهداف خود برسند.

به گزارش روابط عمومی جامعه المصطفی مشهد، حجت‌الاسلام دکتر حسن‌علی اخلاقی امیری، معاون پژوهش جامعة‌المصطفی(ص) واحد مشهد در دومین پیش‌نشست هفدهمین جشنواره بین‌المللی شیخ طوسی(ره) که با موضوع رسالت عالمان دین و نخبگان در مواجهه با پدیده تکفیر ویژه طلاب غیرایرانی‌ روز گذشته، اول خرداد‌ در سالن همایش‌های هلال‌ احمر مشهد برگزار ‌شد، گفت: نشست امروز با حضور محققان جامعة‌المصطفی(ص) مشهد و همچنین مبلغانی که برای اعزام ماه مبارک رمضان عازم تبلیغ مبانی اهل بیت(ع) در کشورمان هستند، تشکیل شده است.

مطرح بودن جریان تکفیری در طول تاریخ اسلام

وی با بیان اینکه جریان تکفیری در طول تاریخ اسلام توسط دشمنان مطرح بوده است، افزود: دشمنان اسلام همیشه درصدد ایجاد رخنه‌ای در جوامع اسلامی بوده‌اند.

معاون پژوهش جامعة المصطفی(ص) مشهد از سیاستی که سال‌ها در انگلستان رقم خورده تا امروز که آمریکا به‌عنوان استکبار جهانی و شیطان بزرگ آن را دنبال می‌کند، سخن گفت و افزود: در چند سال اخیر پس از جریان خاورمیانه بزرگ، آمریکا به‌دنبال این بود تا کشورهای کوچکی را از دو مذهب شیعه و سنی در خاورمیانه تأسیس کند تا حرف اول را رژیم صهیونیستی بزند.

 دکتر اخلاقی اضافه کرد: اما وقتی این مسئله اعلام شد کشورهای زیادی موضع گرفتند، خبرگزاری‌ها و روزنامه‌ها هم بیکار نبوده و بر این موضوع مانور می‌دادند و عملاً در ظاهر نتوانستند موفق شوند.

دشمنان اسلام از اختلافات مذاهب اسلامی استفاده می‌کنند

معاون پژوهشی جامعة‌المصطفی(ص) مشهد بیان کرد: دشمنان اسلام پس از شکست در طرح خاورمیانه بزرگ و بازبینی این طرح از جریان اختلافاتی که در طول تاریخ میان اهل سنت و تشیع به‌وجود آمده که عمدتاً عقیدتی هم نیست، استفاده کردند تا این شکاف را ایجاد کنند و شیعه و سنی را به جان یکدیگر بیندازند.

وی اظهار کرد: دشمنان اسلام در راستای ایجاد رخنه میان امت اسلام هر مسلمانی که به دلیل ناهنجاری‌های عملی از کشور خود رانده شده را در آمریکا، انگلستان و کشورهای اروپایی جا داده و امکانات تبلیغی بزرگ، سرمایه و هویت‌ به او داده‌‌اند تا از این طریق اهداف شوم خویش را دنبال سازند.

عضو شورای اسلامی شهر مشهد با بیان اینکه نیاز کنونی دنیای اسلام برخورد با افراطی‌گری است، بیان کرد: باید امت اسلامی بدانند دشمنان با هزینه‌‌های کلان و ایجاد شبکه‌‌های ماهواره‌‌ای انگشت خود را بر روی اختلافات میان شیعه و سنی گذاشته‌اند تا به اهداف خود برسند.

خط مقدم جنگ فرهنگی برای مقابله با تکفیر، روحانیان هستند

حجت‌الاسلام دکتر اخلاقی اتاق جنگ کشورهای غربی امروزه را ایجاد اختلافات میان کشورهای اسلامی دانست و یادآور شد: این اختلافات در حوزه مقابله با تکفیر، حوزه‌های نظامی، سیاسی و اقتصادی نیست بلکه حوزه فرهنگی است و خط مقدم جنگ فرهنگی برای مقابله با تکفیر روحانیان هستند.


٠٨:٤٨ - شنبه ٣ خرداد ١٣٩٣    /    شماره : ٤٩٧٨٣    /    تعداد نمایش : ١١٦٥خروج