پیامبر اکرم (ص): لا تُطاوِعوا أنفُسَكُم عن مَنامِ كُلِّ اللَّيلِ، وخُذوا هَزيعاً مِنهُ. با نفس خود در خوابیدن در ازای شب، همراهی نکنید؛ بلکه پاسی از آن را (برای عبادت) برگیرید. ( تنبيه الخواطر: ج۲ ص۱۱۶)
صفحه اصلی اخبار > همایش علمی غرب، اسلام و چالش های فرهنگی


  چاپ        ارسال به دوست

معاونت پژوهش جامعه المصطفی مشهد برگزار می کند

همایش علمی غرب، اسلام و چالش های فرهنگی

نهمین همایش علمی مجتمع آموزش عالی مشهد با عنوان «غرب، اسلام و چالش های فرهنگی» پنجشنبه 15 اسفند، ساعت 8 صبح در تالار همایش های هلال احمر مشهد برگزار می شود.

به گزارش روابط عمومی جامعه المصطفی مشهد، به همت معاونت پژوهش مجتمع آموزش عالی المصطفی مشهد نهمین همایش علمی مجتمع آموزش عالی مشهد با عنوان «غرب، اسلام و چالش های فرهنگی» پنجشنبه 15 اسفند، ساعت 8 صبح  با حضور اساتید، طلاب و فضلا در تالار همایش های هلال احمر مشهد برگزار می شود.

موضوعات این همایش عبارتند از: فرهنگ مهاجم غرب و رویکرد آن، توجه مردم اروپا و آمریکا به اسلام، تعامل غرب با اسلام در حوزه فرهنگ، علل تقابل غرب با اسلام و مسلمانان، رویکرد اندیشمندان غربی به فرهنگ اسلام از ناحیه غرب، کارکرد رسانه ای غرب درباره اسلام و مسلمانان، فرصت های فراروی اسلام در غرب، روش های حضور فرهنگی در غیر، حکومت دینی و نحوه تعامل با فرهنگ غرب، نظر اسلام در نحوه تعامل با مردم کشورهای غربی، اسلام ناب و تعامل با مردم کشورهای بیگانه، اسلام ناب و تعامل با مردم کشورهای غربی، نقش رسانه ها در گسترش فرهنگ اسلام، چالش های موجود در تعامل فرهنگ اسلام با غرب و ... .

شایان ذکر است در پایان این همایش از هشت مقاله برگزیده این دوره تقدیر به عمل می آید.

 

 


١٣:٠٩ - دوشنبه ١٢ اسفند ١٣٩٢    /    شماره : ٤٦٣٤٧    /    تعداد نمایش : ١١٩٤خروج