پیامبر اکرم (ص): لا تُطاوِعوا أنفُسَكُم عن مَنامِ كُلِّ اللَّيلِ، وخُذوا هَزيعاً مِنهُ. با نفس خود در خوابیدن در ازای شب، همراهی نکنید؛ بلکه پاسی از آن را (برای عبادت) برگیرید. ( تنبيه الخواطر: ج۲ ص۱۱۶)
صفحه اصلی اخبار > رشد فعالیت های پژوهشی در المصطفی مشهد چشمگیر بوده است


  چاپ        ارسال به دوست

معاون پژوهش المصطفی مشهد:

رشد فعالیت های پژوهشی در المصطفی مشهد چشمگیر بوده است

به گزارش روابط عمومی جامعه المصطفی مشهد حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسنعلی اخلاقی امیری معاون پژوهش المصطفی مشهد در حاشیه دومین نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی حوزه علمیه خراسان گفت: واقعیت این است که اگر آموزش ما در المصطفی و در همه نهادهای علمی، پژوهش محور شوند می توانیم به اهداف و سیاست های کلان المصطفی در تربیت اندیشورزان و عالمان مهذب و گسترش فکر دینی در سراسر عالم برسیم.

وی افزود: برگزاری نمایشگاه های پژوهش بهانه ای برای ایجاد انگیزه در دانش پژوهان و طلاب است تا خود را در این زمینه تقویت کنند و باعث ایجاد تعامل بین نخبگان و مراکز پژوهشی می شود.

وی ادامه داد: امسال سومین سال حضور المصطفی در نمایشگاه های پژوهشی، در سطح استان خراسان است. اولین مرتبه در نمایشگاه توانمندی های پژوهشی استان خراسان حضور یافتیم و موفق به کسب عنوان غرفه برتر شدیم و اکنون نیز دومین سالی است که در نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی حوزه علمیه خراسان واقع در محل بنیاد پژوهش های آستان قدس رضوی شرکت می کنیم و به لطف خدا غرفه المصطفی به تناسب غرفه های موجود در نمایشگاه رضایت بخش و قابل اعتنا است.

دکتر اخلاقی اظهار داشت: آنچه که ما در این غرفه عرضه می کنیم عمدتا بخشی از فعالیت های پژوهشی المصطفی است که بیانگر لایه های پنهانی است که در این سال ها با تلاش فراوان در زمینه ایجاد فکر و انگیزه پژوهشی در بین طلاب تقویت و ایجاد شده است.

وی یادآور شد: در ابتدا زمانی که ما برای یک نشریه به عنوان مثال سفیر فراخوان مقاله می دادیم عده کمی از طلاب شرکت می کردند اما در حال حاضر با یک فراخوان، دهها مقاله قابل اعتنا ارائه می شود، آن هم مقالاتی که وقتی در گروه های علمی به بحث و بررسی گذاشته می شوند رتبه های بسیار بالایی را کسب می کنند.

عضور شورای شهر مشهد خاطر نشان کرد: امروز محققان ما در همایش های بین المللی در ISIمقاله می دهند و رتبه کسب می کنند و این افتخاری است که طی این سال ها در مجتمع آموزش عالی مشهد ایجاد شده است.

وی افزود: تدوین قانون احوال شخصیه افغانستان توسط طلاب المصطفی مشهد و تصویب آن در مجلس افغانستان، انتشار 28 عنوان کتاب، دهها جلد نشریه و آماده سازی بیش از 3500 مقاله علمی پژوهشی سایر فعالیت های حوزه پژوهش در المصطفی است.

 


١٤:١٨ - شنبه ٢٣ آذر ١٣٩٢    /    شماره : ٤٢٤٢١    /    تعداد نمایش : ١٠٤٦خروج