پیامبر اکرم (ص): لا تُطاوِعوا أنفُسَكُم عن مَنامِ كُلِّ اللَّيلِ، وخُذوا هَزيعاً مِنهُ. با نفس خود در خوابیدن در ازای شب، همراهی نکنید؛ بلکه پاسی از آن را (برای عبادت) برگیرید. ( تنبيه الخواطر: ج۲ ص۱۱۶)
صفحه اصلی اخبار > جنایات وهابیت باید با همه ابزارهای ممکن برای جهانیان تبیین شود


  چاپ        ارسال به دوست

محقق و پژوهشگر حوزه علمیه:

جنایات وهابیت باید با همه ابزارهای ممکن برای جهانیان تبیین شود

نشست علمی جریان شناسی تبلیغی وهابیت 13 آذر در سالن اجتماعات مدرسه عالی برادران المصطفی مشهد برگزار شد.

در این نشست که به منظور آشنایی طلاب، پژوهشگران و مبلغان غیرایرانی مشهد با شیوه های تبلیغی وهابیت و نقد بر فتاوای سلفیون برگزار شد حجت الاسلام عبدالله علی بخشی محقق و پژوهشگر مطرح در زمینه های وهابیت و فرقه های شیعه، گفت: طرف حساب ما عوام الناس هستند و خواص تنها بخشی از مخاطب ما را تشکیل می دهند. وهابیت روی مردم عادی حساب ویژه ای باز کرده و سرمایه گذاری می کنند در حالی که ما در این قسمت بسیار ضعیف ظاهر شده ایم.

وی افزود: خیانت وهابیت تنها مختص شیعه نیست بلکه این جماعت خائن به اسلام و کل ارزش های اسلامی هستند چرا که در حقیقت نام اسلام را در نظر جهانیان بد جلوه می دهند و موجب تنفر آن ها از دین اسلام می شوند.

او از اینکه مراکزی مانند المصطفی به وجود آمده اند تا طلاب از سراسر جهان بیایند و با حقیقت اسلام آشنا شوند اظهار خوشحالی کرد و گفت: قبل از انقلاب تعداد بسیار کمی از طلاب غیرایرانی در قم بودند اما در حال حاضر به لطف خدا تعداد طلاب غیرایرانی بسیار زیاد شده است و این موجب گسترش بیشتر اصل اسلام در تمام جهان می شود.

حجت الاسلام علی بخشی یادآور شد: در حال حاضر وهابیت علی رغم تذکر قرآن در مورد بدترین دشمن اسلام یعنی یهود، شیعه و شیعیان را بدترین دشمن اسلام معرفی می کند و بر این باور است که باید بطور تکفیری با شیعه مقابله کرد.

وی ادامه داد: وهابیت در تبلیغات بسیار قوی عمل کرده است و اگر غیرمسلمانی بخواهد از طریق اینترنت و شبکه جهانی با اسلام آشنا شود اولین مطالبی که در جستجوی خود حاصل می کند تفکرات وهابیت است. لذا شیعه باید در فضای مجازی هم قوی عمل کند و تبلیغ فقط به منبر و سخنرانی ختم نمی شود.

وی در رابطه با راهکارهای مبارزه با وهابیت گفت: جنایات وهابیت باید با همه ابزارهای ممکن برای جهانیان تبیین شود. جنگ امروز ما جنگ مذهبی است نه چیز دیگر.

گفتنی است این نشست با بررسی فتاوای غیر عقلانی و غلط مفتی های وهابی به پایان رسید.


١٤:٠٥ - شنبه ١٦ آذر ١٣٩٢    /    شماره : ٤٢٠٩٤    /    تعداد نمایش : ١٠٢٦خروج