پیامبر اکرم (ص): لا تُطاوِعوا أنفُسَكُم عن مَنامِ كُلِّ اللَّيلِ، وخُذوا هَزيعاً مِنهُ. با نفس خود در خوابیدن در ازای شب، همراهی نکنید؛ بلکه پاسی از آن را (برای عبادت) برگیرید. ( تنبيه الخواطر: ج۲ ص۱۱۶)
صفحه اصلی اخبار > آینده جهان اسلام در دست المصطفائیان است


  چاپ        ارسال به دوست

حجت الاسلام مهدوی مهر در پیش نشست علمی شانزدهمین جشنواره بین المللی پژوهشی شیخ طوسی:

آینده جهان اسلام در دست المصطفائیان است

به همت معاونت پژوهش المصطفی مشهد، پیش نشست علمی شانزدهمین جشنواره بین المللی پژوهشی شیخ طوسی با موضوع بررسی نقش جامعه المصطفی در تحول و پیشرفت معرفتی جهان اسلام امروز در سالن اجتماعات این مرکز برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی جامعه المصطفی مشهد، در این نشست حجت الاسلام والمسلمین محمدحسین مهدوی مهر رئیس مجتمع آموزش عالی مشهد گفت: ما نمی دانیم که چه اتفاقی دارد می افتد و حرکت جهانی با چه شتابی پیش می رود.

وی افزود: اگر 40 سال قبل به حوزویان ما می گفتند که خودتان را برای اداره یک حکومت اسلامی مهیا کنید همه می خندیدند. اما این موضوع محقق شد و در حال حاضر برخلاف آن تصور شاهد حضور روحانیت در سطوح مختلف جامعه غیر هستیم.

او ادامه داد: در گذشته ای نه چندان دور اگر از حکومت روحانیت در افغانستان صحبتی به میان می آمد شاید مسخره به نظر می رسید اما امروز می بینیم که زمینه حضور روحانیون در سطوح مختلف کشور افغانستان ایجاد شده است ولی آنچه که در این بین وجود ندارد طلاب آماده ای است که بتوانند متصدی این پست ها شوند. وزارت، وکالت، ریاست مجامع علمی و ... .

حجت الاسلام مهدوی مهر اظهار داشت: آینده جهان اسلام در دست المصطفائیان خواهد بود. اسلام غیرعقلانی که امروز گاهی در لباس های الازهر، وهابیت سعودی، اخوانی، طالبانی و مدل های دیگر توسط سران آمریکایی و غربی به جهان اسلام معرفی می شود فوق العاده کم عمق، غیرقابل نفوذ در قلوب مردم دنیاست.

وی خطاب به طلاب تاکید کرد: تک تک شما افراد باید با این هدف تحصیل کنید که بتوانید جهان را از حیث معرفت به عقلانیت پاسخ گو باشید. آینده معرفتی و ایدئولوژیکی جهان به تلاش شما بستگی دارد و این تلاش شما باید همه جانبه و در راستای کسب علم، تحقیق و پژوهش و همچنین تقوا باشد.در حال حاضر تاثیرگذاری المصطفی در دنیای امروز کاملا مشهود است و بدانید جامعه المصطفی منهای شما هیچ هویتی ندارد.

 

 

 

 


١٣:٥٢ - سه شنبه ٢ مهر ١٣٩٢    /    شماره : ٣٧٦٢٩    /    تعداد نمایش : ١١٥١خروج