پیامبر اکرم (ص): لا تُطاوِعوا أنفُسَكُم عن مَنامِ كُلِّ اللَّيلِ، وخُذوا هَزيعاً مِنهُ. با نفس خود در خوابیدن در ازای شب، همراهی نکنید؛ بلکه پاسی از آن را (برای عبادت) برگیرید. ( تنبيه الخواطر: ج۲ ص۱۱۶)
صفحه اصلی اخبار > فراخوان همایش علمی غرب، اسلام و چالش های فرهنگی


  چاپ        ارسال به دوست

معاونت پژوهش جامعه المصطفی مشهد برگزار می کند

فراخوان همایش علمی غرب، اسلام و چالش های فرهنگی

معاونت پژوهش جامعه المصطفی فراخوان همایش علمی غرب، اسلام و چالش های فرهنگی را در دو محور رویکرد فرهنگی دنیای غرب به اسلام منتشر کرد.

به گزارش روابط عمومی جامعه المصطفی مشهد، موضوعات این همایش عبارتند از: فرهنگ مهاجم غرب و رویکرد آن، توجه مردم اروپا و آمریکا به اسلام، تعامل غرب با اسلام در حوزه فرهنگ، علل تقابل غرب با اسلام و مسلمانان، رویکرد اندیشمندان غربی به فرهنگ اسلام از ناحیه غرب، کارکرد رسانه ای غرب درباره اسلام و مسلمانان، فرصت های فراروی اسلام در غرب، روش های حضور فرهنگی در غیر، حکومت دینی و نحوه تعامل با فرهنگ غرب، نظر اسلام در نحوه تعامل با مردم کشورهای غربی، اسلام ناب و تعامل با مردم کشورهای بیگانه، اسلام ناب و تعامل با مردم کشورهای غربی، نقش رسانه ها در گشترش فرهنگ اسلام، چالش های موجود در تعامل فرهنگ اسلام با غرب و ... .

علاقمندان می توانند مقالات خود را حداقل در 15 و حداکثر 20 صفحه با فایل آن در محیط wordبه آدرس حدفاصل امام خمینی 35 و 37، جامعه المصطفی العالمیه مشهد، طبقه دوم معاونت معاونت پژوهش، دبیرخانه همایش و یا به آدرس الکترونیکی info@m-safir.ir  ارسال و یا با شماره تلفن 8511917 تماس حاصل نمایند.

شایان ذکر است آخرین مهلت ارائه آثار یکم دی ماه سال جاری می باشد. در ضمن به هشت مقاله برتر این همایش ضمن درج آن ها در فصلنامه سفیر نور هدایایی به رسم تقدیر اهدا خواهد شد.


٢٢:٣٣ - چهارشنبه ٢٧ آذر ١٣٩٢    /    شماره : ٣٤٩٩٩    /    تعداد نمایش : ٢٠٨٦خروج