پیامبر اکرم (ص): لا تُطاوِعوا أنفُسَكُم عن مَنامِ كُلِّ اللَّيلِ، وخُذوا هَزيعاً مِنهُ. با نفس خود در خوابیدن در ازای شب، همراهی نکنید؛ بلکه پاسی از آن را (برای عبادت) برگیرید. ( تنبيه الخواطر: ج۲ ص۱۱۶)
صفحه اصلی اخبار > در میان راه یافتگان به مذهب تشیع شهید شیخ حسن شحاته عاشق ترین فرد نسبت به اهل بیت(ع) بود


  چاپ        ارسال به دوست

دکتر عصام العماد:

در میان راه یافتگان به مذهب تشیع شهید شیخ حسن شحاته عاشق ترین فرد نسبت به اهل بیت(ع) بود

به گزارش روابط عمومی جامعه المصطفی مشهد، در نشست علمی پژوهشی رویکردهای جدید وهابیت در مقابله با تشیع که صبح امروز به همت معاونت پژوهش مجتمع آموزش عالی مشهد با حضور جمع کثیری از طلاب غیرایرانی در سالن اجتماعات این مرکز برگزار شد، دکتر عصام العماد استاد مجمع جهانی اهل بیت(ع) در ابتدای سخنانش پیرامون رابطه و نوع آشنایی اش با شهید شیخ حسن شحاته گفت: از افتخارات من آشنایی از نزدیک و ملاقات با مرحوم شیخ حسن شحاته و حضور در جلسات سخنرانی ایشان است، سخنانی که در حال حاضر در بسیاری از سایت ها موجود است.

وی افزود: اولین باری که ایشان را شناختم در یک سخنرانی بود و در همین سخنرانی دو ساعته فهمیدم که وی در میان مستبصرین، هدایت شدگان و راه یافتگان به مذهب تشیع عاشق ترین فرد نسبت به اهل بیت عصمت و طهارت(علیهم السلام) بودند و خدا را شکر که من از مریدان و عاشقان این شهید بزرگوار هستم.

این متخصص علوم رجال و حدیث در رابطه با ویژگی های منحصر به فرد شهید والامقام شحاته گفت: تسلط شهید شحاته به تفسیر، حفظ و علوم قرآنی فوق العاده و منحصر به فرد بود چرا که ایشان در سن 5/6 سالگی موفق حافظ کل قرآن شدند و او تنها روحانی بود که در سن 50 سالگی با بصیرت کامل نسبت به علوم اهل تسنن و پس از آن شناخت معارف اهل بیت(ع) شیعه شد.

دکتر عصام العماد اظهار داشت: نکته بارز در شخصیت شهید شیخ حسن شحاته استدلالات منحصر به فردی بود که ایشان در مقام بیان ارائه می کرد، لذا وی قبل از ورود به تشیع در هر مناظره ای که با وهابیت داشت پیروز از میدان خارج می شد. وی همچنین شاعر بزرگی نیز بود و شعرهای بسیاری در مدح و منقبت رسول گرامی اسلام(ص) از او به یادگار مانده است.

این مستبصر یمنی ادامه داد: شهید شیخ حسن شحاته پس از گرویدن به مذهب تشیع یک مشکل بزرگ داشت و آن تردید بیان حقانیت شیعه به مریدانش بود چرا که به این نتیجه رسیده بود که اعلام برائت امر بسیار مهمی است، تا اینکه شبی رسول خدا(ص) را در خواب می بیند که با زبانی غیرعربی با علی(ع) در حال سخن گفتن است. وی در خواب می بیند که پیامبر(ص) به حضرت علی(ع) دستور حرکت می دهد و سپس به شیخ اشاره می کند تو نیز پشت سر علی(ع) حرکت کن. شیخ می گفت: در خواب می دیدم مسیری که در آن بودیم بسیار خطرناک بود و من بارها با خطر لغزش مواجه شدم ولی هر باری که دچار لغزش می شدم علی(ع) نگاهی به من می انداخت و مرا از خطر سقوط نجات می داد. پس از این واقعه شیخ شهید با تأسی از راهنمایی رسول خدا(ص) و درک اعجاز ولایت امیرالمؤمنین حضرت علی(ع) و اعتماد به نفس حاصل از آن، در یکی از منابرش در جمع مریدانش به گمراهی 45 ساله اش اقرار، نسبت به دشمنان اهل بیت عصمت و طهارت(ع) اعلام برائت و علاقه اش را به مکتب اصیل تشیع اعلام می کند.

 


١٤:٢٠ - سه شنبه ١١ تير ١٣٩٢    /    شماره : ٣١٧٩١    /    تعداد نمایش : ١٢٩٨خروج