پیامبر اکرم (ص): لا تُطاوِعوا أنفُسَكُم عن مَنامِ كُلِّ اللَّيلِ، وخُذوا هَزيعاً مِنهُ. با نفس خود در خوابیدن در ازای شب، همراهی نکنید؛ بلکه پاسی از آن را (برای عبادت) برگیرید. ( تنبيه الخواطر: ج۲ ص۱۱۶)
صفحه اصلی اخبار > نشست علمی پژوهشی رویکردهای جدید وهابیت در مقابله با تشیع در جامعه المصطفی مشهد برگزار شد+ تصاویر


  چاپ        ارسال به دوست

با حضور دکتر عصام یحیی العماد؛

نشست علمی پژوهشی رویکردهای جدید وهابیت در مقابله با تشیع در جامعه المصطفی مشهد برگزار شد+ تصاویر


نشست علمی پژوهشی رویکردهای جدید وهابیت در مقابله با تشیع 11 تیرماه با حضور دکتر عصام العماد مدرس مجمع جهانی اهل بیت در سالن اجتماعات مجتمع آموزش عالی مشهد برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی جامعه المصطفی مشهد، به منظور گرامیداشت شهدای انتظار مصر، شهید شیخ حسن شحاته و همراهانش، به همت معاونت پژوهش جامعه المصطفی مشهد نشست علمی پژوهشی رویکردهای جدید وهابیت در مقابله با تشیع صبح امروز با حضور دکتر عصام العماد مستبصر یمنی و راه یافته به جهان تشیع و جمع زیادی از طلاب غیرایرانی در سالن اجتماعات مجتمع آموزش عالی مشهد برگزار شد.

در این نشست دکتر عصام العماد پیرامون مباحثی نظیر ویژگی ها و شخصیت شهید مستبصر مرحو شیخ حسن شحاته،سیره وهابیت، قیاس نظرات ابن تیمیه و محمد عبدالوهاب، آخرین تحولات و اوضاع وهابیت در کشورهای مختلف عربی بویژه عربستان، آینده وهابیت، موج فراگیر بیداری اسلامی در قالب بصیرت رو به رشد مردم عرب، ورود مباحث اصولی و منطقی به دانشگاه های عرب و پاسخ به سوالات حضار در باب نوع گرایشش به تشیع و راه های جلوگیری از عدم نشر وهابیت در بین جوانان صحبت کرد.

یادآور می شود دکتر عصام یحیی عماد، محقق علوم اسلامی، و یکی از علمای وهابیت بود که شیعه شد. او شیعه‌شناس، متخصص در علم رجال و حدیث و تاریخ، مدرس مجمع جهانی اهل بیت و فارغ‌التحصیل دانشگاه‌های مذاهب عربستان سعودی است.

او هم اکنون به دلیل شیعه شدن مورد تکفیر وهابیون است.

گالری تصاویر

 

 

 


١٢:٢١ - سه شنبه ١١ تير ١٣٩٢    /    شماره : ٣١٧٨٦    /    تعداد نمایش : ١٧١٩خروج