پیامبر اکرم (ص): لا تُطاوِعوا أنفُسَكُم عن مَنامِ كُلِّ اللَّيلِ، وخُذوا هَزيعاً مِنهُ. با نفس خود در خوابیدن در ازای شب، همراهی نکنید؛ بلکه پاسی از آن را (برای عبادت) برگیرید. ( تنبيه الخواطر: ج۲ ص۱۱۶)
صفحه اصلی اخبار > محور قرار دادن سیره اهل بیت(ع) کاربردی ترین راه مقابله با سلفی هاست


  چاپ        ارسال به دوست

رئیس پژوهشکده سازمان حج و زیارت:

محور قرار دادن سیره اهل بیت(ع) کاربردی ترین راه مقابله با سلفی هاست

برجسته سازی تناقضات اهل سنت با سلفی ها و محور قرار دادن سیره اهل بیت(ع)، کاربردی ترین راهکارهای مقابله با سلفی ها هستند.

به گزارش روابط عمومی جامعه المصطفی مشهد، توسط معاونت پژوهش و مدیریت ارتباطات و بین الملل جامعه المصطفی(ص) مشهد و با همکاری موسسه خدمات مشاوره ای جوانان و پژوهشهای اجتماعی آستان قدس رضوی، نشست علمی «نسخه جعلی» با موضوع «جریان شناسی سلفی‌گری معاصر» با حضور حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمهدی علیزاده موسوی رئیس پژوهشکده سازمان حج و زیارت امروز صبح در سالن اجتماعات آستان قدس رضوی مرکز همایش ها و نمایشگاه های روابط عمومی آستان قدس رضوی، برگزار شد.

در این نشست که محورهای گزارش میدانی از وضعیت سوریه، جریان‌شناسی سلفی‌های تونس، لیبی، مصر، سوریه، عربستان و قطر، کانون‌های فتوا در میان سلفی‌ها و شخصیت‌های تأثیرگذار، چرایی عدم حضور سلفی‌ها  و القاعده در جبهه مقاومت علیه اسرائیل و بررسی احتمال مراکز هماهنگ‌کننده برای عملیات‌های انتحاری در پاکستان، عراق، سوریه و افغانستان بررسی شد، رئیس پژوهشکده سازمان حج و زیارت گفت: اگر ما منطقی عمل کنیم و یک نگاه متوسط عالی را پیش بگیریم و اندیشه اهل بیت(ع) را پیاده کنیم خواهیم دید که در آینده ای نزدیک دنیا از آنِ اسلام معتدل و اصولگرایِ پیرو مکتب اهل بیت(ع) خواهد بود.

 


١٦:٤٤ - سه شنبه ٣١ ارديبهشت ١٣٩٢    /    شماره : ٢٩٠٨١    /    تعداد نمایش : ١٢٢٢خروج