پیامبر اکرم (ص): لا تُطاوِعوا أنفُسَكُم عن مَنامِ كُلِّ اللَّيلِ، وخُذوا هَزيعاً مِنهُ. با نفس خود در خوابیدن در ازای شب، همراهی نکنید؛ بلکه پاسی از آن را (برای عبادت) برگیرید. ( تنبيه الخواطر: ج۲ ص۱۱۶)
صفحه اصلی اخبار > بیست و چهارمین فصلنامه تخصصی علوم اسلامی سفیر نور« ویژه نامه پیام آور رحمت» منتشر شد


  چاپ        ارسال به دوست

بیست و چهارمین فصلنامه تخصصی علوم اسلامی سفیر نور« ویژه نامه پیام آور رحمت» منتشر شد

بیست و چهارمین فصلنامه تخصصی علوم اسلامی سفیر نور جامعه المصطفی مشهد ویژۀ زمستان 91 در قالب «ویژه نامه پیام آور رحمت» منتشر شد.

به گزارش روابط عمومی جامعه المصطفی مشهد، در همین راستا حجت الاسلام دکتر حسنعلی اخلاقی مدیر مسئول و سر دبیر فصلنامه تخصصی سفیر نور گفت:پیامبر اکرم, برجسته‏ترين نمونه كمال انسانى و بهترين الگوى شايسته براى مسلمانان است و خداوند به ما فرمان داده كه از او پيروى نموده و براى دستيابى به رضوان الهى، به دستورات وى عمل نماييم. ضرورت تلاش در جهت شناخت آن بزرگوار و صفات پسنديده ایشان در ابعاد مختلف و معرفی ایشان به دنیای کنونی واضح است، در سال جاری هجمه به ناحق استکبار جهانی به شخصیت نورانی آن حضرت,که از قبل آغاز شده بود،  با طراحی کاریکاتور و تدوین فیلم موهن به اوج خود رسید، حضور پرخروش امت اسلامی در صحنه دفاع از آن وجود نورانی در سراسر عالم اتفاق مبارکی بود که بیانگر توجه مسلمانان به حرکت خزنده استکبار بود ولی این حضور نمی تواند جای دفاع از طریق پاسخگویی علمی از آن حضرت و معرفی شخصیت ایشان را به بشریت در قرن حاضر بگیرد، لذا با این هدف معاونت پژوهش مجتمع آموزش عالی مشهد، اقدام به برنامه ریزی و فراخوان مقاله جهت همایش علمی « پیام آور رحمت، عقلانیت و رافت در سیره نبوی» در سال جاری نمود.

 وی افزود: این فراخوان مورد توجه اساتید، محققان و طلاب برادر و خواهر قرار گرفت، دریافت 94 مقاله علمی از شهرها و ملیت های مختلف در مدت بسیار اندک توسط دبیرخانه همایش، و برگزاری با شکوه همایش در اسفندماه در جوار مضجع شریف حضرت امام علی بن موسی الرضا(ع) نشان از همت و انگیزه والای پیروان آن بزرگوار دارد.

معاون پژوهش جامعه المصطفی مشهد ادامه داد: این شماره از نشریه، اختصاص به مقالات برتر این همایش دارد و در این همایش حدود 60 نفر از معلمان کشور افغانستان که در دوره کوتاه مدت این مجتمع اشتغال به تحصیل دارند شرکت داشته و ده مقاله نیز از این افراد به همایش رسید که به خاطر کمبود فضای فصلنامه، مقالات آن ها به صورت مستقل در قالب ویژه نامه موسسه آموزش­های کوتاه مدت مجتمع به چاپ خواهد رسید.

حجت الاسلام دکتر اخلاقی اظهار داشت: در این شماره از سفیرنور مقالاتی با عنوان «الگوی اقتصادی حکومت نبوی»، «عدالت سیاسی در حکومت نبوی»، «سبک شناسی تبلیغ پیامبر,»، «پیامبر اکرم,و حکومت رحمت از منظر امام خمینی(ره)»، «مدارا با مخالف، مبارزه با معاند در سیره نبوی»، «جلوه های عقلانیت زندگی پیامبر,»، « مهندسی اقتصادی حکومت نبوی» و «پیامبراکرم, و رأفت به زنان» به چاپ رسیده است.

 


١٣:١٢ - پنج شنبه ١٠ اسفند ١٣٩١    /    شماره : ٢٦٢٠٣    /    تعداد نمایش : ١٩٤٧خروج