پیامبر اکرم (ص): لا تُطاوِعوا أنفُسَكُم عن مَنامِ كُلِّ اللَّيلِ، وخُذوا هَزيعاً مِنهُ. با نفس خود در خوابیدن در ازای شب، همراهی نکنید؛ بلکه پاسی از آن را (برای عبادت) برگیرید. ( تنبيه الخواطر: ج۲ ص۱۱۶)
صفحه اصلی اخبار > غرفه جامعه المصطفی(ص) مشهد یکی از غرفه های ممتاز در نمایشگاه امسال است


  چاپ        ارسال به دوست

مسئول برگزاری نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی سال 91 حوزه علمیه خراسان:

غرفه جامعه المصطفی(ص) مشهد یکی از غرفه های ممتاز در نمایشگاه امسال است

به گزارش روابط عمومی جامعه المصطفی(ص) مشهد، حجت الاسلام والمسلمین صفرعلی فتح الهی، مسئول برگزاری نمایشگاه در اولین روز نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی سال 91 حوزه علمیه خراسان که در محل بنیاد پژوهشهای اسلامی آستان قدس رضوی برگزار شد ضمن بازدید از غرفه دستاوردهای پژوهشی مجتمع آموزش عالی مشهد در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار روابط عمومی المصطفی(ص) مشهد گفت: ویژگیهای یک غرفه پژوهشی خوب در دو بعد شکلی و محتوایی خلاصه می شود و به نظر من جامعه المصطفی(ص) مشهد در هر دو بعد به صورت مطلوب ظاهر شده است.

 وی در رابطه با علت برگزاری نمایشگاه امسال در این مکان گفت: سال های قبل هر یک از این مؤسسات خودشان به صورت مجزا خارج از برنامه های حوزه در خدمت مراجعه کنندگان در نمایشگاه بین المللی مشهد شرکت کردند اما امسال در جلساتی که با هم داشتیم کلیه مراکز حوزوی و دانشگاهی، مرکز پژوهش های اسلامی صدا و سیما و حتی جامعه المصطفی(ص)،  همه حاضر به همکاری شدند.

مدیر پژوهش حوزه علمیه خراسان افزود: به علت اینکه مؤسس نمایشگاه بین المللی مشهد، خود استانداری بوده است، به هر دلیلی از برگزاری نمایشگاه به صورت متمرکز اجتناب کردند و از مؤسسات تقاضا کردند نمایشگاه های پژوهشی در هفته پژوهش را در نهادهای خودشان برگزار کنند، لذا با توجه به این مطلب و ارتباطی که ما با مؤسسات داشتیم در جلسه ای بنا شد که به صورت متمرکز نمایشگاه را در محل بنیاد پژوهشهای اسلامی آستان قدس رضوی برگزار کنیم.

وی ضمن ابراز خرسندی از سطح نمایشگاه گفت: ظرفیت حوزه علمیه بیش از این ها است، لذا مدارسی هستند که با توجه به آثار پژوهشی قابل توجهی که دارند می توانند در سال های آینده آنها نیز در عرصه نمایشگاهی صاحب غرفه باشند.

مدیر پژوهش حوزه علمیه خراسان در رابطه با غرفه پژوهشی جامعه المصطفی(ص) مشهد گفت: با توجه به حسن شهرت جامعه المصطفی(ص) مشهد و اساتید به نامی که در آنجا حضور دارند و همچنین با توجه به نظام آموزشی آکادمیک در جامعه المصطفی(ص)، غرفه المصطفی(ص) مشهد یکی از غرفه های ممتاز در این نمایشگاه است.

فتح الهی در توصیه ای خطاب به طلاب المصطفی(ص) مشهد خاطر نشان کرد: انتظار ما این است که با توجه به اینکه علم در سطح جهانی روز به روز در حال گسترش است، لازمه اش این است که با یک رصد دقیق، خروجی ها و تولیدات علمی- پژوهشی بر اساس پاسخگویی به نیازهای جامعه در عرصه ملی و بین المللی باشند تا در ضمن این حرکت رو به جلو، علوم اسلامی و انسانی به غنای کافی برسند.

 


١٦:٤٨ - دوشنبه ٢٧ آذر ١٣٩١    /    شماره : ٢٣٨٠٦    /    تعداد نمایش : ١٢٩٨


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج