جامعة المصطفی العالمیة
جامعة المصطفی العالمیة
جامعة المصطفی العالمیة
سه شنبه ٠٧ بهمن ١٣٩٩


 تاریخ: چهارشنبه ٣ مرداد ١٣٩٧      ساعت: ١٥:٢٦        شماره خبر: ٩٤٢٦٢         نسخه چاپی 

 

صبح امروز به میزبانی مجتمع آموزش عالی مشهد برگزار شد

نشست مشترک جامعةالمصطفی و پلیس امنیت عمومی، مهاجرت و گذرنامه ناجا

 

نشست مشترک پلیس امنیت عمومی، مهاجرت و گذرنامه ناجا با مرکز امور طلاب و خانواده ها و نمایندگی های جامعةالمصطفی صبح امروز در مشهد برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی جامعةالمصطفی مشهد نشست مشترک پلیس امنیت عمومی، مهاجرت و گذرنامه ناجا با مرکز امور طلاب و خانواده ها و نمایندگی های جامعةالمصطفی صبح امروز با هدف به روز رسانی تعاملات سازمانی، با حضور سردار غلامرضا رضائیان رئیس پلیس امنیت عمومی ناجا، حجةالاسلام دکتر غلامرضا مهدوی رئیس مرکز امور طلاب و خانواده های جامعةالمصطفی، حجةالاسلام والمسلمین محمدحسین مهدوی مهر رئیس مجتمع آموزش عالی مشهد، حجةالاسلام والمسلمین علی تقوی رئیس مجتمع مذاهب اسلامی المصطفی در گرگان و جمعی از مسئولان دو مجموعه در سایر استان ها در اتاق جلسات مجتمع اقامتی آفتاب ولایت مشهد برگزار شد.

در ابتدای این نشست حجةالاسلام والمسلمین محمدحسین مهدوی مهر ضمن عرض تبریک ایام دهه کرامت خطاب به مسئولان فرماندهی پلیس مهاجرت و گذرنامه نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران اظهار داشت: امیدوارم که زحمات و خدمات شما پاسبانان حریم ولایت و شوکت ایران اسلامی مورد تأیید، پشتیبانی، عنایت و لطف امام رضا علیه السلام قرار بگیرد و برکات این زحمات خالصانه همواره در زندگی شما ساری و جاری باشد.

وی افزود: در روایات آمده است که امام رضا علیه السلام به علی بن شعیب می فرمایند: أَحْسِنُوا جِوَارَ اَلنِّعَمِ فَإِنَّهَا وَحْشِيَّةٌ مَا نَأَتْ عَنْ قَوْمٍ فَعَادَتْ إِلَيْهِم به این معنا که با نعمت ها خوب برخورد و همنشینی کنید چرا که آن ها وحشی هستند و تا کنون سابقه نداشته است که نعمتی دور شده باشد و دوباره برگشته باشد.

حجةالاسلام والمسلمین مهدوی مهر ادامه داد: بهره مندی از نعمات خداوندی همواره یکسان نیست. به عبارتی دیگر نعمات خداوند گاهی اوقات در قالب الطاف آشکار و گاهی وقت ها نیز در قالب بلیات و کارهای ملالت آور و خسته کننده بر انسان عرضه می شود. لذا باید با هوشیاری نعمات خداوند را شناخت و نسبت به آن ها شکرگزار بود.

در ادامه حجةالاسلام دکتر غلامرضا مهدوی ضمن عرض تبریک ایام خجسته ماه ذی القعده اظهار داشت: خداوند وقتی بر بنده اش اراده خیر می کند کارهای خودش را به او واگذار می کند و بدین واسطه حوائج بندگانش را به دست او مرتفع می کند.

وی افزود: در مجموعه المصطفی، مراجعه کنندگان نیز ویژه هستند لذا مانباید علی رغم شدت کار و خستگی زیاد، دچار برون دادهای منفی رفتاری شده و بایستی همواره با روی گشاده با مراجعه کنندگانِ خسته و بی حوصله برخورد کنیم. چرا که شیرینی خدمت به طلاب در گرو پاسخگویی مناسب و رفع حوائج آنان است.

رئیس مرکز امور طلاب و خانواده های جامعةالمصطفی ادامه داد: به فرموده صریح مقام معظم رهبری؛ طلاب المصطفی سربازان امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف هستند. لذا خدمت به ایشان بزرگترین نعمت خداوند در زندگی ما است و بدون شک شکر بر این نعمت، نعمات مضاعف را به دنبال خواهد داشت.

وی ضمن اظهار رضایت از برگزاری مستمر این جلسات پیرامون برکات این نشست ها تصریح کرد: حل مشکلات طلاب،کاهش هزینه های چشمگیر و طاقت فرسا، طرح و شناسایی مشکلات جدید و حوادث غیرقابل پیش بینی، رفع موانع و ریل گذاری های مناسب جهت رفع مشکلات فرا رو، حفظ عزت و مناعت طبع طلاب و ... از جمله برکات حداقلی این نشست ها هستند.

حجةالاسلام دکتر مهدوی یادآور شد: به فرموده مقام معظم رهبری وظیفه المصطفی کادرسازی برای اسلام و جهان اسلام است. لذا ما باید با کادرسازی مناسب مدیرانی را تربیت کنیم که تمدن اسلامی را که آرمان اصلی ما است احیا کنند. چرا که امروز بیشترین ترس دشمن از ظهور و هیمنه تمدن اسلامی اصیل در دنیا است.

وی در پایان خاطر نشان کرد: امروز درخت تمدن اسلامی در حال رشد و بالندگی روزافزون است و هیچکس توان مقابله با فرزندان برومند رشده یافته در زیر چتر این تمدن اصیل را ندارد. امروز شاهد به ثمر نشستن این تلاش ها هستیم. لذا همین امر موجب تشدی فشار بر روی هسته اصلی جریان تمدنی اصیل و تمدن ساز در دنیا یعنی ایران اسلامی شده است.

در خاتمه نیز سردار غلامرضا رضائیان پیش از شروع مباحث اختصاصی ویژه امور طلاب، در طلیعه جلسه ضمن گرامیداشت و تبریک اعیاد دهه کرامت عنوان کرد: برکات این جلسات بر هیچ کس پوشیده نیست و ما اگر بتوانیم به نحو احسن از این فرصت کوتاه و زودگذر استفاده کنیم بدون شک توفیقات و عنایت خاص الهی شامل حال ما خواهد شد. لذا باید این فرصت را نعمت دانست و آن را شاکر بود.

وی با قرائت آیه لایکلف الله نفسا الا وسعها افزود: ترس من از آن روزی است که وُسع واقعی من بر من نمایان شود و واحسرتا از این که در آن روز هیچ فرصتی برای جبران مافات نیست و نخواهد بود. لذا تقاضای بنده این است امروز که می توان کاری کرد بدون هیچ ملاحظه ای مسائل را بیان کنید تا بتوانیم بهترین تصمیم ممکن را اتخاذ کرده و بهترین اثر را در فرصتی که امروز نصیب ما شده است بر جای بگذاریم.

 

 

 

 

 

 

 

 


خروج


نشست معاونین آموزش المصطفی با رئیس سازمان علمی فرهنگی آستان قدس رضوی برگزار شد

شنبه 4 بهمن 1399
مشاهده
مدیرکل بین المللی تبلیغ سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، با رئیس جامعة المصطفی ص العالمیه نمایندگی خراسان دیدار کرد

شنبه 4 بهمن 1399
مشاهده
حضرت زهرا(س) رسالت پیامبر را زنده نگه داشت

چهارشنبه 1 بهمن 1399
مشاهده
گزارش تصویری نشست سیره تربیتی حضرت زهرا س

سه شنبه 30 دی 1399
مشاهده
امروزه با الگوگیری از انقلاب اسلامی، مراسم سوگواری ایام فاطمیه در سراسر جهان اسلام در حال برگزاری است

يکشنبه 28 دی 1399
مشاهده
جامعه المصطفی العالميه تنها نهاد متولی تعليم و تربيت طلاب غير ايرانی در كشور است

شنبه 27 دی 1399
مشاهده
جامعه المصطفی ص خراسان و آستان قدس رضوی تفاهم نامه همکاری امضا کردند

سه شنبه 16 دی 1399
مشاهده
اندیشه جهانی شهید سلیمانی یک الگوی کامل است

يکشنبه 14 دی 1399
مشاهده
«لوح تلاش و خدمت جهادی» به کارکنان جهادی المصطفی خراسان اهدا شد

يکشنبه 14 دی 1399
مشاهده
بازنشر درس اخلاق آیت الله مصباح یزدی در جمع طلاب المصطفی خراسان

يکشنبه 14 دی 1399
مشاهده
جامعةالمصطفی در واکنش با ساخت فیلم «بانوی بهشت» بیانیه‌ای صادر کرد

يکشنبه 14 دی 1399
مشاهده
وظیفه امروز ما، یاری رساندن به حضرت فاطمه زهرا(س) با قلم هایمان است

سه شنبه 9 دی 1399
مشاهده
مجلس تحریم جامعه المصطفی العالمیه را محکوم کرد

دوشنبه 8 دی 1399
مشاهده
تشکل های فرهنگی اتاق فکری برای المصطفی ص و دارای نقش موثر در تعالی این مجموعه هستند

چهارشنبه 3 دی 1399
مشاهده
تحریم جامعه المصطفی برگ ننگین دیگری از کارنامه طولانی تجاوزها و جنایات آمریکاست

سه شنبه 2 دی 1399
مشاهده
جامعة المصطفی
جامعة المصطفی

مشهد،خیابان امام خمینی،امام خمینی35 جامعه المصطفی العالمیه

شبکه سروش شبکه ایتا نرم افزار ارتباطی خراسان
2020 © کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال محفوظ و متعلق به جامعة المصطفی العالمیه می باشد