جامعة المصطفی العالمیة
جامعة المصطفی العالمیة
جامعة المصطفی العالمیة
سه شنبه ٠٧ بهمن ١٣٩٩


 تاریخ: شنبه ٢٩ تير ١٣٩٢      ساعت: ٠٩:٤٩        شماره خبر: ٣٢٧٤١         نسخه چاپی 

 

هشتمين نمايشگاه بین المللی قرآن و عترت مشهد گشایش یافت/جامعه المصطفی مشهد به عنوان تنها نماینده ایران در بخش بین الملل این نمایشگاه معرفی شد

 

هشتمين نمايشگاه بین المللی قرآن و عترت مشهد گشایش یافت/جامعه المصطفی مشهد به عنوان بخش بین الملل این نمایشگاه معرفی شد

در هشتمين نمايشگاه بين‌المللی قرآن و عترت مشهد که 28 تيرماه با حضور سيدمحمد حسينی، وزير فرهنگ و ارشاد اسلامی با شعار سبك زندگی قرآنی آغاز به كار كرد، جامعه المصطفی مشهد به عنوان بخش بین الملل این نمایشگاه معرفی شد.

 به گزارش روابط عمومی جامعه المصطفی مشهد، در هشتمين نمايشگاه بين‌المللی قرآن و عترت مشهدکه 28 تيرماه با فعالیت در بيش از 30 بخش در حوزه‌های مختلف با شعار سبك زندگی قرآنی آغاز به كار كرد، مجتمع آموزش عالی مشهد با غرفه ای به مساحت120 متر مربع متشکل از معاونت فرهنگی تربیتی، مدیریت ارتباطات و بین الملل و مدیریت امور طلاب و خانواده ها به عنوان بخش بین الملل این نمایشگاه معرفی شد.

در ابتدای اين مراسم که با قرائت قرآن استاد محمود شحات انور، قاری ممتاز مصری آغاز شد، محمد سيدی، مديرعامل نمايشگاه بين‌المللی مشهد گفت: نمايشگاه قرآن و عترت موجب ايجاد موج عظيمی در جامعه می شود چرا كه قرآن كتابی است كه برای بهترين نوع زندگی انتخاب می‌شود و روش درست زيستن را به ما می‌آموزد.

وی افزود: قرآن تضمين كننده سعادت دنيوی و، اخروی و اجتماعی فرد می‌شود بنابراين هر اندازه فرد از قرآن فاصله بگيرد، دچار خسارت خواهد شد.

سيدی با تأكيد بر اينكه آنچه امروز در زندگی به ما كمك می‌كند، معارف قرآنی است؛ تصريح كرد: نمايشگاه قرآن در واقع يك دانشگاه است و ما بايد از اين فرصت برای تبادل معارف و آرا استفاده كنيم زيرا قرآن حلقه اتصال بين معارف و مذاهب به شمار می‌رود.

در ادامه سيدسعيد سرابی، مدير كل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی گفت: نمايشگاه بين‌المللی قرآن و عترت مشهد، امسال چند شاخصه دارد كه برای نمونه می‌توان به همراهی دو ثقل ماندگار پيامبر(ص) اشاره كرد زيرا در كنار بارگاه منور رضوی نمايشگاه قرآن بايد با همراهی عترت برگزار شود.

وی افزود: تنوع در بخش‌های مختلف در قالب 30 بخش نمايشگاهی كودك، نوجوانان، صنايع دستی، تئاتر، حوزوی، دانشگاهی و پ‍ژوهشی از آن جمله است.

سرابی با تأكيد بر اينكه همراهی و همكاری دستگاه‌های مختلف در برگزاری نمايشگاه قرآن و عترت يكی ديگر از شاخصه‌های نمايشگاه است، تصريح كرد: تمام دستگاه‌هايی كه به عنوانی در فعاليت‌های فرهنگی و قرآنی نقش دارند، در اين نمايشگاه حضور يافتند.

پس از آن سيد محمدحسينی، وزير فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: بعد از نمايشگاه قرآن تهران، نمايشگاه قرآن و عترت مشهد از جايگاه وی‍ژه‌‌ای برخوردار است زيرا عرضه كننده دستاوردهای قرآنی كشور است. قرآن يك دريای عميق است و هر كس بنابر ميزان توانش از آن بهره می‌برد زيرا با تلاوت عميق آن می‌توانيم به داشته‌های جديدی دست يابيم.

حسينی با اشاره به روايتی از امام صادق(ع) گفت: فردی از امام صادق(ع) درباره رموز قرآن كريم در طراوت و تازگی آن پرسيد و ايشان پاسخ دادند، قرآن برای يك دوره خاص نازل شده و برای قوم و قبيله خاصی نيست به همين دليل در هر سوره مطلب جديدی وجود دارد كه اين از وی‍ژگی‌های قرآن كريم است.

در ادامه مراسم آيت‌الله سيداحمد علم‌الهدی، امام جمعه مشهد و عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به اينكه نقش قرآن صرف‌نظر از همه جلوه‌های هدايتی در جامعه موجب استحكام جامعه اسلامی می‌شود، يادآور شد: آنچه در اصل نظام اسلامی به عنوان انگيزه و هدف برای اين نظام در نظرگرفته شده است، ارائه اسلام به نسل بشر در روی كره زمين است.

وی افزود: مردمی كه به تبعيت و پيروی از امام خمينی(ره) انقلاب اسلامی را به پيروزی رساندند، هدفی به جز ايجاد حاكميت سياسی و توسعه اقتصادی داشتند اما اصل انگيزه آنها در ايثارگری نسبت به دين اسلام بود.

در اين مراسم که با ابتهال خوانی ميثم تمار، قاری عراقی و اجرای كليپ نمايشگاه همراه بود، از كتاب آيات سياسی قرآن نوشته آيت‌الله علم‌الهدی، امام جمعه مشهد نیز رونمايی شد.

نشر مكتوب قرآن و نسخ خطی، محافل انس با قرآن كريم، فيلم‌ها و انيميشن‌های قرآنی، هنرهای تجسمی با محوريت قرآن، صنايع دستی، تفسير قرآن كريم، بخش كودك و نوجوان، آموزش، موسسات قرآنی، ادارات، سازمان‌ها و نهادها، كانون فرهنگی ـ هنری مساجد، حوزه علميه، دانشگاه، فرهنگ عفاف و حجاب، مشاوره‌های قرآنی، بين‌الملل، محصولات فرهنگی، قرآن و نجوم، عكس، تدبر در قرآن و سيره اهل بيت(ع)، پژوهش‌های قرآنی و ... از جمله بخش‌های مختلف نمايشگاه امسال به شمار می‌رود.

گفتنی است، در نمايشگاه امسال بيش از 630 غرفه وجود دارد و تعداد غرفه ها نسبت به سال گذشته نزدیک به 30 غرفه، كاهش یافته است.

برگزاری 2 همايش با موضوع سبك زندگی قرآنی، همايش عفاف و حجاب، همايش خانواده قرآنی، الگوی جهان اسلام، همايش ویژه ميلاد امام حسن مجتبی(ع)، برگزاری كارگاه‌ها و محافل قرآنی، ميزگرد قرآنی، تلاوت روزانه قرآن كريم و اجرای نمايش ‌های خيابانی و ميدانی با موضوع سبك زندگی قرآنی از جمله برنامه ‌های نمايشگاه امسال محسوب می ‌شوند.

در بخش بين‌الملل این نمایشگاه نيز كشورهای تركيه، لبنان، سوريه، افغانستان، مصر و عراق در بخش‌های هنرهای قرآنی، نشر مكتوب و تلاوت قرآن حضور دارند و جامعه المصطفی مشهد نیز به عنوان تنها نماینده ایران در بخش بین الملل این نمایشگاه فعالیت می کند.

يادآور می شود، هشتمين نمايشگاه بين‌المللی قرآن و عترت مشهد به مدت 9 روز در محل نمايشگاه‌های بين‌المللی مشهد برپاست و علاقمندان می ‌توانند همه روزه از ساعت 17 لغايت 24  از این نمايشگاه بازدید كنند.

 

 

 

 


خروج


نشست معاونین آموزش المصطفی با رئیس سازمان علمی فرهنگی آستان قدس رضوی برگزار شد

شنبه 4 بهمن 1399
مشاهده
مدیرکل بین المللی تبلیغ سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، با رئیس جامعة المصطفی ص العالمیه نمایندگی خراسان دیدار کرد

شنبه 4 بهمن 1399
مشاهده
حضرت زهرا(س) رسالت پیامبر را زنده نگه داشت

چهارشنبه 1 بهمن 1399
مشاهده
گزارش تصویری نشست سیره تربیتی حضرت زهرا س

سه شنبه 30 دی 1399
مشاهده
امروزه با الگوگیری از انقلاب اسلامی، مراسم سوگواری ایام فاطمیه در سراسر جهان اسلام در حال برگزاری است

يکشنبه 28 دی 1399
مشاهده
جامعه المصطفی العالميه تنها نهاد متولی تعليم و تربيت طلاب غير ايرانی در كشور است

شنبه 27 دی 1399
مشاهده
جامعه المصطفی ص خراسان و آستان قدس رضوی تفاهم نامه همکاری امضا کردند

سه شنبه 16 دی 1399
مشاهده
اندیشه جهانی شهید سلیمانی یک الگوی کامل است

يکشنبه 14 دی 1399
مشاهده
«لوح تلاش و خدمت جهادی» به کارکنان جهادی المصطفی خراسان اهدا شد

يکشنبه 14 دی 1399
مشاهده
بازنشر درس اخلاق آیت الله مصباح یزدی در جمع طلاب المصطفی خراسان

يکشنبه 14 دی 1399
مشاهده
جامعةالمصطفی در واکنش با ساخت فیلم «بانوی بهشت» بیانیه‌ای صادر کرد

يکشنبه 14 دی 1399
مشاهده
وظیفه امروز ما، یاری رساندن به حضرت فاطمه زهرا(س) با قلم هایمان است

سه شنبه 9 دی 1399
مشاهده
مجلس تحریم جامعه المصطفی العالمیه را محکوم کرد

دوشنبه 8 دی 1399
مشاهده
تشکل های فرهنگی اتاق فکری برای المصطفی ص و دارای نقش موثر در تعالی این مجموعه هستند

چهارشنبه 3 دی 1399
مشاهده
تحریم جامعه المصطفی برگ ننگین دیگری از کارنامه طولانی تجاوزها و جنایات آمریکاست

سه شنبه 2 دی 1399
مشاهده
جامعة المصطفی
جامعة المصطفی

مشهد،خیابان امام خمینی،امام خمینی35 جامعه المصطفی العالمیه

شبکه سروش شبکه ایتا نرم افزار ارتباطی خراسان
2020 © کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال محفوظ و متعلق به جامعة المصطفی العالمیه می باشد