جامعة المصطفی العالمیة
جامعة المصطفی العالمیة
جامعة المصطفی العالمیة
دوشنبه ٢٩ دی ١٣٩٩


 تاریخ: چهارشنبه ٨ آذر ١٣٩١      ساعت: ١٤:٠٦        شماره خبر: ٢٣٢١٢         نسخه چاپي 

 

فعالیت فرهنگی جامعه المصطفی(ص) مشهد را در بخش امور طلاب و خانواده تشریح کرد

مدیر امور طلاب و خانواده‌ جامعه المصطفی(ص) مشهد؛

 


مدیر امور طلاب و خانواده‌ های جامعه المصطفی مشهد گفت: طرح پشتیبانی از حافظان قرآن با هدف تشویق و ترغیب حافظان قرآنی با برگزاری آزمون‌ های ویژه حفظ در فصل‌ های مختلف سال اجرا می‌شود.

 به گزارش روابط عمومی المصطفی(ص) مشهد حجت‌ الاسلام علی تقوی٬ مدیر امور طلاب و خانواده‌ جامعه المصطفی مشهد، در بیان گزارشی از این بخش گفت: امور طلاب در سه بخش مجزای اداری‌ رفاهی٬ خانواده‌ها و امداد و سلامت پی گیری می‌شود.
 وی در خصوص اداره امور خانواده گفت: اداره امور خانواده این مرکز با هدف ارتقای سطح فرهنگی٬ تربیتی و علمی همسران و فرزندان طلبه‌ ها در دو بخش آموزشی و فرهنگی‌ تربیتی در عرصه خدمت‌ رسانی به خانواده‌ های اعضای جامعه المصطفی است.
 وی افزود: در بخش آموزش که شامل آموزش‌های قرآنی و حدیثی٬ آموزش‌ های معارفی و آموز‌ش‌های کاربردی است، فعالیت‌ های گسترده‌ای برنامه‌ ریزی شده است و در مرحله اجرا می‌باشد و طرح حافظان وحی یکی از آنهاست که ویژه فرزندان و همسران طلاب در قالب‌ های حفظ سه ساله٬ چهار ساله و شش ساله می ‌باشد و تاکنون بیش از صد نفر در آن شرکت نموده‌اند.
تقوی در خصوص دوره تربیت معلم قرآن کریم گفت: این دوره با همکاری سازمان تبلیغات اسلامی برگزار می‌گردد و تاکنون دو دوره آن برگزار شده و به کسانی که با موفقیت دوره را به پایان رسانده‌ اند٬ گواهی پایان دوره اعطا شده است.
 وی سپس به مهد و پیش دبستانی قرآنی و حدیثی پرداخت و گفت: نظر به ضرورت آشنایی٬ یادگیری و انس با قرآن از دوره‌ های خردسالی٬ اداره امور خانواده با جذب اساتید مجرب مهدالرضا در این زمینه دوره‌ های پیش دبستانی قرآنی و حدیثی با روش‌ های نوین آموزشی همچون قصه گویی٬ طراحی و نقاشی٬ آیات و احادیث کاربردی را در طول سال تحصیلی برای فرزندان طلاب برنامه‌ ریزی نموده است که نهایتا منجر به تسلط به روان خوانی قرآن کریم می‌گردد.
 وی افزود: طرح پشتیبانی از حافظان قرآن نیز با هدف تشویق و ترغیب حافظان قرآنی با برگزاری آزمون‌های ویژه حفظ در فصل‌های مختلف سال اجرا می گردد، همچنین طرح سلسله نشست‌های تلاوت قرآن کریم از دیگر برنامه‌ هاست که در حال حاضر در سه مکان مجزا برای فرزندان طلاب در حال برگزاری است.
 مدیر امور طلاب و خانواده جامعه المصطفی مشهد به بخش آموزش‌ های کاربردی اشاره کرد و گفت: در حال حاضر با تهیه و تجهیز سه کارگاه خیاطی٬ رایانه و معرق، کلاس‌ های هنری‌ مهارتی همچون خیاطی٬ رایانه٬ معرق٬ طراحی٬ نقاشی٬ داستان نویسی و دیگر مهارت‌ ها، برنامه‌ ریزی و در حال برگزاری می‌باشد.
 وی خاطر نشان کرد: در بخش معارف نیز با توجه به سطح علمی خانواده‌ های طلاب٬ در حال حاضر دو دوره با عنوان طرح کوثر (آموزش عمومی معارف اسلامی) و دوره تربیت خواهران مبلغ ویژه همسران طلاب برنامه‌ریزی شده و در حال اجرا است که شرکت کنندگان در دوره تربیت مبلغه در صورت گذراندن موفق کل دوره٬ گواهی‌نامه پایان دوره دریافت می‌کنند.
 وی بخش بعدی را برنامه‌ های فرهنگی‌ تربیتی، اعلام کرد و گفت: طرح اوقات فراغت با حضور بیش از ششصد نفر از فرزندان و همسران طلاب در تابستان 91، برگزاری مراسم‌ های دینی٬ طرح دیدار از خانواده‌ های طلاب٬ طرح هم یار خانواده٬ برگزاری مسابقات قرآنی، حدیثی، فرهنگی و هنری متناسب با مناسبت‌ های مختلف٬ برگزاری اردو های بلند مدت٬ برگزاری سلسله نشست‌های آموزش خانواده٬ اجرای مسابقات ورزشی٬ برگزاری دوره‌ های آموزش شنا٬ فوتسال٬ والیبال و ورزش‌های دیگر٬ حمایت از هیأت ‌های مذهبی خانواده٬ المپیادهای قرآنی‌ حدیثی و نیز فرهنگی  ‌ورزشی از فعالیت‌ های آن است.
 حجت ‌الاسلام تقوی با اشاره به این‌که همسران طلاب از ملیت‌ هایی مثل هندوستان٬ پاکستان٬ تاجیکستان٬ آفریقا و چین هستند٬ یادگیری زبان فارسی را اولین گام دانست و از برنامه‌ ریزی و برگزاری دوره زبان فارسی برای این گروه خبر داد و گفت: همچنین در اداره امداد و سلامت، مرکز مشاوره و خدمات روان‌ شناختی بلاغ از جمله مراکزی است که در سال ‌های اخیر٬ تأسیس شده که در حال حاضر با حضور شش مشاور در زمینه‌ های روان پزشکی٬ روان‌ شناختی خانوادگی٬ تحصیلی٬ ازدواج و دیگر زمینه‌ها به خانواده‌ های طلاب خدمات ارائه می‌کند.


خروج


نشست مشترک معاونان آموزشی المصطفی با مدیران نمایندگی خراسان برگزار شد

دوشنبه 29 دی 1399
مشاهده
امروزه با الگوگیری از انقلاب اسلامی، مراسم سوگواری ایام فاطمیه در سراسر جهان اسلام در حال برگزاری است

يکشنبه 28 دی 1399
مشاهده
جامعه المصطفی العالميه تنها نهاد متولی تعليم و تربيت طلاب غير ايرانی در كشور است

شنبه 27 دی 1399
مشاهده
جامعه المصطفی ص خراسان و آستان قدس رضوی تفاهم نامه همکاری امضا کردند

سه شنبه 16 دی 1399
مشاهده
اندیشه جهانی شهید سلیمانی یک الگوی کامل است

يکشنبه 14 دی 1399
مشاهده
«لوح تلاش و خدمت جهادی» به کارکنان جهادی المصطفی خراسان اهدا شد

يکشنبه 14 دی 1399
مشاهده
بازنشر درس اخلاق آیت الله مصباح یزدی در جمع طلاب المصطفی خراسان

يکشنبه 14 دی 1399
مشاهده
جامعةالمصطفی در واکنش با ساخت فیلم «بانوی بهشت» بیانیه‌ای صادر کرد

يکشنبه 14 دی 1399
مشاهده
وظیفه امروز ما، یاری رساندن به حضرت فاطمه زهرا(س) با قلم هایمان است

سه شنبه 9 دی 1399
مشاهده
مجلس تحریم جامعه المصطفی العالمیه را محکوم کرد

دوشنبه 8 دی 1399
مشاهده
تشکل های فرهنگی اتاق فکری برای المصطفی ص و دارای نقش موثر در تعالی این مجموعه هستند

چهارشنبه 3 دی 1399
مشاهده
تحریم جامعه المصطفی برگ ننگین دیگری از کارنامه طولانی تجاوزها و جنایات آمریکاست

سه شنبه 2 دی 1399
مشاهده
حضور رئیس جامعةالمصطفی در جلسه کمیسیون فرهنگی و آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس شورای اسلامی

دوشنبه 1 دی 1399
مشاهده
تعبیر سنتی و مدرن بودن حوزه و دانشگاه تعبیر صحیحی نیست

يکشنبه 30 آذر 1399
مشاهده
پیام رئیس جامعةالمصطفی به مناسبت هفته پژوهش

شنبه 22 آذر 1399
مشاهده
جامعة المصطفی
جامعة المصطفی

مشهد،خیابان امام خمینی،امام خمینی35 جامعه المصطفی العالمیه

شبکه سروش شبکه ایتا نرم افزار ارتباطی خراسان
2020 © کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال محفوظ و متعلق به جامعة المصطفی العالمیه می باشد