جامعة المصطفی العالمیة
جامعة المصطفی العالمیة
جامعة المصطفی العالمیة
سه شنبه ٠٧ بهمن ١٣٩٩


 تاریخ: سه شنبه ١٨ مهر ١٣٩١      ساعت: ١٠:٠٨        شماره خبر: ٢١٨١٠         نسخه چاپی 

 

حجت الاسلام والمسلمین تقوی:

 

حجت الاسلام والمسلمین تقوی: امور طلاب و خانواده ها در سه بخش اداری- رفاهی و خانواده ها و امداد و سلامت در خدمت طلاب و خانواده ها است.

مدیر امور طلاب و خانواده های مجتمع آموزش عالی مشهد مقدس به تشریح فعالیت های این مدیریت پرداخت و بیان داشت مدیریت امور طلاب در سه بخش مجزا به طلاب محترم خدمات ارايه مي نما ید بخش اداری - رفاهی ، خانواده ها و امداد و سلامت .
امور خانواده:
وی بیان داشت اداره امور خانواده المصطفی مشهد با هدف ارتقای سطح فرهنگی، تربیتی و علمی همسران و فرزندان در دو بخش آموزشی و فرهنگی تربیتی در خدمت خانواده های المصطفی می باشد.
در بخش آموزش که شامل آموزشهای قرآنی و حدیثی، آموزشهای معارفی و آموزشهای کاربردی فعالیت گسترده ای در حال اجرا می باشد که به اختصار به آن اشاره می گردد.
طرح حافظان وحی: ویژه فرزندان و همسران طلاب که در قالب حفظ سه ساله، چهار ساله، و 6 ساله بیش از 100 طرح شرکت نموده اند.
دوره تربیت معلم قرآن کریم: این دوره با همکاری سازمان تبلیغات اسلامی برگزار می گردد و تاکنون 2 دوره برگزار شده  و به کسانی که با موفقیت دوره را به اتمام رسانده اند، گواهی پایان دوره اعطاء شده است.
مهد و پیش دبستانی قرآنی و حدیثی: نظر به ضرورت آشنایی، یادگیری و انس با قرآن از دوران خردسالی، اداره امور خانواده با جذب اساتید مجرب مهد الرضا در این زمینه دوره پیش دبستانی قرآنی و حدیثی با روشهای نوین آموزشی همچون قصه گویی و طراحی و نقاشی، آیات و احادیث کاربردی در طول سال تحصیلی برای فرزندان طلاب برنامه ریزی نموده است که نهایتاً منجر به تسلط به روخوانی قرآن کریم می گردد.
وی ادامه داد طرح پشتیبانی از حفاظ قرآن کریم از دیگر طرحهایی است که در بخش آموزشهای قرآنی در حال اجرا می باشد.
طرح سلسله نشستهای تلاوت قرآن کریم که در حال حاضر در سه مکان مجزا برای فرزندان طلاب با همکاری طلاب در حال برگزاری است.
در بخش آموزشهای کاربردی در حال حاضر با تهیه و تجهیز سه کارگاه (خیاطی، رایانه، معرق)کلاسهای هنری مهارتی همچون خیاطی، رایانه، معرق، طراحی، نقاشی، داستان نویسی و... برنامه ریزی و در حال برگزاری می باشد.
بخش معارفی: با توجه به سطح علمی خانواده های طلاب در حال حاضر 2 دوره با عنوان طرح کوثر (آموزش عمومی معارف اسلامی) و دوره تربیت مبلغه با شرایط خاص آن ویژه همسران طلاب برنامه ریزی و در حال اجرا می باشد.
قابل به ذکر است که شرکت کنندگان در دوره تربیت مبلغه در صورتی که کل دوره را با موفقیت به اتمام رسانند، گواهی نامه پایان دوره اعطا می شود.
در بخش برنامه های فرهنگی تربیتی برنامه های مختلفی  برگزارمی گردد از جمله طرح اوقات فراغت با حضور بیش از600 نفر از فرزندان و همسران طلاب در تابستان، برگزاری مراسمات دینی، طرح دیدار از خانواده های طلاب، طرح همیار خانواده، برگزاری مسابقات قرآنی و حدیثی و فرهنگی هنری متناسب با مناسبت های مختلف، برگزاری اردوهای بلند مدت و کوتاه مدت، برگزاری سلسله نشستهای آموزش خانواده، اجرای مسابقات ورزشی، برگزاری دوره آموزش شنا، فوتسال، والیبال و... ، حمایت از هیئت های مذهبی خانواده، المپیادهای قرآنی حدیثی، فرهنگی ورزشی برنامه ریزی و برگزارمی نماید.
آموزش زبان فارسی: با توجه به این که همسران طلاب از ملیتهایی مثل  هندوستان، پاکستان، تاجیکستان، آفریقا، چین هستند، یادگیری زبان فارسی اولین گام می باشد. دوره زبان فارسی را برای این گروه برنامه ریزی و اجرا می نماییم.
اداره امداد وسلامت
 مرکز مشاوره و خدمات روانشناختی بلاغ از جمله مراکزی است که در سالهای اخیر تأسیس و افتتاح گردید که در حال حاضر با حضور 6 مشاور در زمینه های روانپزشکی، روانشناختی خانوادگی، تحصیلی، ازدواج و... به خانواده های طلاب المصطفی خدمات ارائه می نماید.
این بخش تهیه و تدوین شناسنامه سلامت طلاب، معاینات، آزمایشات جهت صدور کارت سلامت غربالگری در بخش کم خونی، بینایی سنجی، شنوایی سنجی طلاب و فرزندانشان و همچنین استقرار پزشک در مدارس برادران و خواهران و نشست های توجیهی در زمینه های تغذیه بهداشت فردی و محیطی بیماری قلبی و عروقی و... را دهیم و نیز در زمینه های پیگیری مشاوره و مددکاری مسائل حقوقی، صدور و تمدید دفترچه بیمه فعالیت هایی داشته ایم.
اداره امور طلاب
از جمله فعالیت های این مدیریت خدمات اداری و رفاهی طلاب برادر و خواهر و مجموع خانواده های آنان معرفی طلاب به سازمانهای مرتبط با المصطفی، تشکیل پرونده رفاهی و اقامتی که شامل تمدید اقامت و خروج و مراجعت می باشد. همچنین در بخش رفاه پرداخت شهریه ،کمک های بلاعوض، وام، هزینه سفر، هزینه مسکن، هزینه تحصیلی و هزینه اقامت می باشد که بخشی از فعالیت های همکاران خدوم در مدیریت امور طلاب و خانوادها در مشهد مقدس می باشد. 

 


خروج


نشست معاونین آموزش المصطفی با رئیس سازمان علمی فرهنگی آستان قدس رضوی برگزار شد

شنبه 4 بهمن 1399
مشاهده
مدیرکل بین المللی تبلیغ سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، با رئیس جامعة المصطفی ص العالمیه نمایندگی خراسان دیدار کرد

شنبه 4 بهمن 1399
مشاهده
حضرت زهرا(س) رسالت پیامبر را زنده نگه داشت

چهارشنبه 1 بهمن 1399
مشاهده
گزارش تصویری نشست سیره تربیتی حضرت زهرا س

سه شنبه 30 دی 1399
مشاهده
امروزه با الگوگیری از انقلاب اسلامی، مراسم سوگواری ایام فاطمیه در سراسر جهان اسلام در حال برگزاری است

يکشنبه 28 دی 1399
مشاهده
جامعه المصطفی العالميه تنها نهاد متولی تعليم و تربيت طلاب غير ايرانی در كشور است

شنبه 27 دی 1399
مشاهده
جامعه المصطفی ص خراسان و آستان قدس رضوی تفاهم نامه همکاری امضا کردند

سه شنبه 16 دی 1399
مشاهده
اندیشه جهانی شهید سلیمانی یک الگوی کامل است

يکشنبه 14 دی 1399
مشاهده
«لوح تلاش و خدمت جهادی» به کارکنان جهادی المصطفی خراسان اهدا شد

يکشنبه 14 دی 1399
مشاهده
بازنشر درس اخلاق آیت الله مصباح یزدی در جمع طلاب المصطفی خراسان

يکشنبه 14 دی 1399
مشاهده
جامعةالمصطفی در واکنش با ساخت فیلم «بانوی بهشت» بیانیه‌ای صادر کرد

يکشنبه 14 دی 1399
مشاهده
وظیفه امروز ما، یاری رساندن به حضرت فاطمه زهرا(س) با قلم هایمان است

سه شنبه 9 دی 1399
مشاهده
مجلس تحریم جامعه المصطفی العالمیه را محکوم کرد

دوشنبه 8 دی 1399
مشاهده
تشکل های فرهنگی اتاق فکری برای المصطفی ص و دارای نقش موثر در تعالی این مجموعه هستند

چهارشنبه 3 دی 1399
مشاهده
تحریم جامعه المصطفی برگ ننگین دیگری از کارنامه طولانی تجاوزها و جنایات آمریکاست

سه شنبه 2 دی 1399
مشاهده
جامعة المصطفی
جامعة المصطفی

مشهد،خیابان امام خمینی،امام خمینی35 جامعه المصطفی العالمیه

شبکه سروش شبکه ایتا نرم افزار ارتباطی خراسان
2020 © کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال محفوظ و متعلق به جامعة المصطفی العالمیه می باشد