قال رسول الله (ص): ان لقتل الحسين (ع) حرارة فى قلوب المؤمنين لا تبرد ابدا. پيامبراكرم (ص) فرمود: براى شهادت حسين (ع)، حرارت و گرمايى در دل‌هاى مؤمنان است كه هرگز سرد و خاموش نمى‏شود. (جامع احاديث الشيعه، ج 12، ص556) ایام سوگواری سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین علیه السلام و یاران باوفایش تسلیت باد.
صفحه اصلی
صفحه نخست > معاونت ها و ادارات > مرکز آموزش زبان و معارف اسلامی


  چاپ        ارسال به دوست

مدیر گروه زبان فارسی مرکز آموزش زبان فارسی و معارف اسلامی مشهد:

طلاب مرکز آموزش زبان و معارف اسلامی مشهد در امر آموزش، از طلاب سایر نمایندگی های المصطفی(ص) قوی تر هستند

به گزارش روابط عمومی جامعه المصطفی مشهد، دکتر دیانتی مدیر گروه زبان فارسی مرکز آموزش زبان فارسی و معارف اسلامی مشهد(تمهیدیه) درگفتگوی اختصاصی با خبرنگار روابط عمومی مجتمع آموزش عالی مشهد در گزارشی مختصر از بخشی از فعالیت های تمهیدیه مشهد گفت: در مرکز آموزش زبان فارسی و معارف اسلامی برنامه های روزانه ورزشی به صورت آموزشی ورزشی است و ما در هر رشته ورزشی که ارائه می دهیم دانش پژوهان را با اصطلاحات تخصصی همان رشته نیز آشنا می کنیم.

وی افزود: در همایش های بین المللی که بطور سالانه و دوسالانه در تهران برگزار می شود، مرکز آموزش زبان فارسی حتی در مقایسه با دانشگاه فردوسی مشهد، بالاترین مقاله های پذیرفته شده و ارائه شده را داشته است.

دیانتی اظهار داشت: اساتید دانشگاه فردوسی مشهد، در مجموع در دو سال گذشته دو مقاله ارائه کردند، در حالی که گروه آموزش زبان ما 5 مقاله علمی را در این همایش ها ارائه کرده است و چکیده این مقالات نیز چاپ شده است.

وی خاطر نشان کرد: گروه آموزش زبان و معارف اسلامی المصطفی(ص) عضو رسمی انجمن بین المللی آموزش زبان است و همچنین عضو شورای گسترش آموزش زبان فارسی است. در معرفی المصطفی(ص) در همایش ها و انجمن های بین المللی آموزش زبان، مرکز آموزش زبان و معارف اسلامی مشهد، بالاترین نقش را داشته است. در نقد کتاب های آموزش زبان فارسی، جامع ترین نقد را در قالب مقاله 34 صفحه ای، گروه آموزش زبان فارسی المصطفی(ص) تدوین کرده است که این کار حدود 6 ماه زمان برده است.

مدیر گروه زبان فارسی مرکز آموزش زبان فارسی و معارف اسلامی مشهد گفت: در بخش اهتمام به امر مباحثه، زیباترین، جامع ترین و منظم ترین مباحثه ای که در کل مدارس کشور با توجه به بازدیدی که از همه این مراکز داشتم، مربوط به مرکز آموزش زبان و معارف اسلامی است. شیوه مباحثه در مرکز آموزش زبان و معارف اسلامی شیوه بسیار جدیدی است، تمام طلبه ها در دو شیفت صبح و عصر مباحثه دارند و یک استاد راهنما نیز در مباحثه این افراد حضور دارد و هر 3 طلبه در قالب یک گروه و یک سرگروه به مباحثه می پردازند و هر سر گروه به صورت روزانه و ماهانه باید گزارش مباحثه را بدهد، در این مرکز جلسات مباحثه دقیقا حضور و غیاب می شود، کسانی که می خواهند در مباحثه شرکت نکنند باید قبلا مرخصی بگیرند و این اخذ مرخصی نسبت به غیبت در مباحثه روز بعد سنت شده است.

دیانتی افزود: کارهای فرهنگی و تربیتی که در مرکز آموزش زبان انجام می گیرد، جزء منظم ترین کارهای اخلاقی، فرهنگی و تربیتی است. ما هر روز صبح در مسجد مرکز یک جلسه معنوی داریم، اعم از جلسات علمی، نهج البلاغه، صحیفه سجادیه، تفسیر قرآن، درس اخلاق و ... و اهتمام ویژه معاونت فرهنگی تربیتی در این بخش نیز قابل تقدیر است.

وی اظهار داشت: نشریه تخصصی آموزش زبان فارسی مر کز آموزش زبان و معارف اسلامی، یک سال است که منتشر می شود و مقالات علمی اساتید و همچنین دست نوشته های آموزش زبان طلاب کشورهای مختلف در آنجا منعکس می شود که در ارتقاء سطح پژوهشی این افراد بسیار تأثیر داشته است، یعنی یک گامی بوده است در جهت اینکه طلاب به سمت پژوهش سوق داده شوند.

این استاد زبان و ادبیات فارسی خاطر نشان کرد: در مرکز آموزش زبان فارسی و معارف اسلامی برنامه های روزانه ورزشی به صورت آموزشی ورزشی است و ما در هر رشته ورزشی که ارائه می دهیم دانش پژوهان را با اصطلاحات تخصصی همان رشته نیز آشنا می کنیم.

دیانتی در پایان خاطر نشان کرد: مسئله مهم دیگری که در مرکز آموزش زبان المصطفی(ص) است، مدتی پیش یکی از متخصصان ارزشیابی که برای ارزشیابی طلاب ما آمده بود، بطور تصادفی از هر کلاس چند دانشجو را انتخاب کرد و در جلسه خروجی این ارزشیابی علمی اعتراف کرد که طلاب مرکز آموزش زبان و معارف اسلامی مشهد در امر آموزش، از طلاب سایر نمایندگی های المصطفی(ص) حتی قم سیستماتیک تر، منظم تر و کلاسیک تر کار می کنند، لذا قوی تر هستند.ما از این روند رشد تا حدی راضی هستیم ولی سعی داریم کیفیت کارمان را ارتقاء دهیم.

 


١٠:٢٢ - شنبه ٢١ بهمن ١٣٩١    /    شماره : ٢٥٧٢٧    /    تعداد نمایش : ٦٤٧


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج