پیامبر اکرم (ص): لا تُطاوِعوا أنفُسَكُم عن مَنامِ كُلِّ اللَّيلِ، وخُذوا هَزيعاً مِنهُ. با نفس خود در خوابیدن در ازای شب، همراهی نکنید؛ بلکه پاسی از آن را (برای عبادت) برگیرید. ( تنبيه الخواطر: ج۲ ص۱۱۶)
صفحه اصلی اخبار > نشست تخصصی مستندات قرآنی پیام رهبری به جوانان غرب


  چاپ        ارسال به دوست

در نمایشگاه بین المللی قرآن مشهد برگزار شد:

نشست تخصصی مستندات قرآنی پیام رهبری به جوانان غرب

 

به گزارش روابط عمومی جامعه المصطفی مشهد، دکتر حلیمه حیدری در نشست تخصصی مستندات قرآنی پیام نامه های رهبری به جوانان غرب که به توسط مدرسه عالی خواهران برگزارشد، گفت: مستند قرآنی نامه ها ی رهبری آیه مبارکه  125 سوره نحل است.

وی افزود: این نامه ها  براساس قاعده دعوت عقل گرایی و موعظه حسنه نوشته شده بودند که علاوه بر موضوعات دعوت به اسلام این نامه ها با لحنی پدرانه اما مقتدرانه نوشته می شود، در این نامه ها هیچ دعوت دینی صورت نگرفته بلکه رهبر انقلاب در این نامه ها جوانان غرب را در ابتدا به عقل و فطرت دعوت کرده اند.

استاد حوزه و دانشگاه با بیان این که اگر قبول کنیم کاری که انجام می دهیم تبلیغ است و ما نیز مبلغ هستیم باید به اصول تبلیغی نیز توجه کنیم خاطرنشان کرد: در بحث تبلیغ 4 نکته که بین همه مشترک است و باید به آن توجه کرد پیام، محتوای پیام و فرستنده و گیرندگان است که به همه این نکات برای کار تبلیغی باید توجه کرد.

حیدری در خصوص توجه ویژه مقام معظم رهبری به این نکته ها در ارسال نامه ها به جوانان غربی تصریح کرد: اصل نامه ها به تحولات فرانسه باز می گشت که در این نامه توصیه می شود جوانان غربی اسلام ناب را از اسلام داعشی جدا کنند چرا که خود اسلام قربانی تروریسم است.

وی این نامه را اولین نامه دعوتی در تاریخ جهان اسلام ندانست و اظهار کرد: در طول تاریخ نمونه های بسیاری از این گونه پیشینه دعوتی داریم  چرا که اسلام با دعوت پیشرفت کرده است، اولین بار حضرت سلیمان ملکه سبا را با ارسال نامه به یکتا پرستی دعوت می کند، دومین حرکت در تاریخ نامه پیامبر است که نامه های مختلفی به سران کشورهای دیگر می زند و آن ها را به اسلام دعوت می کند و این نامه نیز بخشی از پیشینه دعوتی در جهان اسلام است.

استاد حوزه و دانشگاه تک قطبی شدن جهان را عامل اسلام هراسی دانست و ابراز کرد: امروز کشور فرانسه اسلام گرایی بسیاری  دارد که  به همین جهت سران غربی به وحشت افتاده اند و سعی در ایجاد موج اسلام هراسی در غرب دارند و مقام معظم رهبری برای جلوگیری از اسلام هراسی شکل گرفته در غرب نامه ای را برای جوانان غربی نوشتند.

حیدری با بیان این که نامه های رهبری بازتاب های زیادی در غرب داشت که از این بازتاب ها می توان به  اعتراف برخی از بزرگان غرب مبنی بر حرف های صحیح رهبری و مطالب انسانی این نامه ها اشاره کرد، برخی از آن ها نیز سخنان ایشان را سنگ بنای معنوی و اخلاقی می دانستند به سخنان خود ادامه داد.

وی ادامه داد: پیام نامه رهبری یک پیام فطرت انگیز است، تنها چیزی که در این نامه از آن بحث شده عقل و فطرت انسان است و اگر جوانان را مخاطب نامه قرار می دهند دلیلش این است که دل های جوانان آماده تر از سایر اقشار جامعه است.

 


١٤:٢٣ - پنج شنبه ٢٦ ارديبهشت ١٣٩٨    /    شماره : ٩٩٥١٩    /    تعداد نمایش : ٢٥١


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج