پیامبر اکرم (ص): لا تُطاوِعوا أنفُسَكُم عن مَنامِ كُلِّ اللَّيلِ، وخُذوا هَزيعاً مِنهُ. با نفس خود در خوابیدن در ازای شب، همراهی نکنید؛ بلکه پاسی از آن را (برای عبادت) برگیرید. ( تنبيه الخواطر: ج۲ ص۱۱۶)
صفحه اصلی اخبار > پیروزی انقلاب اسلامی نمایش عقلانیت تشیع در جهان است


  چاپ        ارسال به دوست

رئیس محترم جامعه المصطفی العالمیه مشهد مقدس:

پیروزی انقلاب اسلامی نمایش عقلانیت تشیع در جهان است

 

رئیس جامعه المصطفی مشهد گفت: اهمیت  پیروزی انقلاب اسلامی به این جهت است که این انقلاب در واقع نمایش عقلانیت تشیع در سراسر عالم است.

 

به گزارش روابط عمومی جامعه المصطفی العالمیه مشهد، حجه الاسلام والمسلمین محمد حسین مهدوی مهر پنجشنبه گذشته در مراسمی که به مناسبت 22 بهمن با حضور جمعی از طلاب پاکستانی در سالن همایش دفتر تبلیغات در مشهد برگزار شد گفت:موضوع انقلاب اسلامی یک طرفش ملت بزرگ ایران و یک طرفش استکبار جهانی است.

 

وی ضمن بیان اینکه این غلط است که انقلاب اسلامی را فقط در مقابل حکومت 2500ساله شاهنشاهی بدانیم افزود: 22 بهمن ماه در واقع پیروزی ملت بر استکبار جهانی است و استکبار جهانی خالق  یک مفهوم دو گانه است یعنی چیزی را که بیان می کند با چیزی که اراده می کند متفاوت است.

 

وی در ادامه افزود:  در بحث حقوق بشر آمریکا از سردمداران دفاع از حقوق بشر است و همه ساله لیست به اصطلاح ناقضان حقوق بشر را معرفی میکند ولی در بحث آل سعود و آن همه جنایات علنی و واضحی که انجام می دهند کلمه ای از نقض حقوق بشر را در مورد آنها بکار نمیبرد.

 

حجت الاسلام مهدوی مهر در ادامه ضمن تبیین برخی جنایت های سعودی ها و اینکه آنها هر هفته چندین نفر را به هر دلیلی که میخواهند گردن میزنند و هیچ کس حق مخالفت با آنها را ندارد گفت: آمریکا در بحث حقوق بشر آن چیزی را که می گوید با آن چیزی که انجام می دهد متفاوت است.

 

رئیس جامعه المصطفی العالمیه مشهد افزود: آمریکا مساله اسلام هراسی را در دنیا مطرح می کند اما در واقع اسلامی که آمریکا از او میترسد با اسلامی که مردم را از او می ترساند فرق می کند.

 

وی ادامه داد: اسلامی که آمریکا مردم را از او می ترساند، اسلام ارهابی (ترور) است که خود او ساخته است مثل داعش و تمامی گروه های ارهابی دیگر. اما اسلامی که آمریکا خودش از او می ترسد اسلام ظلم ستیز و استکبار ستیز و اسلام انقلاب اسلامی ایران است.

 

حجت الاسلام مهدوی مهر افزود: هدف آمریکا از ایران هراسی این است که می خواهد بگوید هر کسی که در ایران زندگی می کند اکسیری یاد می گیرد که در مقابل حکومت هاي محلي می ایستد، در حاليكه نگراني او از مقابله با استكبار است و حكومتها برايش ارزشي ندارند و هر دولتي كه براي منافع  آمريكا كار نكند با كودتا يا هر و سيله ديگر سرنگون مي شود.

 

رئیس مجتمع آموزش عالی مشهد افزود:

حال سوالی که مطرح  مي شود، این است که آیا 22 بهمن ماه ، فقط پيروزي ملت ایران در مقابل رژيم شاهنشاهي  است یا اینکه 22 بهمن الگوی پیروزی یک ملت بر علیه استکبار جهانی است!

و این می تواند یک الگو برای جهان باشد.

 

وی گفت: لذاست که آمریکا برای عدم تحقق این کار یعنی الگو شدن ایران برای جهانیان دست به هر کاری میزند.

 

حجه الاسلام والمسلمین مهدوی مهر ضمن بیان اینکه اگر می بینید انقلاب اسلامی ایران به این پیروزی بزرگ دست یافته است، گفت: بخاطر این است که انقلاب اسلامی ایران الهام گرفته از نهضت امام حسین علیه السلام است و این باعث سر افرازی اسلام و تشیع در تمام جهان است


١٣:٣٥ - شنبه ٢٧ بهمن ١٣٩٧    /    شماره : ٩٧٣١٥    /    تعداد نمایش : ١٣٠


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج