قال رسول الله (ص): ان لقتل الحسين (ع) حرارة فى قلوب المؤمنين لا تبرد ابدا. پيامبراكرم (ص) فرمود: براى شهادت حسين (ع)، حرارت و گرمايى در دل‌هاى مؤمنان است كه هرگز سرد و خاموش نمى‏شود. (جامع احاديث الشيعه، ج 12، ص556) ایام سوگواری سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین علیه السلام و یاران باوفایش تسلیت باد.
صفحه اصلی اخبار > ضرورت ارائه هنرمندانه اسلام ناب به جامعه تشنه جهانی


  چاپ        ارسال به دوست

معاون فرهنگی تربیتی المصطفی در اختتامیه جشنواره طوبی تأکید کرد

ضرورت ارائه هنرمندانه اسلام ناب به جامعه تشنه جهانی

حجةالاسلام والمسلمین شاکری تصریح کرد: جامعه جهانی تشنه معارف ناب الهی است لذا طلاب باید هنرمندانه  کنند چرا که رسالت و تکلیف سنگینی بر دوش طلاب است.
به گزارش روابط عمومی جامعةالمصطفی مشهد حجةالاسلام والمسلمین رضا شاکری، معاون فرهنگی تربیتی‌المصطفی(ص) در مراسم اختتامیه هفتمین جشنواره بین المللی فرهنگی هنری طوبی اظهار داشت: با توجه به حوادث اخیری که در کشور اتفاق افتاده است کار در حوزه هنر و انتقال مفاهیم و ارزش‌های دینی از طریق هنر باید به شکل جدی تری دنبال شوند.
وی با اشاره به نامه حجةالاسلام والمسلمین قرائتی به رهبر معظم انقلاب گفت: ایشان در نامه‌ای که به رهبری نوشته بودند بر این مطلب تأکید کردند که طلاب ایرانی و غیر ایرانی زن و یا مرد باید در کنار آموزش‌های رسمی خود مهارت‌ها و هنرهایی را نیز یاد بگیرند و در کنار رشته‌های مختلف تحصیلی از هنر نیز بهره‌مند شوند.
معاون فرهنگی جامعةالمصطفی(ص) با تأکید بر این که هر طلبه باید با یک هنر آشنا باشد افزود: رهبری نیز بر این مطلب تأکید کرداند و این ایده را پسندیدند و آن را برای آموزش به تمام حوزه‌های سطح کشور ابلاغ کردند.
وی با بیان این که مسئله "هر طلبه یک هنر" فقط یک شعار نیست عنوان کرد: این یک واقعیت و حقیقت است. طلاب بهره‌های فراوانی از دانش‌های مختلف می‌برند اما باید در کنار آن از هنر نیز بهره‌مند شوند.
حجةالاسلام شاکری با بیان این که ترکیب دانش و محتوا با هنر می تواند تأثیر بسزایی در رسالت طلاب المصطفی(ص) داشته باشد ادامه داد: موهبت و نعمتی که خداوند به شما داده است می تواند در ایفای رسالت شما نقش آفرین باشد.
وی با تأکید بر این که باید این موهبت و نعمت الهی را تعالی بخشید گفت: باید با بهره گیری از آموزش اصولی، این نعمت الهی را ارتقا ببخشیم. لذا در جامعةالمصطفی (ص) مرکزی به عنوان آموزش‌های کاربردی مهارتی وجود دارد و می تواند در آنجا استعدادهای خوب را سنجید و در بحث ارتقای آن ها تلاش کرد تا هر چه بیشتر به شکوفایی برسند.
معاون فرهنگی تربیتی جامعةالمصطفی با بیان این که طلاب نباید فقط به مهارت هایی که از آن ها برخوردارند اکتفا کنند تصریح کرد : طلاب باید خود به استقبال دیگر مهارت‌ها بروند و بتوانند به عنوان الگو در میان اطرافیان ظرفیت های خود را به فعلیت برسانند.
وی با تأکید بر اینکه رسالت طلاب رسالتی جهانی است گفت: شما سفیران اهل بیت(ع) در جهان هستید شما ستارگانی هستید که باید با نور وجود خود انسان‌ها را هدایت می کنند.
حجةالاسلام شاکری با اشاره به وضعیت امروزه جهان اظهار داشت: امروزه دنیا به سمتی می رود که به واسطه آن طلاب باید به همه وادی‌ها ورود پیدا کرده و هنرمندانه و جذاب عمل کنند تا جامعه جهانی همه جذابیت‌های کاذب را رها و به سوی معارف الهی جذب شوند.
وی تصریح کرد: جامعه جهانی تشنه معارف ناب الهی است لذا طلاب باید هنرمندانه کنند چرا که رسالت و تکلیف سنگینی بر دوش طلاب است.
معاون فرهنگی تربیتی جامعةالمصطفی افزود: باید بنگریم که چقدر در عرصه کودک و نوجوان کار کرده‌ایم؟ چقدر روش‌های سنتی پاسخگوی نیاز  کودک و نوجوان امروزی ما است؟ آیا در مباحث خانواده چقدر از شیوه‌های فعلی کار ساز بوده است؟
وی با تأکید بر این که جامعه جهانی در بحث خانواده سبک زندگی و تربیت فرزند نیازمند معارف ناب الهی است ادامه داد: طلاب باید در همه عرصه‌های مختلف بسیار ماهرانه عمل کنند و با تلفیق این عرصه‌ها با هنر، رسالت بزرگ خود را در جامعه جهانی به انجام برسانند.
وی با بیان این که امروزه همه امورات مبتنی بر هنر است ادامه داد: امروزه هنر یک قالب و چهار چوب است. هنر فیض است که از عالم بالا به افراد خاص نازل می‌شود.
حجةالاسلام والمسلمین شاکری با تأکید بر این که باید مباحث دینی را در چهارچوب و قالب هنر به مخاطب ارائه داد اظهار داشت: تک تک طلبه‌ها باید هنرمند باشند. هر انسانی استعداد هنری خاصی را دارد که باید آن استعداد را کشف کند. امروز سیستم‌های بسیاری برای کشف استعدادهای هنری در جامعةالمصطفی وجود دارد.
وی ادامه داد: باید شاکر این نعمت و موهبت الهی باشید و این هنر را در  مسیر دین و آموزه‌های آن به مثابه یک فرصت بگیرید و سعی کنید تا این هنر را تعالی ببخشید. لذا زیر ساخت هایی برای این تعالی بخشی در المصطفی تعریف شده است.
معاون فرهنگی تربیتی جامعةالمصطفی خاطر نشان کرد: با اشاره به اینکه طلاب ستارگانی هستند که جامعه جهانی را از ظلمت و تاریکی و جهل نجات خواهند داد عنوان کرد: امروزه جامعه جهانی تشنه معارف الهی است لذا شما می توانید این معارف را در قالب هنر ارائه دهید باید حداکثر استفاده را از فضای مجازی بکنید و در رأس همه این حوزه‌ها باید مباحث خانواده را هدف اصلی خود قرار دهید.

 


١٢:٠٨ - يکشنبه ٢٤ دی ١٣٩٦    /    شماره : ٩٠٦٤٣    /    تعداد نمایش : ٢٥٢


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج