پیامبر اکرم (ص): لا تُطاوِعوا أنفُسَكُم عن مَنامِ كُلِّ اللَّيلِ، وخُذوا هَزيعاً مِنهُ. با نفس خود در خوابیدن در ازای شب، همراهی نکنید؛ بلکه پاسی از آن را (برای عبادت) برگیرید. ( تنبيه الخواطر: ج۲ ص۱۱۶)
صفحه اصلی اخبار > جشنواره طوبی باید باعث ارتقاء توان مهارتی طلاب شود


  چاپ        ارسال به دوست

مدیر کل فرهنگی جامعةالمصطفی:

جشنواره طوبی باید باعث ارتقاء توان مهارتی طلاب شود

 جشنواره ها و برنامه های دیگری نظیر جشنواره بین المللی شعر غدیر، جشنواره عبرات، جشنواره نگارش نامه ای به امام رضا علیه السلام، ترجمه کتب رضوی  و ... در کنار جشنواره طوبی برگزار می گردند که همه این ها در نهایت باید باعث تقویت طوبی و همچنین افزایش توان مهارتی طلاب در حوزه های فرهنگی هنری و تبلیغی شوند.

به گزارش روابط عمومی جامعةالمصطفی مشهد سومین جلسه ستاد برگزاری اختتامیه هفتمین جشنواره فرهنگی هنری تبلیغی طوبی یکشنبه 17 دی ماه با حضور حجةالاسلام والمسلمین حسین مرادی دولت آبادی مدیر کل فرهنگی جامعةالمصطفی با موضوع بررسی روند فعالیت های پیرامون اختتامیه جشنواره و استماع گزارش کارگروه های سه گانه اجرایی، محتوایی و پشتیبانی در ستاد مجتمع آموزش عالی مشهد برگزار شد.

در این جلسه حجةالاسلام مرادی ضمن تقدیر از مجتمع آموزش عالی مشهد به جهت میزبانی از این اختتامیه و فعالیت های صورت گرفته اظهار داشت: واقعیت این است که مشهد مایه مباهات المصطفی است و عمده این مسئله به واسطه وجود حضرت رضا علیه السلام است.

وی افزود: در همه برنامه ها اهتمام ما این است که از پیشنهادات خوب استقبال کنیم و به همین واسطه اگر دوستان ما در مشهد موافق باشند بنا داریم همه اختتامیه های جشنواره طوبی را در مشهد برگزار کنیم. حال چه این اختتامیه ها سالیانه برگزار شوند ویا چه به صورت دو سالانه.

مدیر کل فرهنگی جامعةالمصطفی ادامه داد: روز آخر جشنواره های ما باید روز اول جشنواره بعدی برای ما باشد به ویژه در جشنواره طوبی که یک جشنواره فرهنگی هنری تبلیغی با ثمره بازنشر آثار طلاب است.

وی اضافه کرد: از حدود سه سال پیش جشنواره طوبی برگزار نشده است و در این حوزه نیازمند به روز رسانی جدی هستیم. در آخرین دوره برگزاری این جشنواره 800 اثر به دبیرخانه ارسال شده بود که این رقم امروز با یک پنجم همان بودجه به حدود 5700 اثر رسیده است.

حجةالاسلام والمسلمین مرادی با اشاره به فراوانی آثار واصله و طولانی شدن بحث داوری ها اظهار داشت: در بحث داوری، آثار به صورت سه مرحله ای و به صورت کاملا تخصصی بررسی می شوند. همچنین سطح طوبی در رشته های متفاوت متغیر است و این نوسانات به علت عدم عمومیت مخاطب در این جشنواره است و تنها مخاطب طوبی، طلاب غیرایرانی هستند.

وی عنوان کرد: پس از بررسی آثار و شناخت نقاط قوت و ضعف و با توجه به استانداردهای موجود در هررشته، ورود به آموزش با هدف ساماندهی استعدادهای شناخته شده را در دستور کار قرار دادیم و این مهم را با بهره گیری از زیرساخت های موجود در قم و نمایندگی های المصطفی در سایر شهرهای داخل و خارج از کشور نظیر مرکز بیان اجرایی کردیم و امروز خروجی برخی از این دوره ها حضور موفق تری را در طوبی تجربه می کنند.

مدیر کل فرهنگی المصطفی اظهار داشت: نتیجه این مسائل امروز کاملا محسوس است و در جشنواره اخیر، 140 نفر در رشته های مختلف از واحد های آموزشی داخل و خارج کشور در دو بخش خواهران و برادران حائز رتبه های اول تا سوم و شایسته تقدیر شده اند که از این رتبه ها، تعداد 32 نفر از طلاب مجتمع آموزش عالی مشهد هستند.

وی تصریح کرد: بنا داریم نمایشگاهی از منتخب آثار در حاشیه برگزاری اختتامیه جشنواره برپا کنیم. همچنین پس از برگزاری مراسم اختتامیه جلسه نقد و بررسی این جشنواره برگزار خواهد شد.

حجةالاسلام مرادی یادآور شد: ثمره برگزاری این جشنواره در مشهد جایزه مضافی است که در کنار سایر جوایز به برترین ها اهدا شده است و آن جایزه نفیس حضور در مشهدالرضا و زیارت مضجع نورانی این امام رئوف است و این جایزه برای منتخبین مشهدی می تواند به نحو دیگری نظیر تأمین مساعده ای برای سفر اربعین حسینی لحاظ شود.

وی در پایان خاطر نشان کرد: جشنواره ها و برنامه های دیگری نظیر جشنواره بین المللی شعر غدیر، جشنواره عبرات، جشنواره نگارش نامه ای به امام رضا علیه السلام، ترجمه کتب رضوی  و ... در کنار جشنواره طوبی برگزار می گردند که همه این ها در نهایت باید باعث تقویت جشنواره طوبی و همچنین افزایش توان مهارتی طلاب در حوزه های فرهنگی، هنری و تبلیغی شوند.

 


١٤:٣٦ - يکشنبه ١٧ دی ١٣٩٦    /    شماره : ٩٠٥٨٨    /    تعداد نمایش : ٢٣١


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج