قال رسول الله (ص): ان لقتل الحسين (ع) حرارة فى قلوب المؤمنين لا تبرد ابدا. پيامبراكرم (ص) فرمود: براى شهادت حسين (ع)، حرارت و گرمايى در دل‌هاى مؤمنان است كه هرگز سرد و خاموش نمى‏شود. (جامع احاديث الشيعه، ج 12، ص556) ایام سوگواری سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین علیه السلام و یاران باوفایش تسلیت باد.
صفحه اصلی اخبار > نگاه تحلیلی به نهضت عاشورا سازنده و هدایتگر است


  چاپ        ارسال به دوست

عضو مجمع تشخیص مصلحت:

نگاه تحلیلی به نهضت عاشورا سازنده و هدایتگر است

آیت الله خاتمی اظهار داشت: نگاه تحلیلی به نهضت عاشورای حسینی در سخنرانیها و عزاداریهای ایام محرم و صفر سازنده و هدایتگر است.

به گزارش روابط عمومی جامعةالمصطفی مشهد آیت الله سید احمد خاتمی روز یکشنبه در مراسم عزاداری سیدالشهدا(ع) پس از اقامه نماز ظهر در مدرسه عالی برادران جامعه المصطفی مشهد گفت: نمی توان گفت تاریخ نگویید زیرا تاریخ متن است اما متن را همراه با تحلیل بیان کنید.

وی افزود: عاشورا ملتها را زنده می کند و این نهضت سرمایه ای نفیس و ارزشمند در جامعه اسلامی است. امام راحل از این نهضت بهره گرفت و خروجی آن در جامعه ایران تحقق انقلاب بزرگ اسلامی بود.

امام جمعه موقت تهران ادامه داد: سیدحسن نصرالله در لبنان هم از نهضت عاشورا استفاده نمود و خروجی آن شکست رژیم غاصب و تا بن دندان مسلح صهیونیستی و وحشت از مقاومت بوده است.

وی افزود: فلسفه مجالس عزادارای اباعبدالله الحسین(ع) همین خروجیهاست که به بیداری و زنده نگه داشتن ملتها می انجامد. بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی نیز بر نگاه سازنده به عاشورا تاکید داشت و پیش از پیروزی انقلاب جمله ای بیان کرد مبنی بر اینکه 'محرم ماه پیروزی خون بر شمشیر است' که خود عاملی بر آن شد تا آخرین آجرهای بنای طاغوت فروریزد.

آیت الله خاتمی ادامه داد: هر قدمی که برای خدا برداشته شود خداوند مسیر را برای انسان روشن می کند. انقلاب اسلامی نیز چون برای خدا بود محقق شد و تا امروز هر روز بارورتر از قبل ادامه یافته است.

وی در بخشی دیگر از سخنانش گفت: فساد جامعه را فلج کرده و به قهقرا می برد. باید آن را شناخت و با آن به شدت برخورد نمود. زمانی هر بیماری ناشناخته ای را طاعون می گفتند، امروز ایدز همان طاعون است که فساد می تواند عامل توسعه آن باشد و جامعه را نابود کند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت افزود: باید تقوا، پاکی، احسان و صبر در جامعه تقویت و ترویج شود که در این صورت خداوند جامعه را در سایه نیکیها حفظ می کند و داستان حضرت یوسف، اصحاب کهف و غیره عبرتی برای ماست.


١٤:١٥ - دوشنبه ٣ مهر ١٣٩٦    /    شماره : ٨٨٧٧٧    /    تعداد نمایش : ٤٩


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج