قال رسول الله (ص): ان لقتل الحسين (ع) حرارة فى قلوب المؤمنين لا تبرد ابدا. پيامبراكرم (ص) فرمود: براى شهادت حسين (ع)، حرارت و گرمايى در دل‌هاى مؤمنان است كه هرگز سرد و خاموش نمى‏شود. (جامع احاديث الشيعه، ج 12، ص556) ایام سوگواری سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین علیه السلام و یاران باوفایش تسلیت باد.
صفحه اصلی اخبار > رشد برون دادهای پژوهشی طلاب نیازمند یک مسئله یابی صحیح است


  چاپ        ارسال به دوست

رئیس مجتمع آموزش عالی مشهد خطاب به مدیران گروه های علمی تربیتی:

رشد برون دادهای پژوهشی طلاب نیازمند یک مسئله یابی صحیح است

حجةالاسلام والمسلمین مهدوی مهر اظهار داشت: پایان نامه های ارشد و رساله های دکتری باید پاسخگوی نیازهای روز جوامع اسلامی باشند و در این راستا ما باید فرآیند یک مسئله یابی صحیح را طی کنیم.

به گزارش روابط عمومی جامعةالمصطفی مشهد حجةالاسلام والمسلمین محمدحسین مهدوی مهر رئیس مجتمع آموزش عالی مشهد ابتدای هفته جاری با حضور در اولین نشست رسمی مدیران گروه های علمی تربیتی ضمن ابراز خرسندی از تقارن ایجاد شده میان دهه ولایت و آغاز سال تحصیلی گفت: امروز مهمترین دغدغه ما باید پیرامون انتظارات و توقعات ما از طلاب و رشد و تعالی آن ها در حوزه های آموزشی، پژوهشی و فرهنگی و تربیتی باشد و هیچ مسئله ای نباید بر این قصه تأثیر بگذارد. لذا ورود مدیران گروه های علمی تربیتی به این موضوع بسیار حایز اهمیت است.

وی افزود: در این راستا ما باید فرآیند یک مسئله یابی صحیح را طی کنیم در غیراینصورت مثل بسیاری از کارهای پژوهشی موجود که هیچ مشکلی را از اجتماع حل نکرده و نمی کند این تلاش ما نیز ثمری نخواهد داشت.

 

رئیس مجتمع آموزش عالی مشهد ادامه داد: واقعیت این است که امروز شبهات در قالب کتب چندصد صفحه ای با تیراژ های بالا در حال چاپ و مثل ویرووس در حال انتشار در جامعه هستند. لذا ما باید ما باید بانک جامعی از مسائل و موضوعات داشته باشیم و طلبه را با توجه به علایق و بر اساس توانمندی هایش به مسیر درست هدایت کنیم و بر همین اساس، اعطای مدرک و بحث فارغ التحصیلی طلاب باید مبنایی تر از گذشته و مبتنی بر توانمندی ها، آموخته ها، مهارت ها و رعایت استانداردهای لازم باشد.

وی خطاب به مدیران گروه های علمی تربیتی تأکید کرد: پایان نامه های ارشد و رساله های دکتری نیز باید پاسخگوی نیازهای روز جوامع اسلامی باشند. همچنین بخشی از پایان نامه و رساله ها می توانند پاسخگوی دغدغه ها و مسائل مهم منطقه ای باشند.

 

 حجةالاسلام مهدوی مهر عنوان کرد: مراقبت و نظارت ما در مباحث آموزشی باید تقویت شود و این مسئله ارتباط مستقیم با مدیریت مدارس و مدیران گروه های علمی تربیتی دارد. با این توضیح که داد و ستد استاد و شاگرد در بی نظمی نتیجه ای جز برقراری یک تعامل نادرست و تساهل در پاسخگویی به امور آموزشی در پی ندارد.

وی تصریح کرد: از طلبه انتظار می رود به کتاب ها و مهارت هایی که در طول ترم آموخته است مسلط بوده و نسبت به پاسخگویی در این مباحث کوچکترین مشکلی را نداشته باشد.

رئیس مجتمع آموزش عالی مشهد متذکر شد: از آنجایی که طلاب ما بعد از مدتی، ارتباطشان با مجموعه قطع می شود انتظار می رود در همان مدت تحصیل نسبت به آموزش صحیح و عمقی آنان اهتمام جدی شود. چرا که رقبای ما به عنوان دشمنان اسلام ناب، مدام در تدارک وارد کردن ضربه های سخت به پیکره اسلام و مسلمین هستند و در این راه از هیچ مختصری مضایقه نکرده و به شدن در حال تقویت خود در همان معارف ناقص و حداقلی خویش هستند.

 وی در پایان خاطر نشان کرد: در این که طلاب ما باید نسبت به کتب اربعه تسلط داشته باشند بحثی نیست و فرارتر از این مسئله، انتظار ما این است که آن ها حتی باید نسبت به موضوعات فقهی و علمی کم کاربرد نیز تسلط و اشراف داشته باشند و این توانمندی ها باید توأم با پرداختن به موارد تربیتی، اخلاقی و تهذیب نفس باشد. 


١٢:٢٩ - سه شنبه ١٤ شهريور ١٣٩٦    /    شماره : ٨٨٤٢٧    /    تعداد نمایش : ٢٨٣


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج