پیامبر اکرم (ص): لا تُطاوِعوا أنفُسَكُم عن مَنامِ كُلِّ اللَّيلِ، وخُذوا هَزيعاً مِنهُ. با نفس خود در خوابیدن در ازای شب، همراهی نکنید؛ بلکه پاسی از آن را (برای عبادت) برگیرید. ( تنبيه الخواطر: ج۲ ص۱۱۶)
صفحه اصلی اخبار > ششمین جشنواره کشوری علمی پژوهشی جابربن حیان ویژه دانش آموزان دوره ابتدایی برگزار شد


  چاپ        ارسال به دوست

با حضور دانش آموزان نخبه مدرسه فراملیتی نورالمصطفی مشهد؛

ششمین جشنواره کشوری علمی پژوهشی جابربن حیان ویژه دانش آموزان دوره ابتدایی برگزار شد

ششمین جشنواره کشوری علمی پژوهشی جابربن حیان ویژه دانش آموزان دوره ابتدایی با حضور دانش آموزان نخبه مدرسه فراملیتی نورالمصطفی مشهد یکم الی سوم شهریور ماه در مشهد برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جامعة المصطفی مشهد به همت معاونت آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش استان خراسان رضوی ششمین جشنواره کشوری علمی پژوهشی جابربن حیان ویژه دانش آموزان دوره ابتدایی با حضور دکتر سید محمد بطحائی وزیر آموزش و پرورش، دکتر علیرضا کاظمی مدیر کل آموزش و پرورش خراسان رضوی و رئیس ستاد اجرایی جشنواره جابربن حیان و غرفه ویژه دانش آموزان نخبه دختر و پسر غیرایرانی از ملیت های نیجریه،  گامبیا، افغانستان، پاکستان و کره جنوبی مدرسه نورالمصطفی مشهد یکم الی سوم شهریور ماه در مشهد برگزار شد.
در حاشیه این جشنواره دکتر کاظمی با حضور در نمایشگاه غرفه های استان ها در بازدید از غرفه دانش آموزان غیرایرانی مشهد با اشاره به مشارکت بیش از سه میلیون دانش آموز دوره ابتدایی در این جشنواره گفت؛ این جشنواره  با هدف شکوفایی استعداد دانش آموزان و تقویت مهارت های زندگی، مشارکت حداکثری دانش آموزان در با در نظر گرفتن هرگونه از سطح توانمندی و علاقمندی، ایجاد رقابت سازنده علمی بین آنها و انتخاب بهترین پروژه هاست.
وی افزود؛ ما بر این پژوهش باید از دل مدرسه خصوصا از مقطع ابتدایی شروع شود تا روحیه محقق پروری نهادینه شود.
همچنین دکتر بطحایی نیز اظهار داشت: تاکید و اهتمام برای ارتقا کمی و کیفی کشور نظام تعلیم و تربیت کشور دغدغه اصلی ما از برگزاری این قبیل جشنواره هاست.

ساخت یک دستگاه جرثقیل، پروژه تولید برق از انرژ های پاک، ارائه چند پروژه برای حل معضل ریزگردها و ... از جمله طرح های دانش آموزان غیرایرانی در این جشنواره بودند.

 


١٣:٤٤ - دوشنبه ٦ شهريور ١٣٩٦    /    شماره : ٨٨٢٥٣    /    تعداد نمایش : ٢٢٦


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج