قال رسول الله (ص): ان لقتل الحسين (ع) حرارة فى قلوب المؤمنين لا تبرد ابدا. پيامبراكرم (ص) فرمود: براى شهادت حسين (ع)، حرارت و گرمايى در دل‌هاى مؤمنان است كه هرگز سرد و خاموش نمى‏شود. (جامع احاديث الشيعه، ج 12، ص556) ایام سوگواری سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین علیه السلام و یاران باوفایش تسلیت باد.
صفحه اصلی اخبار > عزت و منافع امت اسلامی در صدر نگاه رهبری است


  چاپ        ارسال به دوست

قائم مقام معاونت امور بین‌الملل دفتر مقام معظم رهبری:

عزت و منافع امت اسلامی در صدر نگاه رهبری است

دکتر مهدی مصطفوی با اشاره به اینکه عزت و منافع امت اسلامی در صدر نگاه رهبری و نظام جمهوری اسلامی است، ابراز کرد: مقابله با تکفیری‌ها و گروه‌های افراطی برای جمهوری اسلامی ایران از دارای اهمیت خاصی است، این مقابله چه در سوریه باشد و چه در فلسطین فرقی نمی‌کند.

به گزارش روابط عمومی جامعة‌المصطفی(ص) مشهد، دکترمهدی مصطفوی، قائم مقام معاونت امور بین‌الملل دفتر مقام معظم رهبری، صبح سه شنبه 13 تیرماه در دومین روز از همایش«تمدن اسلامی(گذشته، حال و آینده) نقش و رسالت علما افغانستان» در مشهد اظهار داشت: یکی از موانعی که برای شکل گیری تمدن اسلامی مورد نظر است و باید به آن توجه شود، شناخت دشمن است.

وی با اشاره به اینکه برای شکل گیری تمدن اسلامی زحمت‌های بسیاری کشیده شده و خواهد شد، ادامه داد: موانع بسیار سنگینی بر سر راه تمدن اسلامی وجود دارد لذا شناخت دشمن برای ما امت اسلامی امری ضروری است.

مصطفوی با بیان اینکه امروز ابزار پوشاندن دشمنی‌ها بسیار مختلف و گسترده است، ابراز کرد: امروزه و در این دنیای پیچیده شناخت دوست از دشمن کارساده‌ای نیست، ولی از جمله دشمنان برجسته‌ای که در مقابل تمدن اسلامی قد علم کرده اند آمریکا و رژیم صهیونیستی هستند.

شناخت دشمن یکی از مهمترین عوامل احیای تمدن اسلامی

قائم مقام معاونت امور بین‌الملل دفتر مقام معظم رهبری با تأکید بر اینکه باید ابعاد این دشمنی را به طور دقیق شناسایی کنیم، عنوان کرد: زمانی گفته می‌شد اسراییل بخشی از ایالات متحده است، ولی در واقع این آمریکاست که بخشی از اسراییل است. امروزه در جهان بالغ بر 11 هزار مرکز مطالعاتی فعال وجود دارد که از این تعداد حدود چهار هزار مرکز در آمریکا واقع شده است.

وی با اشاره به اینکه در 10 درصد از این مراکز، مطالعات اجتماعی و سیاسی انجام می‌شود، ادامه داد: این درصد بسیار مهمی است که در شکل گیری افکار عمومی و راهبری مجامع بسیار تأثیر گذار و دارای اهمیت است و دیگر مراکز نیز در رتبه‌های بعدی قرار می‌گیرند.

مصطفوی با بیان اینکه اکثر مراکز مطالعاتی سیاسی و اجتماعی آمریکا در اختیار صهیونیست است، اضافه کرد: امروزه حدود 40 درصد از ثروت دنیا در اختیار هشت نفر است که از این تعداد هفت نفر آنان صهیونیستی هستند.

قائم مقام معاونت امور بین‌الملل دفتر مقام معظم رهبری با اشاره به عملکرد و ظرفیت هالیوود، اظهار داشت: اکثر فیلم‌ها و نمایش‌نامه‌ها و مجلات در دست هالیوود است، همچنین اکثریت بازیگران معروف یهودی و صهیونیستی هستند.

وی گفت: مایکل جوینز، یکی از نویسندگان آمریکایی در یکی از کتاب‌های خود می‌گوید، اولین فیلم‌ها و مجلاتی که روابط مستهجن را تبلیغ کرد مربوط به یهود است که امروزه نیز صهیونیست در این حوزه به صورت گسترده‌ای کار می‌کند.

 مصطفوی با اشاره به اینکه انفجاری که در برج‌های دوقلوآمریکا رخ داد مقدمه‌ای برای تهاجم آمریکا به جهان اسلام بود، ابراز کرد: مطالعات و تحقیقاتی که در خصوص این انفجار صورت گرفته است این را اثبات می‌کند که دو روز قبل از حادثه 11 سپتامبر به ساکنین این برج‌ها اطلاع داده می‌شود که در روز 11 سپتامبر در برج حضور نداشته باشند این در صورتی است که حدود چهار هزار نفر از ساکنین این برج که در روز حادثه در برج حضور نداشته بودند یهودی بودند.

ارکان حکومتی آمریکا کاملا در دست صهیونیست است

قائم مقام معاونت امور بین‌الملل دفتر مقام معظم رهبری با اشاره به اینکه با انتخاب ترامپ به عنوان رئیس جمهور آمریکا قدرت صهیونیست‌ها در آمریکا بیشتر جلوه‌گر شد، گفت: تمام مسؤلان و دست‌اندرکاران دولت آمریکا را صهیونیست‌ها تشکیل می‌دهند. لذا اولین حلقه و اتاق جنگ علیه ایران و انقلاب اسلامی نیز در دست صهیونیست‌ها است.

وی با تأکید بر اینکه ارکان دولت آمریکا در دست صهیونیست‌ها است عنوان کرد: جایگاه صهیونیست‌ها نیز در رسانه‌ها غیر قابل انکار است.بسیاری از مؤسسات مؤثر در آمریکا که کار سیاست گذاری‌های کلان در هر حوزه‌ای را انجام می‌دهند همانند (آی بی ال) در دست صهیونیست‌ها قرار دارند.

مصطفوی با طرح این سؤال که چرا آمریکا در کنار صهیونیست در مقابل اسلام ایستاده‌اند، گفت: در سفری که بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل در سال 2015 به آمریکا داشت، بدون وقفه و آگاهی به کنگره رفت و رئیس جمهور وقت آمریکا اوباما را با لحنی تند و زشت مورد خطاب قرار دارد و همه منظور او از این دیدار از این جهت بود که چرا آمریکا با ایران وارد مذاکره شده است. در هنگام سخنرانی نتانیاهو نمایندگان کنگره حدود 50 بار برای او دست زدند و حدود سی بار نیز نمایندگان ایستاده او را تشویق کردند.

 قائم مقام معاونت امور بین‌الملل دفتر مقام معظم رهبری با بیان اینکه نمایندگان آمریکا در مقابل بی احترامی نخست‌وزیر اسرائیل در برابر رئیس جمهورشان هیچ نگفتند بلکه او را تشویق نیز کردند، ابراز کرد: آمریکا با حدود بیش از 60 کشور ائتلاف کرد تا در جنگ علیه سوریه بجنگد و سوال این است که چرا؟ مهم‌ترین دلیل این اعتلاف تأمین امنیت اسراییل و حمایت از آن‌ها است.

اسراییل از مقاومت مردم لبنان شکست خورد

وی با بیان اینکه اولین شکست اسراییل در جنگ سی و سه روزه لبنان بود، اظهار داشت: اسراییل از مقاومت مردم لبنان که مورد حمایت انقلاب اسلامی بودند شکست خورد.

مصطفوی با اشاره به اینکه سوریه یکی از حلقه‌های مهم اتصال لبنان و فلسطین به جبهه مقاومت است و این یکی از دلایل جنگ در سوریه است، ادامه داد: در دو جنگ لبنان و فلسطین حمایت لوجستيكی از طریق سوریه انجام می‌شد، سوریه حلقه مؤثری در حمایت از مبارزین علیه اسراییل بود لذا از نظر آنان باید این حلقه نابود شود.

قائم مقام معاونت امور بین‌الملل دفتر مقام معظم رهبری با تأکید بر اینکه امروز بزرگترین مانع و دشمنی در مقابل تمدن اسلامی صهیونیست است، گفت: نباید به هیچ وجه صهیونیست کوچک شمرده شود و یا فراموش شود.

آمریکا تحت تفکر صهیونیستی در مقابل ایران است

وی با تأکید بر اینکه آمریکا تحت تفکر صهیونیستی در مقابل ایران است، تصریح کرد: باید اتحاد جامعه اسلامی در برابر دشمن محکم‌تر شود.

مصطفوی ادامه داد: از سیاست‌های ثابت جمهوری اسلامی ایران از امت اسلامی، مقاومت، حقوق مسلمانان دفاع کند، برای جمهوری اسلامی ایران عزت امت اسلامی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

قائم مقام معاونت بین‌الملل دفتر مقام معظم رهبری در پایان با اشاره به اینکه عزت و منافع امت اسلامی در صدر نگاه رهبری و نظام جمهوری اسلامی است، ابراز کرد: مقابله با تکفیری‌ها و گروه‌های افراطی برای جمهوری اسلامی ایران از دارای اهمیت خاصی است، این مقابله چه در سوریه باشد و چه در فلسطین فرقی نمی‌کند.


١٢:٥١ - چهارشنبه ١٣ تير ١٣٩٧    /    شماره : ٩٤١٣٢    /    تعداد نمایش : ١٢٧


امتیازدهی
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
سال حمایت از کالای ایرانی گرامی باد
مجاهدت های ائمه اطهار (ع) مکمل بعثت پیامبر (ص) است
حضور رئیس مجتمع آموزش عالی مشهد در منزل مقتول مظلوم حجةالاسلام محمد تولّایی
نشست مشترک جامعةالمصطفی و پلیس امنیت عمومی، مهاجرت و گذرنامه ناجا
برگزاری کارگاه دو روزه " ارزشیابی پیشرفت تحصیلی" در مدرسه خواهران المصطفی مشهد
برگزاری اردوی فرهنگی تفریحی تربیتی طلاب خواهر غیرایرانی در مشهد
دیدار رئیس مجتمع آموزش عالی مشهد با طلاب خواهر غیرایرانی
برگزاری دوازدهمین جلسه شورای تحصیلات تکمیلی مدرسه عالی خواهران المصطفی مشهد
تشکیل تمدن اسلامی مبتنی بر ارزش‌های دینی
عزت و منافع امت اسلامی در صدر نگاه رهبری است
هدف اصلی کشورهای غربی تجزیه اسلام است
همه ارکان تمدن امروز دچار مشکل است
علما و اندیشیمندان می‌توانند زندگی بشر را متمدنانه تدوین کنند
اسلام بدون تمدن همانند انسان زنده ولی بدون تحرک است
تمسک بر توحید و عقلانیت، مهمترین رکن سعادت جوامع بشری است
فتح دلها و ایجاد همبستگی ارکان اساسی اعتلای کلمه وحدت و مایه یأس دشمنان هستند
دشمن در پی ربودن اندیشه و تمدن اسلامی از مسلمانان است / تعهد المصطفی(ص) استواری بر احیای تمدن اسلامی نجات بخش در جهان است
همایش علمی تمدن اسلامی (گذشته، حال و آینده) نقش و رسالت علمای افغانستان
اطلاعیه ثبت نام اعتکاف رمضانیه حرم مطهر رضوی
تصاویری از نهمین گردهمایی مبلغان جامعةالمصطفی مشهد حرم مطهر رضوی
قرآن باید محور كارهای تبليغی باشد
جامعةالمصطفی(ص) امروز برگفته از جامعةالسجاد(ع) و جامعةالصادق(ع) است
مراسم تقدیر از برترین های مشهد در بیست و سومین جشنواره بین المللی قرآنی و حدیثی المصطفی(ص)
مهمترین رکن عاقبت به خیری، تمسک به ائمه اطهار(ع) است
کارگاه فشرده "تبلیغ ماندگار" ویژه طلاب مدرسه عالی برادران
امضای تفاهم نامه همکاری میان جامعةالمصطفی مشهد و بنیاد پژوهش های اسلامی آستان قدس رضوی
رشد کمی و کیفی کارها، مهمترین هدف ما در ارائه خدمات مطلوب است
مراسم تقدیر از نخبه های آموزشی، پژوهشی و فرهنگی طلاب خواهر غیرایرانی
نشست نقد و بررسی کتاب " راه های شرعی سپرده گذاری بانک ها"
برنامه پزشکان مجتمع آموزش عالی مشهد سال 96
برنامه حضور مشاورین مرکز مشاوره و خدمات روانشناختی بلاغ سال 1396
رسالت حوزه و دانشگاه، انتقال زیبایی‌های معارف الهی به مردم است
ضرورت ارائه هنرمندانه اسلام ناب به جامعه تشنه جهانی
رسالت ما ارائه پیام در همه عرصه ها برای مخاطبان است
اختتامیه هفتمین جشنواره بین‌‌المللی فرهنگی هنری طوبی برگزار شد
مشهد؛ میزبان هفتمین جشنواره فرهنگی هنری طوبی
جشنواره طوبی باید باعث ارتقاء توان مهارتی طلاب شود
بصیرت و هوشیاری؛ نیاز مبرم امروزِ ملت ایران است
راهپیمایی 9 دی، با شکوهتر از همیشه در مشهد برگزار شد
برگزاری دومین نشست تخصصی همایش کوثر هدایت