پیامبر اکرم (ص): لا تُطاوِعوا أنفُسَكُم عن مَنامِ كُلِّ اللَّيلِ، وخُذوا هَزيعاً مِنهُ. با نفس خود در خوابیدن در ازای شب، همراهی نکنید؛ بلکه پاسی از آن را (برای عبادت) برگیرید. ( تنبيه الخواطر: ج۲ ص۱۱۶)
صفحه اصلی اخبار > عزت و منافع امت اسلامی در صدر نگاه رهبری است


  چاپ        ارسال به دوست

قائم مقام معاونت امور بین‌الملل دفتر مقام معظم رهبری:

عزت و منافع امت اسلامی در صدر نگاه رهبری است

دکتر مهدی مصطفوی با اشاره به اینکه عزت و منافع امت اسلامی در صدر نگاه رهبری و نظام جمهوری اسلامی است، ابراز کرد: مقابله با تکفیری‌ها و گروه‌های افراطی برای جمهوری اسلامی ایران از دارای اهمیت خاصی است، این مقابله چه در سوریه باشد و چه در فلسطین فرقی نمی‌کند.

به گزارش روابط عمومی جامعة‌المصطفی(ص) مشهد، دکترمهدی مصطفوی، قائم مقام معاونت امور بین‌الملل دفتر مقام معظم رهبری، صبح سه شنبه 13 تیرماه در دومین روز از همایش«تمدن اسلامی(گذشته، حال و آینده) نقش و رسالت علما افغانستان» در مشهد اظهار داشت: یکی از موانعی که برای شکل گیری تمدن اسلامی مورد نظر است و باید به آن توجه شود، شناخت دشمن است.

وی با اشاره به اینکه برای شکل گیری تمدن اسلامی زحمت‌های بسیاری کشیده شده و خواهد شد، ادامه داد: موانع بسیار سنگینی بر سر راه تمدن اسلامی وجود دارد لذا شناخت دشمن برای ما امت اسلامی امری ضروری است.

مصطفوی با بیان اینکه امروز ابزار پوشاندن دشمنی‌ها بسیار مختلف و گسترده است، ابراز کرد: امروزه و در این دنیای پیچیده شناخت دوست از دشمن کارساده‌ای نیست، ولی از جمله دشمنان برجسته‌ای که در مقابل تمدن اسلامی قد علم کرده اند آمریکا و رژیم صهیونیستی هستند.

شناخت دشمن یکی از مهمترین عوامل احیای تمدن اسلامی

قائم مقام معاونت امور بین‌الملل دفتر مقام معظم رهبری با تأکید بر اینکه باید ابعاد این دشمنی را به طور دقیق شناسایی کنیم، عنوان کرد: زمانی گفته می‌شد اسراییل بخشی از ایالات متحده است، ولی در واقع این آمریکاست که بخشی از اسراییل است. امروزه در جهان بالغ بر 11 هزار مرکز مطالعاتی فعال وجود دارد که از این تعداد حدود چهار هزار مرکز در آمریکا واقع شده است.

وی با اشاره به اینکه در 10 درصد از این مراکز، مطالعات اجتماعی و سیاسی انجام می‌شود، ادامه داد: این درصد بسیار مهمی است که در شکل گیری افکار عمومی و راهبری مجامع بسیار تأثیر گذار و دارای اهمیت است و دیگر مراکز نیز در رتبه‌های بعدی قرار می‌گیرند.

مصطفوی با بیان اینکه اکثر مراکز مطالعاتی سیاسی و اجتماعی آمریکا در اختیار صهیونیست است، اضافه کرد: امروزه حدود 40 درصد از ثروت دنیا در اختیار هشت نفر است که از این تعداد هفت نفر آنان صهیونیستی هستند.

قائم مقام معاونت امور بین‌الملل دفتر مقام معظم رهبری با اشاره به عملکرد و ظرفیت هالیوود، اظهار داشت: اکثر فیلم‌ها و نمایش‌نامه‌ها و مجلات در دست هالیوود است، همچنین اکثریت بازیگران معروف یهودی و صهیونیستی هستند.

وی گفت: مایکل جوینز، یکی از نویسندگان آمریکایی در یکی از کتاب‌های خود می‌گوید، اولین فیلم‌ها و مجلاتی که روابط مستهجن را تبلیغ کرد مربوط به یهود است که امروزه نیز صهیونیست در این حوزه به صورت گسترده‌ای کار می‌کند.

 مصطفوی با اشاره به اینکه انفجاری که در برج‌های دوقلوآمریکا رخ داد مقدمه‌ای برای تهاجم آمریکا به جهان اسلام بود، ابراز کرد: مطالعات و تحقیقاتی که در خصوص این انفجار صورت گرفته است این را اثبات می‌کند که دو روز قبل از حادثه 11 سپتامبر به ساکنین این برج‌ها اطلاع داده می‌شود که در روز 11 سپتامبر در برج حضور نداشته باشند این در صورتی است که حدود چهار هزار نفر از ساکنین این برج که در روز حادثه در برج حضور نداشته بودند یهودی بودند.

ارکان حکومتی آمریکا کاملا در دست صهیونیست است

قائم مقام معاونت امور بین‌الملل دفتر مقام معظم رهبری با اشاره به اینکه با انتخاب ترامپ به عنوان رئیس جمهور آمریکا قدرت صهیونیست‌ها در آمریکا بیشتر جلوه‌گر شد، گفت: تمام مسؤلان و دست‌اندرکاران دولت آمریکا را صهیونیست‌ها تشکیل می‌دهند. لذا اولین حلقه و اتاق جنگ علیه ایران و انقلاب اسلامی نیز در دست صهیونیست‌ها است.

وی با تأکید بر اینکه ارکان دولت آمریکا در دست صهیونیست‌ها است عنوان کرد: جایگاه صهیونیست‌ها نیز در رسانه‌ها غیر قابل انکار است.بسیاری از مؤسسات مؤثر در آمریکا که کار سیاست گذاری‌های کلان در هر حوزه‌ای را انجام می‌دهند همانند (آی بی ال) در دست صهیونیست‌ها قرار دارند.

مصطفوی با طرح این سؤال که چرا آمریکا در کنار صهیونیست در مقابل اسلام ایستاده‌اند، گفت: در سفری که بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل در سال 2015 به آمریکا داشت، بدون وقفه و آگاهی به کنگره رفت و رئیس جمهور وقت آمریکا اوباما را با لحنی تند و زشت مورد خطاب قرار دارد و همه منظور او از این دیدار از این جهت بود که چرا آمریکا با ایران وارد مذاکره شده است. در هنگام سخنرانی نتانیاهو نمایندگان کنگره حدود 50 بار برای او دست زدند و حدود سی بار نیز نمایندگان ایستاده او را تشویق کردند.

 قائم مقام معاونت امور بین‌الملل دفتر مقام معظم رهبری با بیان اینکه نمایندگان آمریکا در مقابل بی احترامی نخست‌وزیر اسرائیل در برابر رئیس جمهورشان هیچ نگفتند بلکه او را تشویق نیز کردند، ابراز کرد: آمریکا با حدود بیش از 60 کشور ائتلاف کرد تا در جنگ علیه سوریه بجنگد و سوال این است که چرا؟ مهم‌ترین دلیل این اعتلاف تأمین امنیت اسراییل و حمایت از آن‌ها است.

اسراییل از مقاومت مردم لبنان شکست خورد

وی با بیان اینکه اولین شکست اسراییل در جنگ سی و سه روزه لبنان بود، اظهار داشت: اسراییل از مقاومت مردم لبنان که مورد حمایت انقلاب اسلامی بودند شکست خورد.

مصطفوی با اشاره به اینکه سوریه یکی از حلقه‌های مهم اتصال لبنان و فلسطین به جبهه مقاومت است و این یکی از دلایل جنگ در سوریه است، ادامه داد: در دو جنگ لبنان و فلسطین حمایت لوجستيكی از طریق سوریه انجام می‌شد، سوریه حلقه مؤثری در حمایت از مبارزین علیه اسراییل بود لذا از نظر آنان باید این حلقه نابود شود.

قائم مقام معاونت امور بین‌الملل دفتر مقام معظم رهبری با تأکید بر اینکه امروز بزرگترین مانع و دشمنی در مقابل تمدن اسلامی صهیونیست است، گفت: نباید به هیچ وجه صهیونیست کوچک شمرده شود و یا فراموش شود.

آمریکا تحت تفکر صهیونیستی در مقابل ایران است

وی با تأکید بر اینکه آمریکا تحت تفکر صهیونیستی در مقابل ایران است، تصریح کرد: باید اتحاد جامعه اسلامی در برابر دشمن محکم‌تر شود.

مصطفوی ادامه داد: از سیاست‌های ثابت جمهوری اسلامی ایران از امت اسلامی، مقاومت، حقوق مسلمانان دفاع کند، برای جمهوری اسلامی ایران عزت امت اسلامی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

قائم مقام معاونت بین‌الملل دفتر مقام معظم رهبری در پایان با اشاره به اینکه عزت و منافع امت اسلامی در صدر نگاه رهبری و نظام جمهوری اسلامی است، ابراز کرد: مقابله با تکفیری‌ها و گروه‌های افراطی برای جمهوری اسلامی ایران از دارای اهمیت خاصی است، این مقابله چه در سوریه باشد و چه در فلسطین فرقی نمی‌کند.


١٢:٥١ - چهارشنبه ١٣ تير ١٣٩٧    /    شماره : ٩٤١٣٢    /    تعداد نمایش : ٢١٥


امتیازدهی
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
اختتامیه کنفرانس بین المللی " دین، معنویت و کیفیت زندگی "
اولین دیدار حجة الاسلام و المسلمین صالح با طلاب جامعة المصطفی مشهد برگزار شد
ثبت نام پودمان های تابستانی دانشگاه مجازی المصطفی (ص)
فراخوان یازدهمین جشنواره بین المللی فارابی
تمدید مهلت ثبت نام دوره آموزشی تبلیغ در اربعین
تسلط به زبان فارسی، اعتقاد به گفتمان انقلاب اسلامی، ولایتمداری و آمادگی برای کار با انگیزه بالا، باید از ویژگی های بارز فارغ التحصیلان المصطفی باشد
طلاب المصطفی، سند افتخار اهل بیت عصمت (ع) هستند
باید به اندیشه های مثبت میدان داد
بنای حرکت المصطفی، طرح تحول آموزشی است
امروز با تمام مشکلات و کمبود ها، نگاه المصطفاییان به اهداف بلند المصطفی باعث پیشرفت این مجموعه شده است
تودیع و معارفه رئیس جامعه المصطفی العالمیه مشهد
گاهی برای انجام تکلیف باید هجرت کرد / ریشه و آغاز شکل گیری بیش از ۲۵ تمدن جهانی بر اساس مهاجرت بوده است
عمر طبیعی و عمر اداری مان زودگذر است/ برای کار خیر از تمام فرصت ها استفاده کنیم
نیروهای انسانی جامعه المصطفی هر کدام زمینه ساز ظهور حضرت حجت (عج) هستند
شکر واسطه نعمت، شکر خدای متعال به حساب می آید
توسعه برون مرزی فرهنگ رضوی با کمک جامعه المصطفی صورت پذیرفته است
مجمع خیرین جامعه المصطفی مشهد کنار المصطفی بودن را وظیفه شرعی و انسانی و دینی خود می داند
کسب مجوز مهدکودک تبسم زهرا از سازمان بهزیستی کشور
مجلس ذکر فضائل و مناقب برگزار می گردد
بهترین عبادت خدمت به خلق است
تسلیم فرمان الهی باشیم
دومین کنفرانس بین المللی صلح پژوهی
متن پیام حجةالاسلام و المسلمین محمد حسین مهدوی مهر به مناسبت انتصاب حجة الاسلام و المسلمین محمدرضا صالح به ریاست نمایندگی المصطفی در مشهد
انتصاب حجه الاسلام و المسلمین محمد حسین مهدوی مهر به سمت مدیر منطقه ای المصطفی در کشورهای لبنان، سوریه، فلسطین و اردن
انتصاب حجت الاسلام والمسلمین محمد رضا صالح به ریاست جامعه المصطفی العالمیه مشهد
مراسم بزرگداشت ارتحال آیت الله العظمی محقق کابلی در مشهد مقدس برگزار می شود
" همایش مطالعات تربیتی و علوم اسلامی "
فراخوان مقاله " همایش بین المللی گفتگوهای فرهنگی در چشم انداز تمدنی ایران و جهان عرب "
فراخوان مقاله آرایه های ادبی قرآن
باید برای بازگشت به دارالخلود که «خانه جاودانگی» است اشتیاق داشته باشیم وآن را بشناسیم
مراسم معنوی اعتکاف رمضانیه جامعه المصطفی مشهد آغاز شد
مراسم معنوی اعتکاف رمضانیه
سال 1398، سال "رونق تولید" گرامی باد
واقعیت های جهانی را با تبلیغات عوض می کنند!
اگر مردم و جامعه جهانی به درستی با قرآن آشنا بشوند خودشان دنبال قرآن خواهند آمد
فعالیتهای قرآنی سریعترین و موثرترین راه برای ایجاد سلامت اجتماعی جامعه است
نشست علمی نقش زبان فارسی در گسترش معارف اسلامی
نمایشگاه قرآن ظرفیت خوبی برای آشنایی با معارف دینی است
حضور جامعه المصطفی در نمایشگاه قرآن هدفمند و با برنامه بوده است
وحدت مهم ترین پیام حضور ما در نمایشگاه قران است