پیامبر اکرم (ص): لا تُطاوِعوا أنفُسَكُم عن مَنامِ كُلِّ اللَّيلِ، وخُذوا هَزيعاً مِنهُ. با نفس خود در خوابیدن در ازای شب، همراهی نکنید؛ بلکه پاسی از آن را (برای عبادت) برگیرید. ( تنبيه الخواطر: ج۲ ص۱۱۶)
صفحه اصلی اخبار > عزت و منافع امت اسلامی در صدر نگاه رهبری است


  چاپ        ارسال به دوست

قائم مقام معاونت امور بین‌الملل دفتر مقام معظم رهبری:

عزت و منافع امت اسلامی در صدر نگاه رهبری است

دکتر مهدی مصطفوی با اشاره به اینکه عزت و منافع امت اسلامی در صدر نگاه رهبری و نظام جمهوری اسلامی است، ابراز کرد: مقابله با تکفیری‌ها و گروه‌های افراطی برای جمهوری اسلامی ایران از دارای اهمیت خاصی است، این مقابله چه در سوریه باشد و چه در فلسطین فرقی نمی‌کند.

به گزارش روابط عمومی جامعة‌المصطفی(ص) مشهد، دکترمهدی مصطفوی، قائم مقام معاونت امور بین‌الملل دفتر مقام معظم رهبری، صبح سه شنبه 13 تیرماه در دومین روز از همایش«تمدن اسلامی(گذشته، حال و آینده) نقش و رسالت علما افغانستان» در مشهد اظهار داشت: یکی از موانعی که برای شکل گیری تمدن اسلامی مورد نظر است و باید به آن توجه شود، شناخت دشمن است.

وی با اشاره به اینکه برای شکل گیری تمدن اسلامی زحمت‌های بسیاری کشیده شده و خواهد شد، ادامه داد: موانع بسیار سنگینی بر سر راه تمدن اسلامی وجود دارد لذا شناخت دشمن برای ما امت اسلامی امری ضروری است.

مصطفوی با بیان اینکه امروز ابزار پوشاندن دشمنی‌ها بسیار مختلف و گسترده است، ابراز کرد: امروزه و در این دنیای پیچیده شناخت دوست از دشمن کارساده‌ای نیست، ولی از جمله دشمنان برجسته‌ای که در مقابل تمدن اسلامی قد علم کرده اند آمریکا و رژیم صهیونیستی هستند.

شناخت دشمن یکی از مهمترین عوامل احیای تمدن اسلامی

قائم مقام معاونت امور بین‌الملل دفتر مقام معظم رهبری با تأکید بر اینکه باید ابعاد این دشمنی را به طور دقیق شناسایی کنیم، عنوان کرد: زمانی گفته می‌شد اسراییل بخشی از ایالات متحده است، ولی در واقع این آمریکاست که بخشی از اسراییل است. امروزه در جهان بالغ بر 11 هزار مرکز مطالعاتی فعال وجود دارد که از این تعداد حدود چهار هزار مرکز در آمریکا واقع شده است.

وی با اشاره به اینکه در 10 درصد از این مراکز، مطالعات اجتماعی و سیاسی انجام می‌شود، ادامه داد: این درصد بسیار مهمی است که در شکل گیری افکار عمومی و راهبری مجامع بسیار تأثیر گذار و دارای اهمیت است و دیگر مراکز نیز در رتبه‌های بعدی قرار می‌گیرند.

مصطفوی با بیان اینکه اکثر مراکز مطالعاتی سیاسی و اجتماعی آمریکا در اختیار صهیونیست است، اضافه کرد: امروزه حدود 40 درصد از ثروت دنیا در اختیار هشت نفر است که از این تعداد هفت نفر آنان صهیونیستی هستند.

قائم مقام معاونت امور بین‌الملل دفتر مقام معظم رهبری با اشاره به عملکرد و ظرفیت هالیوود، اظهار داشت: اکثر فیلم‌ها و نمایش‌نامه‌ها و مجلات در دست هالیوود است، همچنین اکثریت بازیگران معروف یهودی و صهیونیستی هستند.

وی گفت: مایکل جوینز، یکی از نویسندگان آمریکایی در یکی از کتاب‌های خود می‌گوید، اولین فیلم‌ها و مجلاتی که روابط مستهجن را تبلیغ کرد مربوط به یهود است که امروزه نیز صهیونیست در این حوزه به صورت گسترده‌ای کار می‌کند.

 مصطفوی با اشاره به اینکه انفجاری که در برج‌های دوقلوآمریکا رخ داد مقدمه‌ای برای تهاجم آمریکا به جهان اسلام بود، ابراز کرد: مطالعات و تحقیقاتی که در خصوص این انفجار صورت گرفته است این را اثبات می‌کند که دو روز قبل از حادثه 11 سپتامبر به ساکنین این برج‌ها اطلاع داده می‌شود که در روز 11 سپتامبر در برج حضور نداشته باشند این در صورتی است که حدود چهار هزار نفر از ساکنین این برج که در روز حادثه در برج حضور نداشته بودند یهودی بودند.

ارکان حکومتی آمریکا کاملا در دست صهیونیست است

قائم مقام معاونت امور بین‌الملل دفتر مقام معظم رهبری با اشاره به اینکه با انتخاب ترامپ به عنوان رئیس جمهور آمریکا قدرت صهیونیست‌ها در آمریکا بیشتر جلوه‌گر شد، گفت: تمام مسؤلان و دست‌اندرکاران دولت آمریکا را صهیونیست‌ها تشکیل می‌دهند. لذا اولین حلقه و اتاق جنگ علیه ایران و انقلاب اسلامی نیز در دست صهیونیست‌ها است.

وی با تأکید بر اینکه ارکان دولت آمریکا در دست صهیونیست‌ها است عنوان کرد: جایگاه صهیونیست‌ها نیز در رسانه‌ها غیر قابل انکار است.بسیاری از مؤسسات مؤثر در آمریکا که کار سیاست گذاری‌های کلان در هر حوزه‌ای را انجام می‌دهند همانند (آی بی ال) در دست صهیونیست‌ها قرار دارند.

مصطفوی با طرح این سؤال که چرا آمریکا در کنار صهیونیست در مقابل اسلام ایستاده‌اند، گفت: در سفری که بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل در سال 2015 به آمریکا داشت، بدون وقفه و آگاهی به کنگره رفت و رئیس جمهور وقت آمریکا اوباما را با لحنی تند و زشت مورد خطاب قرار دارد و همه منظور او از این دیدار از این جهت بود که چرا آمریکا با ایران وارد مذاکره شده است. در هنگام سخنرانی نتانیاهو نمایندگان کنگره حدود 50 بار برای او دست زدند و حدود سی بار نیز نمایندگان ایستاده او را تشویق کردند.

 قائم مقام معاونت امور بین‌الملل دفتر مقام معظم رهبری با بیان اینکه نمایندگان آمریکا در مقابل بی احترامی نخست‌وزیر اسرائیل در برابر رئیس جمهورشان هیچ نگفتند بلکه او را تشویق نیز کردند، ابراز کرد: آمریکا با حدود بیش از 60 کشور ائتلاف کرد تا در جنگ علیه سوریه بجنگد و سوال این است که چرا؟ مهم‌ترین دلیل این اعتلاف تأمین امنیت اسراییل و حمایت از آن‌ها است.

اسراییل از مقاومت مردم لبنان شکست خورد

وی با بیان اینکه اولین شکست اسراییل در جنگ سی و سه روزه لبنان بود، اظهار داشت: اسراییل از مقاومت مردم لبنان که مورد حمایت انقلاب اسلامی بودند شکست خورد.

مصطفوی با اشاره به اینکه سوریه یکی از حلقه‌های مهم اتصال لبنان و فلسطین به جبهه مقاومت است و این یکی از دلایل جنگ در سوریه است، ادامه داد: در دو جنگ لبنان و فلسطین حمایت لوجستيكی از طریق سوریه انجام می‌شد، سوریه حلقه مؤثری در حمایت از مبارزین علیه اسراییل بود لذا از نظر آنان باید این حلقه نابود شود.

قائم مقام معاونت امور بین‌الملل دفتر مقام معظم رهبری با تأکید بر اینکه امروز بزرگترین مانع و دشمنی در مقابل تمدن اسلامی صهیونیست است، گفت: نباید به هیچ وجه صهیونیست کوچک شمرده شود و یا فراموش شود.

آمریکا تحت تفکر صهیونیستی در مقابل ایران است

وی با تأکید بر اینکه آمریکا تحت تفکر صهیونیستی در مقابل ایران است، تصریح کرد: باید اتحاد جامعه اسلامی در برابر دشمن محکم‌تر شود.

مصطفوی ادامه داد: از سیاست‌های ثابت جمهوری اسلامی ایران از امت اسلامی، مقاومت، حقوق مسلمانان دفاع کند، برای جمهوری اسلامی ایران عزت امت اسلامی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

قائم مقام معاونت بین‌الملل دفتر مقام معظم رهبری در پایان با اشاره به اینکه عزت و منافع امت اسلامی در صدر نگاه رهبری و نظام جمهوری اسلامی است، ابراز کرد: مقابله با تکفیری‌ها و گروه‌های افراطی برای جمهوری اسلامی ایران از دارای اهمیت خاصی است، این مقابله چه در سوریه باشد و چه در فلسطین فرقی نمی‌کند.


١٢:٥١ - چهارشنبه ١٣ تير ١٣٩٧    /    شماره : ٩٤١٣٢    /    تعداد نمایش : ١٦٣


امتیازدهی
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
سال حمایت از کالای ایرانی گرامی باد
دیدار رئیس جامعه المصطفی مشهد از خوابگاه انصارالحجه
جامعه المصطفی اکنون یکی از نهادهای پر افتخار و اثرگذار تشیّع در سطح بین‌المللی است
پیروزی انقلاب اسلامی نمایش عقلانیت تشیع در جهان است
برگزاری همایش علمی بین المللی « امام علی بن موسی الرضا علیه السلام » در مشهد
گزارش تصویری بازدید معاون فرهنگی جامعه المصطفی از مدرسه عالی برادران مشهد
زبان فارسی، زبان انقلاب و زنده‌ترین زبان کلاسیک جهان است
بیانیه رهبر معظم: «گام دوم انقلاب» خطاب به ملت ایران
امکانات و چالش های جهان اسلام/ هفت پیشنهاد برای حل مشکلات مسلمانان
حضور باشکوه مردم نشان از پایبندی به ارزشهای اسلامی و انقلاب است.
شهادت جانسوز صدیقه طاهره، دخت نبی مکرم اسلام(ص)، حضرت فاطمه زهراء سلام الله علیها بر عموم مسلمانان و شیفتگان حضرتش تسلیت باد.
آیت‌الله اعرافی و وزیر امور مذهبی پاکستان دیدار کردند.
مراسم عزاداری شب شهادت حضرت زهرا سلام الله علیها در خوابگاه انصار الحجه
مراسم عزاداری شام شهادت حضرت زهرا سلام الله علیها
جامعه‌المصطفی؛ یکی از مهم‌ترین ثمرات انقلاب اسلامی
برپایی نمایشگاه"بیت الاحزان" در خوابگاه علویه خواهران مجتمع آموزش عالی مشهد مقدس
دنیا امروز نیازمند نگاه زهرایی است.
تساهل به معنای تعایش و اخلاق حسنه، از ویژگی اسلام و عصر امام رضا علیه السلام است
رونمایی از کتاب یک قطره از این دریا
تعامل واحد های پژوهشی از ضرورت های المصطفی ص
امید،عمل و اعتقاد سه رکن اصلی برای تحقق نظر حضرت بقیه الله
پیروزى انقلاب اسلامى در ایران حادثه مهم و حیرت انگیزى بـراى جـهان بود
امروز تشکل ها باید مسلح به سلاح قرآن باشند
سیره عملی امام رضا ع نجات بخش انسان معاصر است
هدف امام خمینی(ره) آماده کردن جهان برای امام زمان (عج)
انقلاب اسلامی نقطه عطفی در راستای تحقق تمدن اسلامی است
انقلاب اسلامی از دامن اهل بیت (ع) و فرامین قرآنی است
مراسم عزاداری بانوی دو عالم حضرت زهرا سلام الله علیها در مدرسه عالی خواهران
جشن میلاد حضرت زینب کبری (س) ویژه خواهران
پیام تسلیت رئیس جامعه‌المصطفی در پی درگذشت «آیت‌الله هاشمی شاهرودی»
مجاهدت های ائمه اطهار (ع) مکمل بعثت پیامبر (ص) است
حضور رئیس مجتمع آموزش عالی مشهد در منزل مقتول مظلوم حجةالاسلام محمد تولّایی
نشست مشترک جامعةالمصطفی و پلیس امنیت عمومی، مهاجرت و گذرنامه ناجا
برگزاری کارگاه دو روزه " ارزشیابی پیشرفت تحصیلی" در مدرسه خواهران المصطفی مشهد
برگزاری اردوی فرهنگی تفریحی تربیتی طلاب خواهر غیرایرانی در مشهد
دیدار رئیس مجتمع آموزش عالی مشهد با طلاب خواهر غیرایرانی
برگزاری دوازدهمین جلسه شورای تحصیلات تکمیلی مدرسه عالی خواهران المصطفی مشهد
تشکیل تمدن اسلامی مبتنی بر ارزش‌های دینی
عزت و منافع امت اسلامی در صدر نگاه رهبری است
هدف اصلی کشورهای غربی تجزیه اسلام است