پیامبر اکرم (ص): لا تُطاوِعوا أنفُسَكُم عن مَنامِ كُلِّ اللَّيلِ، وخُذوا هَزيعاً مِنهُ. با نفس خود در خوابیدن در ازای شب، همراهی نکنید؛ بلکه پاسی از آن را (برای عبادت) برگیرید. ( تنبيه الخواطر: ج۲ ص۱۱۶)
صفحه اصلی اخبار > عزت و منافع امت اسلامی در صدر نگاه رهبری است


  چاپ        ارسال به دوست

قائم مقام معاونت امور بین‌الملل دفتر مقام معظم رهبری:

عزت و منافع امت اسلامی در صدر نگاه رهبری است

دکتر مهدی مصطفوی با اشاره به اینکه عزت و منافع امت اسلامی در صدر نگاه رهبری و نظام جمهوری اسلامی است، ابراز کرد: مقابله با تکفیری‌ها و گروه‌های افراطی برای جمهوری اسلامی ایران از دارای اهمیت خاصی است، این مقابله چه در سوریه باشد و چه در فلسطین فرقی نمی‌کند.

به گزارش روابط عمومی جامعة‌المصطفی(ص) مشهد، دکترمهدی مصطفوی، قائم مقام معاونت امور بین‌الملل دفتر مقام معظم رهبری، صبح سه شنبه 13 تیرماه در دومین روز از همایش«تمدن اسلامی(گذشته، حال و آینده) نقش و رسالت علما افغانستان» در مشهد اظهار داشت: یکی از موانعی که برای شکل گیری تمدن اسلامی مورد نظر است و باید به آن توجه شود، شناخت دشمن است.

وی با اشاره به اینکه برای شکل گیری تمدن اسلامی زحمت‌های بسیاری کشیده شده و خواهد شد، ادامه داد: موانع بسیار سنگینی بر سر راه تمدن اسلامی وجود دارد لذا شناخت دشمن برای ما امت اسلامی امری ضروری است.

مصطفوی با بیان اینکه امروز ابزار پوشاندن دشمنی‌ها بسیار مختلف و گسترده است، ابراز کرد: امروزه و در این دنیای پیچیده شناخت دوست از دشمن کارساده‌ای نیست، ولی از جمله دشمنان برجسته‌ای که در مقابل تمدن اسلامی قد علم کرده اند آمریکا و رژیم صهیونیستی هستند.

شناخت دشمن یکی از مهمترین عوامل احیای تمدن اسلامی

قائم مقام معاونت امور بین‌الملل دفتر مقام معظم رهبری با تأکید بر اینکه باید ابعاد این دشمنی را به طور دقیق شناسایی کنیم، عنوان کرد: زمانی گفته می‌شد اسراییل بخشی از ایالات متحده است، ولی در واقع این آمریکاست که بخشی از اسراییل است. امروزه در جهان بالغ بر 11 هزار مرکز مطالعاتی فعال وجود دارد که از این تعداد حدود چهار هزار مرکز در آمریکا واقع شده است.

وی با اشاره به اینکه در 10 درصد از این مراکز، مطالعات اجتماعی و سیاسی انجام می‌شود، ادامه داد: این درصد بسیار مهمی است که در شکل گیری افکار عمومی و راهبری مجامع بسیار تأثیر گذار و دارای اهمیت است و دیگر مراکز نیز در رتبه‌های بعدی قرار می‌گیرند.

مصطفوی با بیان اینکه اکثر مراکز مطالعاتی سیاسی و اجتماعی آمریکا در اختیار صهیونیست است، اضافه کرد: امروزه حدود 40 درصد از ثروت دنیا در اختیار هشت نفر است که از این تعداد هفت نفر آنان صهیونیستی هستند.

قائم مقام معاونت امور بین‌الملل دفتر مقام معظم رهبری با اشاره به عملکرد و ظرفیت هالیوود، اظهار داشت: اکثر فیلم‌ها و نمایش‌نامه‌ها و مجلات در دست هالیوود است، همچنین اکثریت بازیگران معروف یهودی و صهیونیستی هستند.

وی گفت: مایکل جوینز، یکی از نویسندگان آمریکایی در یکی از کتاب‌های خود می‌گوید، اولین فیلم‌ها و مجلاتی که روابط مستهجن را تبلیغ کرد مربوط به یهود است که امروزه نیز صهیونیست در این حوزه به صورت گسترده‌ای کار می‌کند.

 مصطفوی با اشاره به اینکه انفجاری که در برج‌های دوقلوآمریکا رخ داد مقدمه‌ای برای تهاجم آمریکا به جهان اسلام بود، ابراز کرد: مطالعات و تحقیقاتی که در خصوص این انفجار صورت گرفته است این را اثبات می‌کند که دو روز قبل از حادثه 11 سپتامبر به ساکنین این برج‌ها اطلاع داده می‌شود که در روز 11 سپتامبر در برج حضور نداشته باشند این در صورتی است که حدود چهار هزار نفر از ساکنین این برج که در روز حادثه در برج حضور نداشته بودند یهودی بودند.

ارکان حکومتی آمریکا کاملا در دست صهیونیست است

قائم مقام معاونت امور بین‌الملل دفتر مقام معظم رهبری با اشاره به اینکه با انتخاب ترامپ به عنوان رئیس جمهور آمریکا قدرت صهیونیست‌ها در آمریکا بیشتر جلوه‌گر شد، گفت: تمام مسؤلان و دست‌اندرکاران دولت آمریکا را صهیونیست‌ها تشکیل می‌دهند. لذا اولین حلقه و اتاق جنگ علیه ایران و انقلاب اسلامی نیز در دست صهیونیست‌ها است.

وی با تأکید بر اینکه ارکان دولت آمریکا در دست صهیونیست‌ها است عنوان کرد: جایگاه صهیونیست‌ها نیز در رسانه‌ها غیر قابل انکار است.بسیاری از مؤسسات مؤثر در آمریکا که کار سیاست گذاری‌های کلان در هر حوزه‌ای را انجام می‌دهند همانند (آی بی ال) در دست صهیونیست‌ها قرار دارند.

مصطفوی با طرح این سؤال که چرا آمریکا در کنار صهیونیست در مقابل اسلام ایستاده‌اند، گفت: در سفری که بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل در سال 2015 به آمریکا داشت، بدون وقفه و آگاهی به کنگره رفت و رئیس جمهور وقت آمریکا اوباما را با لحنی تند و زشت مورد خطاب قرار دارد و همه منظور او از این دیدار از این جهت بود که چرا آمریکا با ایران وارد مذاکره شده است. در هنگام سخنرانی نتانیاهو نمایندگان کنگره حدود 50 بار برای او دست زدند و حدود سی بار نیز نمایندگان ایستاده او را تشویق کردند.

 قائم مقام معاونت امور بین‌الملل دفتر مقام معظم رهبری با بیان اینکه نمایندگان آمریکا در مقابل بی احترامی نخست‌وزیر اسرائیل در برابر رئیس جمهورشان هیچ نگفتند بلکه او را تشویق نیز کردند، ابراز کرد: آمریکا با حدود بیش از 60 کشور ائتلاف کرد تا در جنگ علیه سوریه بجنگد و سوال این است که چرا؟ مهم‌ترین دلیل این اعتلاف تأمین امنیت اسراییل و حمایت از آن‌ها است.

اسراییل از مقاومت مردم لبنان شکست خورد

وی با بیان اینکه اولین شکست اسراییل در جنگ سی و سه روزه لبنان بود، اظهار داشت: اسراییل از مقاومت مردم لبنان که مورد حمایت انقلاب اسلامی بودند شکست خورد.

مصطفوی با اشاره به اینکه سوریه یکی از حلقه‌های مهم اتصال لبنان و فلسطین به جبهه مقاومت است و این یکی از دلایل جنگ در سوریه است، ادامه داد: در دو جنگ لبنان و فلسطین حمایت لوجستيكی از طریق سوریه انجام می‌شد، سوریه حلقه مؤثری در حمایت از مبارزین علیه اسراییل بود لذا از نظر آنان باید این حلقه نابود شود.

قائم مقام معاونت امور بین‌الملل دفتر مقام معظم رهبری با تأکید بر اینکه امروز بزرگترین مانع و دشمنی در مقابل تمدن اسلامی صهیونیست است، گفت: نباید به هیچ وجه صهیونیست کوچک شمرده شود و یا فراموش شود.

آمریکا تحت تفکر صهیونیستی در مقابل ایران است

وی با تأکید بر اینکه آمریکا تحت تفکر صهیونیستی در مقابل ایران است، تصریح کرد: باید اتحاد جامعه اسلامی در برابر دشمن محکم‌تر شود.

مصطفوی ادامه داد: از سیاست‌های ثابت جمهوری اسلامی ایران از امت اسلامی، مقاومت، حقوق مسلمانان دفاع کند، برای جمهوری اسلامی ایران عزت امت اسلامی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

قائم مقام معاونت بین‌الملل دفتر مقام معظم رهبری در پایان با اشاره به اینکه عزت و منافع امت اسلامی در صدر نگاه رهبری و نظام جمهوری اسلامی است، ابراز کرد: مقابله با تکفیری‌ها و گروه‌های افراطی برای جمهوری اسلامی ایران از دارای اهمیت خاصی است، این مقابله چه در سوریه باشد و چه در فلسطین فرقی نمی‌کند.


١٢:٥١ - چهارشنبه ١٣ تير ١٣٩٧    /    شماره : ٩٤١٣٢    /    تعداد نمایش : ١٨١


امتیازدهی
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
سال 1398، سال "رونق تولید" گرامی باد
نگه‌د‌‌‌اری از آثار تاریخی تنها به ابنیه منحصر نشود/ گردشگری اسلامی و حلال توسعه یابد
عربستان مساوی وهابیت نیست/ به جریان های دانشگاهی عربستان توجه نکرده ایم
"نمی دانم" ارث خوب یک استاد!
اجلاس سالانه اساتید جامعة المصطفي العالمیه مشهد مقدس
نخستین نشست علمی عربستان پژوهی نوین
اعزام شماری از طلاب پاکستانی المصطفی به مناطق سیل‌‌زده
ویژه برنامه جشن میلاد امام حسین (ع)، حضرت ابوالفضل (ع)، و امام سجاد (ع)
تجلیل از کارکنان جامعةالمصطفی ص مشهد
وظیفه مبلغان جامعه المصطفی، زدودن غبار تحریف و شبهه از ساحت مقدس عاشورا و عاشوراییان است
شرافت انسانی، یادگار شهدای مدافع حرم در دنیا
یکی از راههای موفقیت، تکرار و نوشتن است
پیش نشست همایش بین المللی فقه گردشگری
مشارکت چهارجانبه تنها راه نجات از جنگ و کشتار در افغانستان
حقوق همه مردان و زنان باید بر اساس برابری و عدالت باشد
همایش « استراتژی صلح پایدار از دیدگاه شهید وحدت ملی »
در پنجمین دهه انقلاب، با عمل به دستورات و رهنمود های مقام معظم رهبری،با توطئه های دشمن مقابله کنیم
نهضت ترویج فرهنگ اقتصاد مقاومتی باید شکل گیرد
زنده بودن انقلاب و قابلیت رشد و تعالی و تصحیح خطا در عین پایبندی، مبنای نظری بیانیه گام دوم انقلاب است
تجلیل از مدرسه عالی خواهران مشهد
بیست و یکمین جشنواره بین المللی پژوهشی شیخ طوسی(ره)
در دنیای مادی امروز توجه جدی به پایه ریزی یک جبهه مشترک بین ادیان ضرورت دارد
کارگاه نقد و بررسی فرق و عرفان های نوظهور برگزار شد
کارگاه چکیده نویسی برگزار شد
مراسم تکریم از مادران و همسران شهدا
الگو قرار دادن معصومین برای مخاطبین نباید محال و دست نیافتنی باشد
اردوی فرهنگی - تربیتی به مناسبت ولادت حضرت فاطمه زهرا (س)
مدارس جامعه المصطفی العالمیه مشهد میزبان نماینده ویژه مدیر مرکز خدمات حوزه های علمیه کل کشور بودند
شماره پنجم نشریه دو فصل نامه "تأمل" منتشر شد
حضرت زهرا (س) الگویی برای زنان در تمامی عرصه ها
تسلط 300 هزار طلبه غیر ایرانی به زبان فارسی
نهضت امام رضا(ع) به تمدن جهانی اسلام تبدیل شد/ امام رضا(ع) در نهضت تمدن‌ساز نگاه به آخرت داشت
تمدن دینی امنیت و آبادانی جامعه را تضمین می‌کند
برگزاری کارگاه آشنایی با نرم افزارهای فقه و اصول
برگزاری همایش بین المللی امام علی بن موسی الرضا علیه السلام
دیدار رئیس جامعه المصطفی مشهد از خوابگاه انصارالحجه
جامعه المصطفی اکنون یکی از نهادهای پر افتخار و اثرگذار تشیّع در سطح بین‌المللی است
پیروزی انقلاب اسلامی نمایش عقلانیت تشیع در جهان است
برگزاری همایش علمی بین المللی « امام علی بن موسی الرضا علیه السلام و نهضت علمی تمدنی جهان اسلام » در مشهد
گزارش تصویری بازدید معاون فرهنگی جامعه المصطفی از مدرسه عالی برادران مشهد