پیامبر اکرم (ص): لا تُطاوِعوا أنفُسَكُم عن مَنامِ كُلِّ اللَّيلِ، وخُذوا هَزيعاً مِنهُ. با نفس خود در خوابیدن در ازای شب، همراهی نکنید؛ بلکه پاسی از آن را (برای عبادت) برگیرید. ( تنبيه الخواطر: ج۲ ص۱۱۶)
صفحه اصلی اخبار > هدف اصلی کشورهای غربی تجزیه اسلام است


  چاپ        ارسال به دوست

معاون ارتباطات و بین‌الملل دفتر مقام معظم رهبری:

هدف اصلی کشورهای غربی تجزیه اسلام است

آیت‌الله قمی با تأکید بر اینکه یک سوم بازار تسلیحاتی جهان مربوط به‌آمریکا است، ابراز کرد: ٧٠ درصد صادرات از این تسلیحات به‌خاورمیانه ارسال می‌شود، آن‌ها کاری را که در سوریه، یمن و لیبی انجام دادند را دنبال می‌کنند تا اسلام را تجزیه کنند و این موضوع نقطه مقابل تمدن واحده اسلامی و هدف اصلی دشمنان است.

به گزارش روابط عمومی جامعة‌المصطفی(ص) مشهد آیت‌الله محسن قمی، معاون ارتباطات و بین‌الملل دفتر مقام معظم رهبری، صبح چهارشنبه 13 تیرماه در دومین روز از همایش«تمدن اسلامی(گذشته، حال و آینده) نقش و رسالت علماء افغانستان» که در سالن همایش های مجتمع آفتاب ولایت برگزار شد، گفت: مراتب عنایت و محبت مقام معظم رهبری را به همه شما علما و اندیشمندان می‌رسانم.

وی با بیان اینکه شما علما می‌توانید با هم زیستی و اخوت الگوی خوبی برای جوامع اسلامی باشید، ادامه داد: عنوان همایش بیانگر بسیاری از مطالب است. در واقع عنوان تمدن اسلامی در 50 سال قبل وجود نداشته و امروزه از اهمیت خاصی برخوردار است.

امت‌های اسلامی بیدار شده‌اند

آیت‌الله قمی با تأکید بر اینکه بعد از شروع بیداری اسلامی امت‌های اسلامی به خود آمدند تا از امکانات و ظرفیت خود در مقابل تحقیر دشمن استفاده کنند، ابراز کرد: در حال حاضر مباحث تمدنی شکل خاصی به خود گرفته است و امروزه همه کشورهای جهان در پی ایجاد و تحول تمدن خود هستند.

معاون ارتباطات و امور بین‌الملل دفتر مقام معظم رهبری با بیان اینکه در گذشته جامعه جهانی دو تمدن سوسیالیستی و لبیرال را در مقابل خود داشت، افزود: با توجه به حوادثی که در دو دهه اخیر رخ داد تمدن سوسیالیستی رو به انحطاط گذاشت و تمدن لیبرال را نیز با توجه به تغییرات و حوادث آنقدر مفتضح نشان داد که دیگر هیچ کس در هیچ مجمع علمی از این تمدن نامی به میان نمی‌آورد.

تمدن غرب مؤلفه‌های اصلی یک تمدن را ندارد

وی با بیان اینکه تمدن‌های غرب مؤلفه های اصلی یک تمدن اصیل را ندارند، عنوان کرد: امروز دنیا از لحاظ فکری در شرایط کاملا بحرانی قرار دارد و به بن بستی رسیده است که همه افراد جهان نیاز به تمدن جدید را احساس می‌کنند.

آیت‌الله قمی با اشاره به اینکه جهان به دنبال تمدنی که فقط به فکر اقتصاد و آزادی حیوانی است نخواهد بود، تصریح کرد: واقعیت این است که جهان به دنبال عدالت، توازون و...است که همه این موارد در تمدن اسلامی جای دارد.

معاون ارتباطات و بین‌الملل دفتر مقام معظم رهبری با بیان اینکه بیش از جنگ جهانی دوم امروزه در دنیا آواره وجود دارد، ادامه داد: بیش از 65 میلیون آواره سراسر جهان را پر کرده است که بیش از پنج هزار و 900 نفر از آنان آوارگان فلسطین، سوریه، عراق، افغانستان و... هستند. در سال 2017، 90 نفر از آوارگان در دریا غرق شدند ولی دنیا به آنان هیچ اعتنایی نکرد.

وی با بیان اینکه آمریکا بیشترین آمار زندانیان را دارد، اظهار کرد: امروز در آمریکا کودکانی زندانی هستند که جرمشان فقط مهاجرت است. از لحاظ فقر نیز حدود 800 میلیون نفر در دنیا زیر خط فقر مطلق هستند و این در حالی است که در هردقیقه ده‌ها نفر از مادران و کودکان به دلیل نداشتن سلامت و غذا از دنیا می‌روند.

آیت‌الله قمی اضافه کرد: اگر سرمایه‌داران فقط بخشی از اموال خود را صرف گرسنه گان کنند، گرسنه‌ای در جهان نخواهد ماند و بزرگترین قاتل بشر در دنیای متمدن امروز گرسنگی است.

کرامت انسان‌ها نیز امروزه جایگاه درستی ندارد

معاون ارتباطات و امور بین‌الملل دفتر مقام معظم رهبری با بیان اینکه وضعیت کرامت انسان‌ها نیز امروزه جایگاه درستی ندارد، گفت: امروزه سرمایه‌داران از زنان به عنوان ابزار تبلیغی استفاده می‌کنند، امروزه همانند گذشته دختران را نه از لحاظ جسمی بلکه از لحاظ شخصیتی زنده به گور می‌کنند. لذا بشریت فهیم است، جوانان از ملت‌های مختلف این را متوجه شده و به‌دنبال تمدن جدید هستند، زمینه برای ایجاد تمدن اسلامی بیش از هر زمان دیگری مطرح است.مریکا  

وینقدر مفتضح آنقدر مفتضحنننن با بیان اینکه باید مؤلفه‌های تمدن اسلامی گذشته را همراه با نیاز امروز، شرایط ایجاد تمدن عمیق و کارآمد اسلامی ایجاد شود
ابراز کرد: باید تمدنی عقلی و کارآمد به عنوان تمدن اسلامی داشته باشیم،
امت اسلامی امروزه گسترده و مرزهای بسیاری دارد، تنوع زبان‌ها از عربی، اردو، پشتو، فارسی و دیگر زبان‌ها وجود دارد

نقش زبان فارسی در احیای تمدن را جدی بگیریم

آیت‌الله قمی با اشاره به اینکه باید نقشی را که زبان فارسی در گذشته در تمدن اسلامی داشته را دوباره به آن برگردانیم تا احیاگر دوباره تمدن اسلامی باشد، گفت: زبان فارسی بیشترین نقش در توسعه کتب اربعه شیعه را داشته، این منطقه زمینه را برای ایجاد تمدن جدید کاملا دارد، امت اسلامی ٧۵ درصد ذخایر ارزی و اقتصادی را به خود اختصاص داده است نیروهای رو زمینی ما که همان جوانان فهیم و اندیشمند هستند نیزجزو سرمایه‌های این امت هستند که دانشجویان افغان از سرآمدان آن‌ها هستند.

معاون ارتباطات و امور بین‌الملل دفتر مقام معظم رهبری ادامه داد: از نظر جغرافیای سیاسی، مناطق مهمی را داریم که می‌توانیم حاکمیت دشمن را بگیریم، راه اسراییل به‌شرق از این مناطق می‌گذرد، متأسفانه با وجود این امکانات، جامعه اسلامی از جایگاه خوب خود برخوردار نیست.

فرهنگ سازی برای امت واحده اسلامی را کمتر در دستور کار قرار دهیم

وی با تأکید بر اینکه فرهنگ سازی برای امت واحده اسلامی را کمتر در دستور کار قرار داده‌ایم، عنوان کرد: آیا ما در شبکه‌های تلویزیونی، شبکه‌ای به نام امت واحده اسلامی داریم که اخبار جهان اسلام را بگوید؟ و یا شبکه‌های تلویزیونی متعلق به جبهه خاصی است.

آیت‌الله قمی با بیان اینکه ما در دروس حوزوی نیز درسی برای معرفی امت واحده اسلامی نداریم، ادامه داد: آیا تا به حال از خود پرسیده‌ایم که آرمان، هویت، اهداف، دشمن، راهکارمشترک ما کدام است؟ تا به حال چند منبر برای امت واحده اسلامی رفته‌ایم.

 معاون ارتباطات و امور بین‌الملل دفتر مقام معظم رهبری با تأکید بر اینکه باید در خصوص امت واحده اسلامی فرهنگ سازی شود، افزود: باید مفهوم امت واحده اسلامی را در میان جوانان و حوزویان نهادینه کرد. این علماء و اندیشمندان هستند که نقش هدایت‌گری دارند لذا باید این نقش خود را به نحو احسن انجام دهند.

 وی با بیان اینکه این هدایت‌گری در مکتب پیامبر(ص)، ائمه اطهار (ع) وجود داشته است، تأکید کرد: نقش هدایت‌گری در جامعه اسلامی وجود دارد؛علما نقش خود را به درگیری دو گروه در مسجد پایین نیاورند.

آیت‌الله قمی با اشاره به اینکه فرهنگ غرب دارای دو ویژگی خشونت و امیال نفسانی است، ادامه داد: باید سر آمریکا فریاد بزنیم این کشور، خشونت و آزار جنسی را جزو فرهنگ خود دارد، قدرت‌های جهانی توطئه ایجاد می‌کنند، آنها در جهت ضربه زدن به جامعه اسلامی هستند.

 معاون ارتباطات و امور بین‌الملل دفتر مقام معظم رهبری با بیان اینکه سران کشورهای غربی کوسه‌هایی هستند که به خون مردم تشنه‌اند، اظهار داشت: امروزه سران کشورهای غربی به تروریست‌ها پیوند می‌بندند. گروه‌های تروریستی همچون داعش و گروهک‌های منافقینی که در ایران در سال 1360، هفده هزار جوان و نخبه کشور ما را ترور کردند، دست پرورده آنان هستند.

هدف اصلی کشورهای غربی تجزیه اسلام است

وی با تأکید بر اینکه یک سوم بازار تسلیحاتی جهان مربوط به‌آمریکا است، ابراز کرد: ٧٠ درصد صادرات از این تسلیحات به‌خاورمیانه ارسال می‌شود، آن‌ها کاری را که در سوریه، یمن و لیبی انجام دادند را دنبال می‌کنند تا اسلام را تجزیه کنند و این موضوع هدف اصلی آن‌ها است.

آیت‌الله قمی ادامه داد: دشمنان قدرت جهان اسلام را برنمی‌تابند، پاسداری از امت اسلامی مسئولیتش به‌عهده ما است و اگر چرایی آن را بدانیم، با چگونگی آن کنار می‌آییم.

معاون ارتباطات و امور بین‌الملل دفتر مقام معظم رهبری در پایان بیان کرد: امیدوارم مانند مردم افغانستان که جمهوری اسلامی را رسمت بخشیدند، ما هم بتوانیم امت اسلامی را همه با هم ایجاد کنیم.

 

 


١٢:٣٣ - چهارشنبه ١٣ تير ١٣٩٧    /    شماره : ٩٤١٣١    /    تعداد نمایش : ٢٢٠


امتیازدهی
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
دیدار اعضای شورا، مدیران گروه های علمی تربیتی و اعضای هیئت علمی جامعةالمصطفی خراسان با حجةالاسلام و المسلمین عباسی
مراسم بزرگداشت فقیه عالیقدر حضرت آیةالله العظمی شیخ آصف محسنی(ره)
روز عرفه، روز رسیدن به غایت آمال عارفان و روز همجواری با عرش الهی است
عید قربان، عید رهایی از تعلقات است
طراحی سیستم های دینی محصول نگاه کلان و راهبردی به گزاره های دین
رفاه و معنویت جزء نیازهای فرا زمانی و فرا مکانی انسان است
پیام تسلیت رهبر معظم انقلاب در پی درگذشت آیت‌الله آصف‌محسنی
پیام تسلیت رئیس المصطفی به مناسبت رحلت رئیس شورای علمای شیعه افغانستان
رئیس جامعةالمصطفی مشهد در پیامی رحلت آیت الله محسنی رحمةالله را تسلیت گفت
صلح پایدار، یکی از مهمترین دغدغه ها و آرمان های بنیادین بشر
«میثاق خادمان اربعین با ولی»
اولین جلسه ستاد اربعین جامعة المصطفی العالمیه مشهد برگزار شد
سیاست ها و محتوای آموزش زبان فارسی باید مورد بازنگری قرار گیرد
تشکیل شبکه علمی جهان اسلام برای احیای میراث کهن تمدن اسلامی با بهره گیری از ظرفیت های آستان قدس رضوی و جامعه المصطفی
نقش جامعة المصطفی در توسعه گردشگری حلال و توریسم اسلامی
توحید گرایی، دانایی محوری، عدالت محوری و اخلاق محوری شاخصه‌های معنویت دینی است
دریافت بیش از 500 مقاله علمی در کنفرانس "دین، معنویت و کیفیت زندگی"
دین، انسان را به درک جایگاه و نقش خود در نظام هدفمند هستی می رساند
انتشار ششمین شماره از دوفصلنامه دانش پژوهی " تامل "
اختتامیه کنفرانس بین المللی " دین، معنویت و کیفیت زندگی "
اولین دیدار حجة الاسلام و المسلمین صالح با طلاب جامعة المصطفی مشهد برگزار شد
ثبت نام پودمان های تابستانی دانشگاه مجازی المصطفی (ص)
فراخوان یازدهمین جشنواره بین المللی فارابی
تمدید مهلت ثبت نام دوره آموزشی تبلیغ در اربعین
تسلط به زبان فارسی، اعتقاد به گفتمان انقلاب اسلامی، ولایتمداری و آمادگی برای کار با انگیزه بالا، باید از ویژگی های بارز فارغ التحصیلان المصطفی باشد
طلاب المصطفی، سند افتخار اهل بیت عصمت (ع) هستند
باید به اندیشه های مثبت میدان داد
بنای حرکت المصطفی، طرح تحول آموزشی است
امروز با تمام مشکلات و کمبود ها، نگاه المصطفاییان به اهداف بلند المصطفی باعث پیشرفت این مجموعه شده است
تودیع و معارفه رئیس جامعه المصطفی العالمیه مشهد
گاهی برای انجام تکلیف باید هجرت کرد / ریشه و آغاز شکل گیری بیش از ۲۵ تمدن جهانی بر اساس مهاجرت بوده است
عمر طبیعی و عمر اداری مان زودگذر است/ برای کار خیر از تمام فرصت ها استفاده کنیم
نیروهای انسانی جامعه المصطفی هر کدام زمینه ساز ظهور حضرت حجت (عج) هستند
شکر واسطه نعمت، شکر خدای متعال به حساب می آید
توسعه برون مرزی فرهنگ رضوی با کمک جامعه المصطفی صورت پذیرفته است
مجمع خیرین جامعه المصطفی مشهد کنار المصطفی بودن را وظیفه شرعی و انسانی و دینی خود می داند
کسب مجوز مهدکودک تبسم زهرا از سازمان بهزیستی کشور
مجلس ذکر فضائل و مناقب برگزار می گردد
بهترین عبادت خدمت به خلق است
تسلیم فرمان الهی باشیم