جامعة المصطفی العالمیة
جامعة المصطفی العالمیة
جامعة المصطفی العالمیة
چهارشنبه ٠٥ آذر ١٣٩٩


 تاریخ:  پنج شنبه ١٠ مهر ١٣٩٩        ساعت: ١٥:٣٩          شماره خبر: ١١٣٩٠٤         

زئیس جامعة المصطفی خراسان:

اقتدار جمهوری اسلامی ایران مخصوص جهان اسلام است، گرچه ایران آن را ایجاد کرد / پیام و ارزش دفاع مقدس، پیروی و فرمانبری از ولایت فقیه است

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 رئیس جامعة المصطفی خراسان، در گردهمایی فعالان قرآنی این نمایندگی، اقتدار ایران را اقتدار جهان اسلام دانست و اظهار نمود: اقتدار جمهوری اسلامی ایران مخصوص جهان اسلام است، گرچه ایران آن را ایجاد کرد اما افتخار آن برای دنیای اسلام است.

به گزارش روابط عمومی جامعة المصطفی العالمیه_نمایندگی خراسان، در این مراسم  حجت الاسلام و المسلمین محمد رضا صالح، رئیس جامعة المصطفی خراسان، گفت: از ارزش های دیگر هشت سال دفاع مقدس ایران، ارزش های معنوی آن است، از لحاظ ادوات و نوآوری در تجهیزات شاید در گذشته جنگ هایی بودند که از ایران قوی تر بودند و جنگ های بسیاری در دنیا اتفاق افتاده است، و آثار این جنگ ها جز ویرانی و تخریب و کشت و کشتار چیز دیگری نبوده است، اما در دفاع مقدس بحث آرمان ها و اصول است. و عمده وجه تمایز هشت سال دفاع مقدس در ایران همین موضوع است.

 وی بیان کرد: در آن زمان برخی کشورهای غربی از جمله انگلیس، فرانسه، آلمان و همچنین شوروی و آمریکا به صورت کاملا رسمی، پیشرفته ترین تسلیحات نظامی و شیمیایی خود را بر علیه ایران در اختیار صدام قرار می دادند.

رئیس جامعة المصطفی خراسان در ادامه گفت: این در حالی است که همین آلمان که به طور ویژه تسلیحات شیمیایی در اختیار صدام قرار می داد، امروزه ژست حقوق بشر می گیرد، و اگر شخص قاتلی در ایران محکوم به اعدام بشود تمام رسانه های غربی در دفاع از آن پر می شود.

وی ادامه داد: و این در حالی است که در هشت سال دفاع مقدس به وسیله ادوات جنگی و مواد شیمیایی آنان هزاران کودک و زن و پیر و جوان به خاک و خون کشیده شدند. و تا به امروز هم بسیاری از از جانبازان در کشور ایران، از عوارض این بمب های شیمیایی، رنج می برند.

پیام و ارزش دفاع مقدس، پیروی و فرمانبری از ولایت فقیه است

عضو شورای اندیشه ورزان اندیشکده جامعة المصطفی به شکوفایی معنویت در جنگ اشاره و اظهار داشت: بحث دیگر در جنگ هشت سال دفاع مقدس شکوفایی ایمان و معنویت بود،  یک روز جوانانی که شاید حتی درس های حوزوی هم نخوانده بودند رفتند و به جایی رسیدند که حضرت آیت الله مشکینی رحمت الله علیه گفت من حاضرم حاصل یک عمر نماز خود را با ثواب دو رکعت نمازی که این رزمنده در جنگ می خواند عوض کنم.

وی بیان کرد: وقتی به جنگ نگاه می کنیم در می یابیم که مفاهیمی مانند از خودگذشتگی، خلوص نیت و ایثار موج می زند،  و این می تواند به عنوان یک فرهنگ برای تبلیغ یک طلبه الگو قرار بگیرد. امروز طلاب در حوزه های علمیه  باید برای انجام کارهای سخت از هم سبقت بگیرند. و هدف  فقط خداوند و پیروی از ولایت فقیه باشد.

رئیس المصطفی خراسان ادامه داد: پیام و ارزش دفاع مقدس، الگوگیری از اندیشه ولی فقیه، ایستادگی و مقاومت در برابر مشکلات، و پیروی و فرمانبری از ولایت فقیه است.

وی ادامه داد: ما روایت کربلا را در کتاب خوانده ایم و هشت سال دفاع مقدس را از نزدیک دیده ایم، می توان یاران حضرت امام خمینی رحمت الله علیه را با اصحاب امام حسین علیه السلام در صحرای کربلا مقایسه کرد و نمونه بارز آن سردار رشید اسلام حاج قاسم سلیمانی است، که از ویژگی های بارز این شخصیت بزرگ، از خودگذشتگی، ایثار، خدمت به دیگران و رفتار صمیمی و عمیق با اطرافیان بود.

وی گفت: هشت سال دفاع مقدس، توسط بزرگ معلم این دانشگاه حضرت اباعبدالله الحسین علیه السلام و با پرچمداری حضرت امام خمینی رحمة الله علیه و فرماندهی رهبر معظم انقلاب، برای ما دانشگاه تربیت فضایل انسانی بود، و در ابعاد مختلف نظامی، سیاسی، اخلاقی، عبادی، فرهنگی، عاطفی درس آموز است.

رئیس جامعة المصطفی خراسان اظهار داشت: آمریکا و هم دستان او در منطقه هر کشوری را که می خواستند نظام آن کشور را تغییر دهند، تغییر داند. مانند عراق لیبی و کشورهای دیگر منطقه، اما جمهوری اسلامی ایران را نمی توانند حتی نزدیک شوند، چرا که اطلاعات دشمن از امکانات جمهوری اسلامی ایران قابل توجه است.

حجت الاسلام والمسلمین صالح گفت: اگر امروز ما با استقلال امنیت و آزادی  زندگی می کنیم،  نتیجه هشت سال دفاع مقدس، و رشادت های شهیدان و جانبازان این سرزمین است. و بخشی از دستاوردهای هشت سال دفاع مقدس این است که امروز کشور ایران می تواند پایگاه نظامی آمریکا را با اعلام قبلی و با اقتدار مورد هدف موشک قرار دهد.

وی گفت: تمام شبکه های ماهواره ای که بر ضد نظام جمهوری اسلامی ایران در غرب و آمریکا بر علیه ایران اقدام می کنند، اغلب یا بهایی و یا لامذهب هستند. هرچند به ظاهر خود را ایرانی و با زبان فارسی جلوه می دهند.

شایان ذکر این مراسم به همت معاونت فرهنگی تربیتی جامعة المصطفی خراسان، جهت کلاس بندی قاریان این نمایندگی  در روز چهارشنبه نهم مهر ماه 1399 با رعایت پروتکل های بهداشتی برگزار گردید.

نسخه چاپي

امتیازدهی

خروج


پیام ریاست جامعه المصطفی خراسان به مناسبت فرارسیدن هفته بسیج

يکشنبه 2 آذر 1399
مشاهده
رئیس جامعة المصطفی خراسان با رئیس اداره اوقاف و امور خیریه استان خراسان رضوی دیدار کرد

شنبه 24 آبان 1399
مشاهده
نشست علمی «تحلیلی بر صلح امام حسن(ع)»

شنبه 24 آبان 1399
مشاهده
سایت جدید جامعة المصطفی خراسان رونمایی شد

دوشنبه 19 آبان 1399
مشاهده
بیانیه جامعةالمصطفی العالمیه در محکومیت حمله تروریستی به دانشگاه کابل

يکشنبه 18 آبان 1399
مشاهده
علت توهین و هتاکی به پیامبر گرامی اسلام (ص)، شخصیت علمی و اخلاقی ویژه پیامبر اسلام و حقانیت آموزه‌های ایشان است که به‌زودی جهان را فرا خواهد گرفت/ طلاب المصطفی ص باید شبکه‌های نخبگان ایجاد، و تلاش کنند اصولی، تشکیلاتی و گروهی کار کنند

يکشنبه 18 آبان 1399
مشاهده
گزارش تصویری مراسم عمامه گذاری طلاب جامعة المصطفی خراسان

چهارشنبه 14 آبان 1399
مشاهده
تعمم طلاب المصطفی خراسان، به دست آیت الله اشرفی شاهرودی

چهارشنبه 14 آبان 1399
مشاهده
معنای وحدت زندگی مسالمت آمیز است

دوشنبه 12 آبان 1399
مشاهده
امروز المصطفی پرچمدار اتحاد اسلامی در سرزمین‌های اسلامی است و نقش مؤثری در احیای تمدن اسلامی  در کشورهای اسلامی دارد

دوشنبه 12 آبان 1399
مشاهده
پیام تسلیت رئیس المصطفی خراسان در پی درگذشت فرزند جانشین و دستیار ویژه رئیس جامعه المصطفی

سه شنبه 6 آبان 1399
مشاهده
خلاصه نشست تخصصي «پدیدار شناسی جریان های مدعی مهدویت»

سه شنبه 6 آبان 1399
مشاهده
رئیس جامعة المصطفی خراسان با مدیر عالی حرم مطهر رضوی دیدار کرد

دوشنبه 5 آبان 1399
مشاهده
جامعة المصطفی خراسان و صدا و سیمای استان خراسان رضوی تفاهم نامه همکاری امضا کردند

چهارشنبه 30 مهر 1399
مشاهده
گزارش تصویری مراسم امضای تفاهم نامه بین جامعة المصطفی خراسان و صدا و سیمای خراسان رضوی

چهارشنبه 30 مهر 1399
مشاهده
جامعة المصطفی
جامعة المصطفی

مشهد،خیابان امام خمینی،امام خمینی35 جامعه المصطفی العالمیه

شبکه سروش شبکه ایتا نرم افزار ارتباطی خراسان
2020 © کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال محفوظ و متعلق به جامعة المصطفی العالمیه می باشد