پیامبر اکرم (ص): لا تُطاوِعوا أنفُسَكُم عن مَنامِ كُلِّ اللَّيلِ، وخُذوا هَزيعاً مِنهُ. با نفس خود در خوابیدن در ازای شب، همراهی نکنید؛ بلکه پاسی از آن را (برای عبادت) برگیرید. ( تنبيه الخواطر: ج۲ ص۱۱۶)
صفحه اصلی اخبار > پیام رئیس نمایندگی خراسان خطاب به مدیران مدارس و گروه های علمی و اساتید نمایندگی، در خصوص رویکرد سال ۹۹


  چاپ        ارسال به دوست

پیام رئیس نمایندگی خراسان خطاب به مدیران مدارس و گروه های علمی و اساتید نمایندگی، در خصوص رویکرد سال ۹۹

رئیس نمایندگی خراسان حجه الاسلام والمسلمین صالح خطاب به مدیران مدارس و گروه های علمی و اساتید معزز نمایندگی در خصوص برنامه آموزشی و تربیتی نمایندگی در سال جدید پیامی صادر کرد.

متن پیام بدین شرح است.

بسم الله الرحمن الرحیم

ضمن عرض تبریک عیدخجسته مبعث نبی مکرم اِسلام(صلی الله علیه واله) و اعیاد شعبانیه و همچنین تبریک فرا رسیدن سال نو و آرزوی سلامتی و موفقیت برای تمامی اساتید معزز و طلاب و فضلای گرامی، نکاتی در خصوص برنامه های آموزش و تربیتی نمایندگی المصطفی در خراسان در سال جدید به اطلاع می رسانم؛

امیدوارم با اهتمام و جدیت همه مدیران محترم گروه های علمی-تربیتی و اساتید بزرگوار، شاهد استمرار با کیفیت حرکت تعلیم و تربیت در شرایط جدید باشیم.

ﭘﯿﺮﻭ ﺍﺑﻼﻍ سازمان مرکزی جامعه ﺍﻟﻤﺼﻄﻔﯽ(ص)، ﺍﺭﺍﺋﻪ ﮐﻠﯿﻪ ﺩﺭﻭﺱ ﺗﺮﻡ ﺩﻭﻡ ۸۹-۹۹ ﺑﻪ ﺻﻮﺭﺕ آنلاین و غیر حضوری ﺩﺭ ﺗﻤﺎﻣﯽ ﻣﻘﺎﻃﻊ از کارشناسی تا دکتری و سطح چهار ادامه خواهد یافت. 

در خصوص تعطیلات سال نو، صرفا تعطیلات رسمی و تقویمی تعطیل است و تا اطلاع ثانوی تمامی دروس نمایندگی المصطفی به صورت آنلاین همچنان برقرار خواهد.

بر اساس برنامه ریزی انجام شده، کلاسهای درسی در تمامی مقاطع تحصیلی در تاریخ های 5و6و7 و 9و10و11 فروردین ماه برقرار است. 

از تمامی مدیران گروه های علمی تربیتی و مدیران مدارس و حوزه‌های مرتبط با جامعه المصطفی انتظار می رود؛ تدابیری اتخاذ کنند تا فعالیتهای آموزشی و علمی و تربیتی طلاب در هیچ یک از سطوح متوقف نگردد و دروس با استفاده از شیوه‌های‌جایگزین مجازی با اولویت سامانه سجا با نظارت مستمر مدیران محترم مدارس وادارات آموزشی و بخش های ستادی ارائه گردد.

مؤکداً اعلام می گردد که لازم است تمامی کلاس ها طبق برنامه تعریف شده در سامانه سجا به صورت آنلاین و در ساعات درسی اعلامی برگزار شود.

 لکن در موارد اضطرار با توجه به حجم گسترده مراجعات اساتید محترم و طلاب گرامی به سامانه در ساعات تشکیل کلاس و امکان اختلال، اساتید محترم می توانند با هماهنگی مدیرگروه مربوطه و اطلاع مدیر مدرسه و با هماهنگی کلیه طلاب کلاس؛ نسبت به تشکیل کلاس در ساعاتی غیر از زمان تعریف شده در سامانه سجا نیز اقدام نمایند.

به منظور رفع مشکلات احتمالی و بهره مندی طلاب از آموزش های مجازی؛ اساتید محترم و گروههای معزز علمی می توانند به موازات برگزاری کلاس آنلاین سامانه سجا نسبت به تشکیل گروه های مجازی در سامانه ایتا یا سروش (به عنوان ابزار کمک آموزشی) با عضویت مدیر گروه یا یکی از اعضای گروه علمی اقدام نمایند.

اساتید محترمی که کلاس جبرانی دارند؛ می توانند کلاس جبرانی خود را در این ایام برگزار و حضور و غیاب طلاب را در تاریخ روزهای گذشته ثبت نمایند.

اساتیدی که کلاس جبرانی ندارند، می توانند کلاس را برگزار و مراتب برگزاری کلاس و حضور و غیاب طلاب را به گروههای محترم علمی یا مدیر مدرسه اطلاع رسانی فرمایند تا ثبت گردد.

براساس دستورالعمل اجرایی کلاسهای غیرحضوری از سوی معاونت آموزش سازمان مرکزی لازم است اساتید محترم، اسامی حاضران در کلاس را [اعم از حضور آنلاین یا آفلاین] در سامانه سجا ثبت نمایند. 

براساس اعلام سازمان مرکزی جامعه المصطفی اعضای هیأت علمی و اساتید همکار موظفند حداقل 60 ساعت از ساعات موظفی خود را در واحد آموزشی، حضور مستقیم داشته باشند (اعم از تدریس یا فعالیت های علمی در گروه) بدیهی است اساتید، باقی مانده تعهد خویش را باهماهنگی گروه مربوطه  به صورت دور کاری به انجام می رسانند.

اساتید محترمی که بنابر دلایلی مانند بیماری تاکنون کلاس ها را ﺑﺮﮔﺰﺍﺭ ﻧﮑﺮﺩﻩ‌اند و در ادامه هم امکان برگزاری ندارند  لازم است نام درس و مقطع ﺭﺍ ﺑﺎ ﺫﮐﺮ ﺩﻟﯿﻞ ﺩﺭ ﺍﻭﻟﯿﻦ ﻓﺮﺻﺖ، ﺟﻬﺖ ﺗﺼﻤﯿﻢ ﮔﯿﺮﯼ ﻧﻬﺎﯾﯽ ﺑﻪ گروه محترم علمی مربوطه یا اداره آموزش مدارس ﮔﺰﺍﺭﺵﻓﺮﻣﺎﯾﻨﺪ.

گروه های معزز علمی، نسبت به نظارت و رصد نحوه تدریس اساتید محترم (کمی و کیفی) از طریق سامانه آنلاین سجا و گروه های تشکیل شده در پیام رسان های داخلی (به صورت ضروری) اقدام نموده و گزارش های لازم را به ادارات آموزش مدارس خود ارائه نمایند.

از مدیران محترم مدارس و مدیران گروه های علمی تربیتی انتظار می رود نسبت به مدیریت و نظارت بر حضور موثر و تدریس اساتید محترم در فضای مجازی پیگیری و نظارت مجدانه داشته باشند.

شایسته است مدیران و دبیران محترم گروه های معزز علمی، نسبت به توجیه و راهنمایی اساتید و طلاب گروه جهت برگزاری کلاس های مجازی (میزان ساعات تشکیل کلاس، حضور و غیاب طلاب و ...) اقدام لازم را به عمل آورند.

اداره توسعه و فناوری نمایندگی با همکاری معاونت آموزش، نسبت به اطلاع رسانی، آموزش، پاسخ به سوالات و پشتیبانی فنی برای اساتید محترم، گروه های معزز علمی و طلاب اقدام لازم را به عمل می آورد و در این خصوص گروهی در فضای مجازی به همین منظور تشکیل شده است.

معاونت محترم آموزش با همکاری مدارس نسبت به ایجاد کانال ویژه، جهت ارتباط مستقیم با اساتید محترم اقدام خواهد کرد تا اساتید ارجمند مسائل و یا  مشکلات آموزشی را با ایشان در میان بگذارند.

لازم است مدیران محترم مدارس با همکاری اداره توسعه و فناوری نمایندگی به منظور رفع مشکل دسترسی برخی از اساتید محترم به کامپیوتر یا اینترنت،  نسبت به تجهیز چند کلاس درسی، تمهیدات لازم را به عمل آورند.

از ﻫﻤﮑﺎﺭﯼ ارزشمند ﻭ زحمات ﺧﺎﻟﺼﺎﻧﻪ ﺗﻤﺎﻣﯽ اساتید معزز، ﮔﺮﻭﻫ ﻬﺎﯼ ﻣﺤﺘﺮﻡ علمی، همکاران محترم معاونت آموزش ﻭ ادارات آموزش مدارس نمایندگی  که در برگزاری ﻣﺠﺎﺯﯼ کلاس ها اهتمام و وقت گذاری نموده اند صمیمانه ﺳﭙﺎﺳﮕﺰﺍﺭﻢ .

لازم است اساتید محترم نسبت به تذکر و ترغیب و تشویق طلاب عزیز برای استفاده حداکثری از فرصت به وجود آمده تعطیلات در راستای افزایش معنویت، تلاوت قرآن و انس با ادعیه و رسیدگی به امور عبادی و تهذیب نفس اقدام نموده و خود اساتید نیز در ابتدای هر درس با ذکر روایتی از اهل بیت علیهم السلام و بیان نکات اخلاقی در طول درس به تربیت و تهذیب طلاب و فضلا نیز اهتمام لازم را داشته باشند. 

ﺩﺭ ﭘﺎﯾﺎﻥ ﺩﻭﺍﻡ ﺗﻮﻓﯿﻘﺎﺕ همه بزرگواران ﺭﺍ ﺍﺯ ﺧﺪﺍﻭﻧﺪ ﻣﺘﻌﺎﻝ ﺧﻮﺍﺳﺘﺎﺭﻡ.

 

محمدرضا صالح

رئیس نمایندگی جامعه المصطفی در خراسان


١٨:٣٦ - شنبه ٢ فروردين ١٣٩٩    /    شماره : ١١١٠٥٣    /    تعداد نمایش : ٢٦٠


امتیازدهی

خروج




شرحی بر زندگی امام هادی علیه السلام
مدیر ارتباطات و بین الملل المصطفی خراسان با سرپرست سازمان فرهنگ و ارتباطات خراسان رضوی دیدار کرد
عید قربان و اعمال آن
رئیس المصطفی خراسان با رئیس مرکز امور طلاب و خانواده های جامعه المصطفی دیدار کرد
عرفه و اعمال شب و روز آن
شهادت جان گداز حضرت امام محمد باقر (ع) بر عموم شیعیان آن حضرت تسلیت باد
دانلود نسخه اندروید نرم افزار ارتباطی نمایندگی خراسان
شهادت حضرت امام محمد تقی علیه السلام بر عموم شیعیان جهان تسلیت باد
توحید محوری و معاد باوری از عوامل اصلی کسب تقوی است
انتصاب حجت الاسلام والمسلمین صالح به عنوان عضو شورای اندیشه ورزان اندیشکده المصطفی
گزارش عملکرد خوابگاه خواهران (ویژه دهه کرامت 1399)
گزارش عملکرد مدرسه عالی قرآن و حدیث (ویژه دهه کرامت 1399)
سومین همایش علوم انسانی با موضوع پیشرفت های نوین در عرصه علم و فراعلم برگزار می گردد
هرچه می توانیم صرفه جویی کنیم و از زمان کم بیشترین بهره را ببریم
طرح سیر مطالعاتی غیر حضوری "نــــــــــــــــــــــور" برگزار می شود
پیام تسلیت رئیس جامعه المصطفی خراسان، در پی درگذشت طلبه فاضل مرحوم حجه الاسلام والمسلمین آقای سید علی حسینی
ارائه خدمات نمایندگی المصطفی خراسان از طریق تماس تلفنی امکان پذیر می باشد
عوامل غفلت در محضر خداوند و راه های تقویت ایمان
ابلاغیه ریاست محترم نمایندگی خطاب به اساتید، کارکنان و طلاب در خصوص پیشگیری از شیوع بیماری کرونا
خجسته میلاد با سعادت حضرت ثامن الحجج علیه السلام بر عموم شیعیان جهان تهنیت باد
جلسه ستاد مبارزه با ویروس کرونا در نمایندگی المصطفی خراسان برگزار شد
دیدار رئیس جامعة المصطفی خراسان با استاندار خراسان رضوی
پیام تبریک نماینده المصطفی در خراسان، به مناسبت ولادت با سعادت حضرت فاطمه معصومه س و آغاز دهه کرامت
مرجعیت افول یافته غرب فرصتی برای انقلاب اسلامی است / منطق استعماری افکار عمومی را فریب می دهد
تظاهرات ضدنژادپرستی هیمنه آمریکا را نابود کرد / در آینده آمریکا تبدیل به کشور معمولی تر خواهد شد
گزارش تصویری وبینار بررسی تحولات امریکا
ابلاغیه ریاست المصطفی ص خراسان در خصوص رعایت دستورالعمل های بهداشتی جهت پیشگیری از شیوع ویروس کرونا
مراسم سوگواری سالروز شهادت حضرت امام جعفر صادق (علیه السلام) برگزار گردید
سلسله مباحث "اخلاق اسلامی از منظر قرآن و روایات" شماره ۳
وبينار علمی "ویژه بررسی تحولات آمریکا" برگزار می گردد
نخستین اردوی علمی فرهنگی تدوین سند جامع تحول نمایندگی المصطفی در خراسان، برگزار شد
نمایندگی جامعه المصطفی در خراسان و معاونت تبلیغات آستان قدس رضوی تفاهم نامه امضا می کنند
رئیس جامعه المصطفی خراسان با رئیس دانشگاه علوم اسلامی رضوی دیدار کرد
آخرت هر فرد، در گرو نیت اعمال آن فرد در این دنیا است/ «انما الاعمال بالنیات»
بازدید رئیس جامعه المصطفی خراسان از نحوه برگزاری آزمون های این نمایندگی
رئیس جامعة المصطفی خراسان با رئیس سازمان علمی فرهنگی آستان قدس رضوی دیدار کرد
نشست آنلاین " بررسی فقه سیاسی اسلام در اندیشه امام خمینی ره"
امام خمینی (ره) شخصیتی بی نظیر در تاریخ معاصر است که فرا زمانی و فرا مکانی بوده و امواج نهضت اسلامی وی سراسر جهان را فراگرفته است
حضور مبلغان در فضای مجازی ضروری است
مبلغان المصطفی با استفاده از ظرفیت مجازی پرچم تبلیغ دین را برافراشته نگاه داشتند