پیامبر اکرم (ص): لا تُطاوِعوا أنفُسَكُم عن مَنامِ كُلِّ اللَّيلِ، وخُذوا هَزيعاً مِنهُ. با نفس خود در خوابیدن در ازای شب، همراهی نکنید؛ بلکه پاسی از آن را (برای عبادت) برگیرید. ( تنبيه الخواطر: ج۲ ص۱۱۶)
صفحه اصلی اخبار > امام خمینی فقه را از کتابخانه ها به صحنه اجتماع آورد


  چاپ        ارسال به دوست

رئیس نمایندگی المصطفی در خراسان:

امام خمینی فقه را از کتابخانه ها به صحنه اجتماع آورد

صبح امروز مراسم جشن بزرگ پیروزی انقلاب اسلامی ایران با حضور پر شور طلاب، اساتید و کارکنان نمایندگی المصطفی درخراسان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی نمایندگی جامعه المصطفی العالمیه در خراسان، در این مراسم حجت الاسلام و المسلمین محمد رضا صالح گفت: کاری که حضرت امام خمینی ره انجام داد این بود که فقه را از کتابخانه ها به صحنه اجتماع آورد و در مقام عمل اثبات کرد که جوهره دین قابلیت پی ریزی حکومت و تشکیل نظام سیاسی، اجتماعی و اقتصادی را دارد و این معجزه قرن بود که قدرت دین را به عرصه جامعه آورد.

وی گفت: امام خمینی از دل دانش خود نظریه ولایت فقیه را استخراج کرد که امروز به عنوان یک سیستم مترقی اداره جامعه بر  مبنای دین، عملکرد موفقی در عرصه جهانی به نمایش گذاشته است.

حجت الاسلام صالح اظهار داشت: ویژگی برتر انقلاب، ولایت فقیه است که می تواند ارزش های انقلاب را حفظ کند، که امروز یکی از نعمت های ملت ما است.

وی در خصوص موفقیت انقلاب اظهار کرد:هجوم غیر عادی دشمنان اسلام به این نظام، بیانگر موفقیت این انقلاب است، و اگر این حرکت، عظیم نبود، این مقدار هزینه های اقتصادی با میلیاردها دلار معنا نداشت.

بزرگترین رسالت جامعه المصطفی العالمیه شناخت و تبلیغ و دفاع از دین است، المصطفی یک حوزه علمیه است که کارش تربیت کادر و مبلغ دین برای جهان اسلام است. دینی که تمام مبانی اخلاقی سیاسی اجتماعی و خانوادگی و غیره را در خود جای دهد.

وی بیان کرد: حضور طلاب و حاضرین این جمع، تجدید بیعت با اندیشه های امام خمینی ره است که یکی از پیام های این مراسم است.

قرائت بیانیه گام دوم انقلاب و شعر خوانی و سرود گروهی توسط دانش آموزان مدرسه نور المصطفی، از دیگر برنامه های این مراسم بود.


١٤:٤١ - پنج شنبه ١٧ بهمن ١٣٩٨    /    شماره : ١١٠٤٠٧    /    تعداد نمایش : ٢٢٧


امتیازدهی

خروج