پیامبر اکرم (ص): لا تُطاوِعوا أنفُسَكُم عن مَنامِ كُلِّ اللَّيلِ، وخُذوا هَزيعاً مِنهُ. با نفس خود در خوابیدن در ازای شب، همراهی نکنید؛ بلکه پاسی از آن را (برای عبادت) برگیرید. ( تنبيه الخواطر: ج۲ ص۱۱۶)
صفحه اصلی اخبار > سخنان رئیس جامعةالمصطفی در مراسم گرامیداشت یاد و خاطره «شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی»


  چاپ        ارسال به دوست

سخنان رئیس جامعةالمصطفی در مراسم گرامیداشت یاد و خاطره «شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی»

مراسم گرامیداشت یاد و خاطره «شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی»، با حضور جمع زیادی مسئولان، استادان، طلاب و فضلای جامعةالمصطفی و سخنرانی حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر عباسی، در مجتمع آموزش عالی فقه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی نمایندگی جامعةالمصطفی العالمیه در خراسان، در این مراسم و پس از تلاوت آیاتی چند از کلام‌الله مجید، رئیس جامعةالمصطفی، با اشاره به حضور طلاب المصطفی از ده‌ها ملیت در این مراسم، این حادثه تلخ را خدمت حضرت ولی‌عصر(عج)، مقام معظم رهبری(مدظله‌العالی) و امت اسلامی و همه آزادی‌خواهان و عدالت‌جویان جهان تسلیت گفت و تصریح کرد: این شهیدان متعلق به همه جهان اسلام بودند، چنان که انقلاب اسلامی متعلق به همه جهان اسلام است.

حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر عباسی ضمن اشاره به نقش بی‌بدیل شهید سپهبد سلیمانی، حشد‌الشعبی و مدافعان حرم در جلوگیری از اجرای نقشه‌های استکبار در منطقه، گفت: امروز امپراتوری رسانه‌ای استکبار می‌کوشد القا نماید که هدف امریکا از این کار مجرمانه، غیرقانونی و جنایت‌کارانه، پیشگیری از تروریسم و وقوع حوادث تروریستی آینده بوده است در حالی که شهید حاج قاسم سلیمانی مهم‌ترین نقش را در مقابله با تروریسم درمنطقه ایفا کرده است و آرامش امروز منطقه، نتیجه فداکاری سردار شهید ما و همرزمان اوست و مردم منطقه، امنیت و عزت خود را مرهون ایشان‌ هستند.

رئیس جامعةالمصطفی با بیان این که امروز فریاد انتقام‌خواهی در همه کشورهای منطقه و جریان‌های مردمی و انقلابی بلند است، اظهار داشت: باید درسی فراموش‌ناشدنی به جنایت‌کاران داد. اگر دشمن احساس کند که می‌تواند به این قبیل اعمال دست بزند و واکنشی نبیند، گستاخ‌تر خواهد شد. باید دستان جنایت‌کاران را قطع کرد.

وی افرادی همچون شهید سپهبد سلیمانی را از پرورش‌یافتگان مکتب امیرمؤمنان(ع) برشمرد و تصریح کرد: امروز این شخصیت در میان ما نیست، ولی راه و مکتب او باقی است و این راه هرگز بسته نخواهد شد. باشکوه‌ترین مرگ‌ها به دست شقی‌ترین انسان‌های روزگار برای وی رقم خورد.


٠٧:٥٧ - سه شنبه ١٧ دی ١٣٩٨    /    شماره : ١٠٩٧٤٩&n