پیامبر اکرم (ص): لا تُطاوِعوا أنفُسَكُم عن مَنامِ كُلِّ اللَّيلِ، وخُذوا هَزيعاً مِنهُ. با نفس خود در خوابیدن در ازای شب، همراهی نکنید؛ بلکه پاسی از آن را (برای عبادت) برگیرید. ( تنبيه الخواطر: ج۲ ص۱۱۶)
صفحه اصلی اخبار > توليد علوم انساني- اسلامي كُند و در حال توقف است


  چاپ        ارسال به دوست

رئیس نمایندگی المصطفی در خراسان بیان داشت:

توليد علوم انساني- اسلامي كُند و در حال توقف است

 

رئيس جامعه المصطفي(ص) العالميه خراسان گفت: تا زماني كه اين تفكر و بينش در بين انديشمندان و نويسندگان وجود داشته باشد كه آنچه در غرب توليد شده است و غير مسلمانان آن را نگارش كرده اند و براي ما ترجمه شده، حد آخر علم انساني است و امكان توليد علم بر اساس مبناي ديني وجود ندارد، چرخ حركت به سمت بازسازي تمدن نوين اسلامي و توليد علوم انساني- اسلامي كُند خواهد بود و يا از حركت متوقف خواهد شد.

به گزارش روابط عمومي نمایندگی جامعة المصطفی العالمیه در خراسان؛ حجت الاسلام و المسلمين محمدرضا صالح رئيس نمایندگی المصطفي(ص) در خراسان، در همايش علمي «مطالعات تربيتي و علوم اسلامي» كه به همت معاونت پژوهش نمایندگی المصطفی در خراسان و با همکاری دانشگاه بين المللي امام رضا(ع) برگزار شد، با اشاره به اهميت و ضرورت مطالعات ميان رشته اي در جهان اسلام، اظهار كرد: يكي از راه هاي توسعه علوم انساني- اسلامي تبادلات علمي بين صاحب نظران، اساتيد و دانشجويان اين حوزه است كه منجر به توليدات فاخر علمي خواهد شد.

به گفته وی آنچه كه امروزه به عنوان علوم انساني در كشورهاي مختلف جهان ارائه مي شود و بيشترين مخاطب را به خود اخ