پیامبر اکرم (ص): لا تُطاوِعوا أنفُسَكُم عن مَنامِ كُلِّ اللَّيلِ، وخُذوا هَزيعاً مِنهُ. با نفس خود در خوابیدن در ازای شب، همراهی نکنید؛ بلکه پاسی از آن را (برای عبادت) برگیرید. ( تنبيه الخواطر: ج۲ ص۱۱۶)
صفحه اصلی اخبار > ایران الگوی وحدت شیعه و سنی است/ تنها راه نجات فلسطین اتحاد زیرپرچم اسلام است


  چاپ        ارسال به دوست

آزاده فلسطینی:

ایران الگوی وحدت شیعه و سنی است/ تنها راه نجات فلسطین اتحاد زیرپرچم اسلام است

آزاده و موسس حرکت جهادی فلسطین، ضمن تبیین شرایط نابسامان و فشارهای متعدد سیاسی اجتماعی که بر فلسطینیان مقیم و مهاجر اعمال می شود، وحدت زیر پرچم اسلام را تنها راه نجات فلسطینیان دانست و گفت: جمهوری اسلامی ایران در این زمینه الگویی عالی و مناسب است اما باتوجه به موج ایران هراسی موجود، اقدامات گسترده ایران در حمایت از اهل تسنن اطلاع رسانی صحیح نشده است.

به گزارش روابط عمومی نمایندگی جامعة المصطفی العالمیه در خراسان، نشست بررسی و تحلیل آخرین تحولات سیاسی محور مقاومت در فلسطین و لبنان، دوم دیماه با حضور شیخ غازی حنینه، عضو رهبری جبهه امل اسلامی در لبنان و شیخ سعیدقاسم، مبارز و موسس حرکت جهادی فلسطین(جماعة الاسلامیة) در نمایندگی المصطفی در خراسان برگزار شد.

شیخ غازی حنینه در ابتدای این نشست، وضعیت کنونی لبنان را در حال گذار از دوران سی ساله الحریری ها دانست و گفت: این تغییر وضعیت بعد از گذشت 7سال از اغتشاشات سوریه، 5سال از حمله به یمن و 15 سال از درگیری های عراق و شکست سیاسی نظامی امریکا و صهیونیست ها توسط محور مقاومت در این کشورها  در حال وقوع است.

وی افزود: امروز امریکا پس از درماندگی در مقابله با محور مقاومت در عرصه نظامی و سیاسی، به فتنه گری و جنگ نرم روی آورده و یکی از دستوراتی که برای مزدوران خود در لبنان داشته و دارد این است که اغتشاشات و جنگ طوایف را دامن بزنند.

 عضو رهبری جبهه امل اسلامی در لبنان ادامه داد: اما محور مقاومت در لبنان با محوریت حزب الله و قوای وطنی و ملی اهل تسنن، وارد معرکه شده و همگی جبهه مقاومت را پشتیبانی کردند لذا نیروهای طرفدار آمریکا و صهیونیست ها در این زمینه نیز نتوانستند به اهداف خود دست یابند.

جنگ نرم امریکا با محوریت اقتصاد در حال اجراست

شیخ غازی حنینه تصریح کرد: در عین حال جنگ نرم دشمنان با محوریت اقتصادی همچنان ادامه دارد و در آخرین تحرکات تلاش می کنند نرخ دلار را به شکلی بالا ببرند تا ارزش واحدهای پولی وطنی پایین بیاید و دلار در کنترل و حصر خودشان باشد.  

وی اضافه کرد: با همه این ها هنوز نتوانسته اند هیچ موفقیتی را به نام خود ثبت کنند لذا نایب رییسشان را فرستادند تا در لبنان مذاکراتی انجام دهد و این درست همزمان شد با جستجوی آنان برای جایگزینی سعدالحریری بعنوان نخست وزیر که موافق سیاست های آن ها باشد که نهایتا به حسّان دیام( که قبلا نایب رییس دانشگاه امریکایی بیروت و سرسپرده محض امریکا بود) رسیدند.

توافق بر سر حسان دیام صرفا برای خروج از بحران اقتصادی است

عضو مجلس مرکزی در تجمع علمای مسلمین با اشاره به توافق اهل تسنن و تشیع لبنان بر سر نخست وزیری دیام، در توضیح چرایی این توافق گفت: برای حل بحران اقتصادی لبنان ناگزیر از توافق بر سر فردی هستیم که بتواند اعتماد بین المللی را به اقتصاد لبنان جلب و خلل های ایجاد شده را جبران کند.

وحدت طوایف متعدد لبنان در مقابل امریکا و رژیم صهیونیستی مرهون تدابیر حزب الله است

 شیخ غازی حنینه وحدت طوایف متعدد لبنان در مقابل امریکا و رژیم صهیونیستی را مرهون تدابیر حزب الله و امل دانست و افزود: این وحدت اجتماعی به حدی است که باوجود همه تلاش های امریکا و رژیم صهیونستی برای تغییر موازنه قدرت در لبنان، در میان همه طوایف موجود، کسی حامی اشغالگران نیست به جز عده بسیار کمی از مسیحیان که تحت عنوان قوات لبنانی با حاکمیت سمیر جعجع گرایشات صهیونیستی دارند.

فلسطینی های مقیم و مهاجر هر یک به شکلی تحت فشارهای شدید سیاسی اجتماعی قرار دارند

در ادامه این نشست، شیخ سعیدقاسم در تبیین اوضاع فلسطین و نوع توزیع قدرت و شاکله جمعیتی اظهار کرد: جمعیت فلسطینی ها طبق آخرین سرشماری 12میلیون و 500 هزار نفر برآورد شده که تنها چهار و نیم میلیون نفر از این تعداد ساکن فلسطین هستند همچنین قاطبه مردم فلسطین، اهل تسنن و شافعی بوده و تقریبا 5درصد جمعیت را دریوزی ها، یهودی ها و بهایی ها تشکیل می دهند.

وی با اشاره به محرومیت و محدودیت های بسیار فلسطینی های مهاجر در سایر کشورها گفت: در همه کشورهایی که فلسطینی ها سکونت دارند برای کوچکترین فعالیت اقتصادی یا سیاسی تحت نظارت سازمان های نظامی و اطلاعاتی قرار داشته و باید اجازه مخصوص بگیرند.

شیخ سعیدقاسم ادامه داد: از سال 1970 در عربستان راه های ورود به بازار اشتغال روی فلسطینی ها بسته شد، در سال 1980 در امارات و بعد هم در سایر کشورهای دنیا. تنها کشوری که به واسطه نیروهای مقاومت اندکی دستمان باز است، لبنان است اما در آنجا هم سایر محدودیت ها از جمله ممنوعیت 75 شغل اصلی و قوانین تحقیرآمیز و حتی سوء استفاده از جوانان به عنوان نمایندگان اطلاعاتی رژیم صهیونیستی، برای فلسطینی ها وجود دارد.

وضعیت دینی مذهبی فلسطینیان

موسس حرکت جهادی فلسطین در تبیین وضعیت دینی و مذهبی جامعه فلسطینی تصریح کرد: از نظر دینی و اعتقادی فلسطینی ها تحت تاثیر دو جبهه اخوان المسلمین و جبهة التحریر قرار دارند و چون فلسطینی ها مردمی دین مدار هستند، وقتی تحت تاثیر این دو جبهه به ظاهر مذهبی قرار می گیرند طبعا همانقدر که این ها به حسب اوضاع سیاسی دگرگونی هایی دارند، فلسطینی ها نیز دچار دگرگونی می شوند.

وی، جریان سلفی گری و وهابیت را دیگر جریان مذهبی غالب میان فلسطینی ها برشمرد و گفت: این گروه نیز با پشتیبانی کشورهای حامی خود توانسته اند بواسطه اجرای طرح های بسیار زیاد مذهبی از جمله تاسیس مساجد و مدارس در کشورهای مختلف ، ملت فلسطین را تحت الشعاع قرار دهند.

شیخ سعیدقاسم، پشتیبانی مالی کشورهای متعدد از هر یک از احزاب موجود در فلسطین را یکی از عوامل تشطط مذهبی فلسطین دانست و افزود: از این رو امروز هر حزبی تلاش می کند حرف حاکمیتی که او را پشتیبانی می کند به کرسی بنشاند لذا هر درگیری میان این کشورها به معنای درگیری میان احزاب حامی آن ها در میان فلسطینی ها نیز هست.

تنها راه نجات فلسطین اتحاد زیرپرچم اسلام است

این آزاده فلسطینی، فراموشی آرمان آزادی کامل فلسطین و بسنده کردن به آزادی های جزئی را دیگر عامل تفرق موجود در فلسطین معرفی و ابراز کرد: همین دوعامل تفرق مذهبی، در عرصه سیاسی نیز تاکنون موجب شکست فلسطینی ها شده است؛ حتی دو طرح اسلو که درباره غزه بود و طرح جنبش حماس هیچ کدام موفق نشدند و اکنون تنها راه حل، اسلام است یعنی فلسطینی ها به جای دسته بندی های سیاسی و تبعیت از حاکمیت های مختلف باید زیر پرچم اسلام گردهم بیایند و این مهم میسر نمی شود مگر با حضور رهبری واحد در فلسطین که بتواند مسلمانان را متحد کند.

نقش جمهوری اسلامی در حمایت از فلسطین

شیخ سعیدقاسم اضافه کرد: شما ایرانی ها بودید که اولین سفارت فلسطینی را در کل دنیا به جای سفارت اسرائیل در کشورتان گشودید، روزجهانی قدس اعلام کردید و گفتید متعهدیم فلسطین از شر اشغالگران آزاد شود. امروز هم اندیشمندان مسلمان باید بتوانند برای فرهنگ سازی و آگاه سازی جهان اسلام نسبت به نجات فلسطین طرحی ارائه دهند.

وی با اشاره به توطئه های مثلث صهیونیست ها، امریکایی ها و منافقان داخلی و خارجی برای جلوگیری از اتحاد فلسطینی ها؛ خطاب به اندیشمندان مسلمان گفت: طرح و ایده هایتان را ارائه دهید که در شرایطی که اموال و موسسات مالی در اختیار صهیونیست ها و طرفداران آنان است چگونه می شود با رژیم صهیونیستی مقابله کرد؟. ما مسلمانان این شایستگی را داریم که چنین مبارزه ای را با هیمنه صهیونیست ها در عالم داشته باشیم و طبق وعده خداوند آن ها را شکست دهیم.

 این محقق ونویسنده فلسطینی در پایان یادآور شد: خود من در حد توان و تخصصم در مبارزه و انقلاب و قیام، گام هایی در پاسخ به این سوالات برداشته ام از جمله کتابی که اخیرا نوشته ام با عنوان «فلسطین والوعدالآخر» در واقع بحث و تحقیقی است پیرامون فلسطین از منظر قرآن.

ایران الگوی وحدت شیعه و سنی است/ برای مقابله با موج ایران هراسی به پا خیزید

شیخ سعید قاسم، ایران را پشتیبان اصلی محور مقاومت(یعنی فلسطین) توصیف کرد و ادامه داد: ما آنچه داریم از امام خمینی ره داریم که روحیه مبارزه را که نشأت گرفته از قرآن است در ما برانگیخت و می خواهیم همین نگاه را در فلسطین اجرایی کنیم.

وی خاطرنشان کرد: اکنون شاهد همراهی گسترده اکثر حاکمان عربی علیه جمهوری اسلامی با این توجیه هستیم که ایران حکومتی شیعی است که علیه اهل تسنن و حاکمیت اسلامی تلاش می کند این در حالیست که طبق مستندات، اهمیتی که به اهل تسنن در ایران داده می شود و امکاناتی که در اختیار دارند در هیچ جای دنیا وجود ندارد.

این آزاده فلسطینی افزود: وعده امام خمینی(ره) مبنی بر وحدت شیعه و اهل تسنن در ایران تحقق یافته و من بشدت تاکید دارم که دوستان جامعة المصطفی العالمیة در تقابل با موج ایران هراسی دشمنان، متکفل مستندسازی و نشان دادن تحقق این مهم در جمهوری اسلامی ایران به جهانیان شوند.

 


١٤:٣١ - سه شنبه ٣ دی ١٣٩٨    /    شماره : ١٠٩٣٩٨    /    تعداد نمایش : ٧٦


امتیازدهی
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
پیام نوروزی رهبر معظم انقلاب، به مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹
سخنرانی تلویزیونی رهبر انقلاب به مناسبت ولادت حضرت امام زمان(عج)
ولادت حضرت بقیه الله الاعظم بر عموم مسلمانان جهان مبارک باد
فراخوان تبلیغ غیرحضوری و آنلاین
ولادت حضرت علی اکبر و روز جوان مبارک باد
پیام رئیس نمایندگی المصطفی در خراسان در پی درگذشت حجة الاسلام و المسلمین قاضی غلام مرتضی؛ از علمای پاکستان
حوزه علمیه قم آماده تبادل تجربیات خود با مراکز علمی و دینی جهان است
بیانیه جامعةالمصطفی به مناسبت فرارسیدن ۱۲ فروردین‌ماه
میلاد با سعادت امام حسین علیه السلام، حضرت عباس علیه السلام و امام سجاد علیه السلام مبارک باد
تولید بیش از 1000 شیلد در دو روز برای کادر درمانی / تشکیل پویش ابناء المصطفی برای مقابله با ویروس کرونا
رئیس نمایندگی المصطفی خراسان، سال نو را به کارکنان مجموعه تبریک گفت
سخنرانی نوروزی رهبر انقلاب خطاب به ملت ایران
عید مبعث بر همگان مبارکباد
پیام رئیس نمایندگی خراسان خطاب به مدیران مدارس و گروه های علمی و اساتید نمایندگی، در خصوص رویکرد سال ۹۹
مبعث چه روزی است؟/ وقایع بعثت پیامبر (ص)
پیام رئیس نمایندگی المصطفی در خراسان، به مناسبت فرارسیدن سال جدید
بیانیه اداره‌ کل روابط عمومی جامعةالمصطفی در پی اظهارات مولوی عبدالحمید
از سفر های غیر ضروری امتناع کنید / مواظب باشید سفر آخرتان نباشد!
صیانت از مردم و نظام اسلامی را اولویت خود می دانیم
دانشگاه مجازی المصطفی برای برگزاری دوره های آنلاین، آماده همکاری است
بیانیه جامعة المصطفی العالمیه در محکومیت خشونت علیه مسلمانان در هند
پیام رئیس جامعةالمصطفی به مناسبت فرارسیدن روز تربیت
خبر رییس دانشگاه علوم پزشکی مبنی بر حضور ۷۰۰ تبعه چینی در شهر قم، تکذیب شد!
دوره آموزش تخصصی کوتاه مدت "تربیت مربی احکام" برگزار شد
امضای تفاهم نامه همکاری میان نمایندگی های المصطفی در خراسان و عراق
یک روحانی با سیره عملی خود می تواند جامعه ای را متحول کند
حوزه علمیه باید به جایی برسد که تمام نیاز های بشری را از قرآن استخراج کند
آغاز به کار رسمی مدرسه علمیه ام الائمه (س)؛ تحت اشراف جامعة المصطفی العالمیه
«مقاومت فعال»، پادزهر و برهم زننده همه معادلات آمریکا
اختتامیه بیست و پنجمین جشنواره بین المللی قرآن و حدیث
3 ویژگی شهدا؛ ایمان، استقامت و تلکیف شناسی است
حمایت برخی دولت های اسلامی از معامله قرن، باعث تحقیر جوامع اسلامی می شود
بزرگترین دستاورد انقلاب اسلامی، منزوی کردن افکار مشرکانه و مستکبرانه در دنیاست
امام خمینی فقه را از کتابخانه ها به صحنه اجتماع آورد
خداوند امام را حمایت و حفاظت و هدایت کرد برای تغییر مسیر تاریخ بشریت
جشن بزرگ پیروزی انقلاب اسلامی
تقابلی بین دین و عقل وجود ندارد
فراخوان همایش ملی مولفه های تمدن ساز در بیانیه دوم انقلاب
حضور المصطفی در سراسر جهان برای نشر اندیشه های امام(ره) ارزشمند و مهم است
بسترهای آموزش و اعزام مبلغ به صورت تخصصی فراهم می شود