پیامبر اکرم (ص): لا تُطاوِعوا أنفُسَكُم عن مَنامِ كُلِّ اللَّيلِ، وخُذوا هَزيعاً مِنهُ. با نفس خود در خوابیدن در ازای شب، همراهی نکنید؛ بلکه پاسی از آن را (برای عبادت) برگیرید. ( تنبيه الخواطر: ج۲ ص۱۱۶)
صفحه اصلی اخبار > وظیفه روحانیون و طلاب در مقابل گروه ها و فرقه های انحرافی، روشنگری و تنویر افکار است.


  چاپ        ارسال به دوست

در نشست پژوهشی آشنایی با فرق انحرافی مطرح شد:

وظیفه روحانیون و طلاب در مقابل گروه ها و فرقه های انحرافی، روشنگری و تنویر افکار است.

 استاد مجدی کارشناس مسائل امنیتی بیان داشت:  وظیفه روحانیون و طلاب در مقابل گروه ها و فرقه های انحرافی، روشنگری و تنویر افکار است .

به گزارش روابط عمومی جامعةالمصطفی خراسان، نشست علمی پژوهشی با عنوان « آشنایی با فرق انحرافی » با حضور کارشناس مسائل امنیتی جناب استاد مجدی در جهت آشنایی طلاب و زائرین اربعین حسینی علیه السلام با فرق انحرافی، روز سه شنبه تاریخ2 مهر در مدرسه تحصیلات تکمیلی برگزار گردید.

استاد مجدی ضمن گرامیداشت یاد و خاطره امام و شهدا، و هفته دفاع مقدس بیان داشت: امروز متاسفانه مدعیان دروغین با هر برنامه ای دنبال این هستند که جامعه دینی ما را هدف قرار بدهند و دنبال انحرافات عقیدتی در جامعه دینی هستند. فتنه مدعیان دروغین ، فتنه ای هست که برای زمان ما رغم خورده است و اگر تا دیروز فتنه شیعه وسنی ،فتنه تکفیر، و فتنه داعشی ها  بعنوان فتنه اصلی مطرح بود، امروز، جریان  « مدعیان دروغین» فتنه اصلی جامعه هستند. باید توجه داشته باشید که  فتنه بعدی ما، فتنه درون شیعه است و از درون شیعه فتنه هایی بیرون خواهد آمد. یکی از آنها، فتنه مدعیان دروغین است و یک فتنه هم از درون حوزه ها علیمه است . درون حوزه ها دارد خبرهایی اتفاق می افتد. در این خصوص سرویس جاسوسی سازمان سیا می گوید : « ما اشتباه کردیم که از اول سعی کردیم دانشگاهها را مورد نفوذ قرار دهیم ما باید حوزه های علمیه را مورد حمله و نفوذ قرار می دادیم »

وی با طرح این پرسش که چرا مدعیان دروغین رو به تزاید است ؟گفت: در پاسخ به این سوال می توان به دو دلیل اشاره کرد:

1- شیطان که از درگاه خدا رانده شد از خدا فرصت خواست تا روز قیامت مردم را وسوسه کند. و خدا هم بر اساس آیات قرآن تا «یوم الوقت المعلوم» وقت داد.

 قالَ رَبِّ فَأَنْظِرْنِی إِلی یَوْمِ یُبْعَثُونَ قالَ فَإِنَّکَ مِنَ الْمُنْظَرِینَ إِلی یَوْمِ الْوَقْتِ الْمَعْلُومِ  ( سوره ص آیه 81 )

بنابر برخی روایات ،یوم الوقت المعلوم ،همان زمان قیام امام زمان عج الله است و خداوند به شیطان تا این زمان وقت داد که این روز زمان مرگ شیطان است .اما تا آن روز شیطان سعی می کند که برای ظهور امام زمان (عج) مانع ایجاد کند تا بیشتر بتواند زنده بماند و بیشتر انسانها را  اغوا کند. برای همین مدعیان دروغین هر روز بیشتر می شوند .

2- یک دلیل دیگر عدم حفظ اسرار اهل بیت ع از سوی برخی بزرگان است امام صادق بارها تاکید کردند که اسرار ما باید حفظ شود. اما برخی که گاهی به برخی از اسرار اطلاع پیدا می کنند، برای رونق منبرهایشان برخی اسرار را فاش می کنند.

مجدی افزود: از طرف دیگر ما مبتلا به جامعه ای  هستیم که نسبت به احادیث اهل بیت جهل دارند  و مدعیان دروغین از این جهل استفاده می کند. سرویس جاسوسی انگلیس می گوید:

« ما باید شیعه را با دو مقوله مشغول کنیم یکی نشانه های ظهور و دوم زمان ظهور. چون اگر دنبال اینها بروند دیگر دنبال وظایف خود در زمان غیبت نمی رود و بلکه دنبال ساخت نشانه های ظهور می رود. و یا زمان ظهور را مدام حدس می زند و یا اعلام قطعی می کند که امسال سال ظهور است. »

بعنوان نمونه در این موضوع  دو کتاب نوشته شده است که کاملا محتوای آن اشتباه است. یکی کتاب «یوم الخلاص» نوشته کامل سلیمان . این فرد جاعل حدیث است و کتاب او الان دست برخی از منبری ها است و دوم  کتاب «بیان الائمه» که نویسنده آن زین العابدین از شاگردان آیت الله خویی است و 7 جلد می باشد .در این کتاب نشانه های ظهور را بیان شده است که عموما این نشانه ها براساس روایات جعلی بیان شده است .این فرد تبرعا حدیث جعل می کرد و تصور می کرد این کار کمک به امام زمان عج است .الان این کتابها در دست جوانها و نوجوانها هست.باید توجه داشت که خواندن این کتابها باعث از یاد رفتن وظایف دروان انتظار می شود.چرا که افراد را به دنبال پیدا کردن و کشف نشانه های ظهور می کشاند وباعث انحرافات فراوان می گردد.

کارشنای مسائل امنیتی گفت: چرا بابیت و بهاییت در جامعه ایجاد شد ؟ در آن زمان فشار اقتصادی و سیاسی زیاد شد و برخی بالای منبر برای ظهور  وقت و زمان بیان می کردند به گونه ای که جامعه از جهت روانی منتظر ظهور بود  که در نهایت علی محمد شیرازی از این فضا استفاده کرد و ادعای امامت کرد و باعث شد که استکبار هم از این فضا استفاده کند و با حمایت از او فرقه بابیت را به وجود آوردند.

 وی در ادامه با اشاره به دسته بندی مدعیان اظهارداشت: می توان گفت تمام مدعیان دروغین به چهار گروه تقسیم می شوند :

1- افرادی که خودشان ادعای خدایی یا نبوت و امامت دارند! مثلا در همین مشهد یک خانم ادعای خدایی دارد ! و با تحریف و تغییر احکام دینی طرفدارانی هم پیدا کرده است . نمونه های زیادی از این مدعیان هستند  این افراد مدعیات جدیدی دارند و با ادعا می کنند که دین جدیدی آورده اند. نکته ای که توجه به آن لازم است این است که توجه داشته باشیم این مطلب که در برخی منبرها گفته می شود امام زمان عج با دین جدیدی می آید در هیچ یک از منابع روایی ما نیامده است . بنابراین نباید هر مطلبی را در منبرها گفت که باعث سوء استفاده می شود.

2-    کسانی که ادعای ارتباط خاص با خدا ،اهل بیت و امام زمان را دارند. همانند آقای ابطحی که با دروغ ارتباط با امام زمان عج سعی داشت که دلهای جوانان را به اهل بیت متمایل کند . آقای سیدان به ایشان گفته بود چرا به جوانها به دورغ میگویی که با امام زمان ارتباط دارم او گفته بود که بخاطر اصلاح بین امام زمان و مردم دروغ گفتن اشکالی ندارد !

3-    کسانی که ادعای زمینه سازی ظهور امام زمان را می کنند. مثل دکتر سایان و یا علی یعقوبی که برخی از مسئولین هم گول آنها را خورده و به آنها مراجعاتی دارند. یک نکته در همه این مدعیان مشترک است که مرجعیت را هدف قرار داده و می زنند سعی دارند ورودی وجوهات به دفتر مراجع را ببندند هدف اصلی آنها از بین بردن نظام مرجعیت دینی است که مردم به مراجع رجوعی نداشته باشند . خیلی از پیروان این افراد هم متدینین هستند.

4- ادعای نسبت داشتن با امام زمان همچون فرزند و همسر امام زمان عج دارند .

مجدی افزود: اما مهمترین موردی که هرچهار ادعایی را که ذکر شد با هم دارد  احمد اسماعیل است و مشکل در مورد این فرد آن است که خیلی از طرفدارهای او روحانیون هستند !  در سال 94 یک عملیات بر علیه جریان احمد الاحسن انجام شد که 12 نفر در مشهد دستگیر شدند که 6 نفر آنها طلبه و از اساتید سطوح مشهد بودند!

علت رشد آنها استفاده از خواب و رویا است که در بین بسیاری طرفدار زیادی دارد و براساس خواب از این گروه تبعیت کرده اند . علت اهیمت این گروه آن است که استکبار بعد از غلط گیری همه جریانهای گذشته این جریان را به صورت یک معجون به این فرد معرفی کرده است و با کمک های علمی و نظامی به این فرد او را مطرح کرده است .بنابراین این جریان پس از بررسی همه نقاط ضعف جریان های گذشته به وجود آمده است و از این جهت قوی است. در اینکه استکبار پشت سر آنها هست هیچ شکی نیست . آنها ستاره داوود را مقدس می دانند و به همین علت اهانت به پرچم اسرائیل را درست نمی دانند. احمد الحسن ادعا کرد که با 5 واسطه فرزند امام زمان هستم و نائب ایشان است.

در عراق او دو سال در حوزه نجف تحصیل کرد و در زندان با حیدر مشطط هماهنگی کرد و تقسیم کرد ولی در نهایت با او به اختلاف خورد و او را تکذیب کرد و او را به قتل رساند . او از قدرت نظامی و تهدید و اسحله نیز استفاده فراوان کردو بسیاری از دشمنان خود را کشته است . او اگرچه در ابتدا غیر سید بود اما در ادامه خودش را سید معرفی کرد !  آنها اعتقاد دارند بجز شهید صدر و امام خمینی همه علما بی عمل هستند و بنا داشتند که عالم کشی داشتند که توطئه آنها کشف و توسط پلیس عراق از بین رفت.

الان در اینکه آیا واقعا او زنده هست یا خیر شک وجود دارد و به احتمال زیاد زنده نباشد ولی علت مخفی کردن خبر مرگ او این است که اگر بعدها بخواهند کسی را به جای او علم کنند مشکلی نباشد .

این گروه الان خودش هم دارای اختلاف شده است و تا به حال چهار انشعاب دارند. آنها در عین حال در حال رشد هستند آنها از فضای مذهبی و دلهای پاک کمال استفاده را می کنند .تشکیلات آنها بسیار منسجم عمل می کند شعبه اصلی آنها در نجف است و 6 نفر اعضای اصلی دارد.ذیل مکتب نجف در هر کشوری یک خادم دارند . اسم خادم ایران فردی به نام الیاس است که در اهواز کار می کند و در ایران هر استانی یک خادم دارد و هر شهری هم در استانها یک خادم و مشهد در گذشته 12 خادم داشت چون دارای مناطق وسیع است اما الان دارای حدود 18 خادم منطقه ای و دو خادم موضوعی دانشجویی و دانش آموزی است و 25 نماز جمعه دارند. 

در پایان استاد مجدی ابراز داشت: نکته مهم آن است که برخورد با اینها برخورد فیزیکی نیست بلکه باید برخورد نرم افزاری شود که توسط شما طلاب باید انجام گیرد باید روشنگری شود باید مراقب خانواده و اطرافیان خود باشیم . جامعه هدف این جریان مومنان  هستند که با روشنگری توسط روحانیون و طلاب می بایست آنها را از اهداف شوم این گروهها مطلع کرد.

 


١١:٠١ - يکشنبه ٢١ مهر ١٣٩٨    /    شماره : ١٠٥٨٢٩    /    تعداد نمایش : ١١٩


امتیازدهی
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
بسترهای آموزش و اعزام مبلغ به صورت تخصصی فراهم می شود
نشست مشترک مدیر کل آموزش و پرورش خراسان رضوی و رئیس جامعه المصطفی العالمیه خراسان
جلب رضایت خداوند، تنها راه تقرب الهی است
نیازسنجی دقیق و داشتن طرح جامع؛ از اولویت‌های جامعةالمصطفی
دوره آموزش‌های کوتاه مدت نمایندگی المصطفی خراسان در حال برگزاری است
"دوازدهمین جشنواره قرآن وحدیثی خانواده های طلاب" برگزار شد
رئیس اداره اوقاف و امور خیریه استان خراسان با رئیس نمایندگی المصطفی دیدار کرد
خدا محوری و توحید مداری اولین اصل از اصول اندیشه سردار سلیمانی است
تشکیل حکومت جهانی، بدون ایثار و مقاومت امکان ندارد
سخنان رئیس جامعةالمصطفی در مراسم گرامیداشت یاد و خاطره «شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی»
رئیس نمایندگی المصطفی در خراسان با رئیس نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت خراسان دیدار کرد
بازدید معاونت آموزش المصطفی از نمایندگی خراسان
حضور پرشور طلاب المصطفی در تشییع پیکر پاک سردار شهید سلیمانی و شهیدان مقاومت
مراسم گرامیداشت و تکریم شهدای بین الملل مقاومت
پیام تسلیت رئیس نمایندگی المصطفی در خراسان، در پی شهادت سردار سلیمانی
مراسم معارفه مدیران جدید نظام مدرسه ای و برخی از مدیران ستادی
ملاک ما باید ملاک حق باشد / مصداق حق برای ما ولایت فقیه است
رئیس سازمان فرهنگی آستان قدس رضوی با رئیس نمایندگی المصطفی در خراسان دیدار کرد
رئیس نمایندگی المصطفی در خراسان با رئیس دفتر تبلیغات اسلامی خراسان رضوی دیدار کرد
برگزاری مرحله نیمه نهایی مسابقات شفاهی بیست و پنجمین جشنواره قرآن و حدیث جامعةالمصطفی(ص)
توليد علوم انساني- اسلامي كُند و در حال توقف است
ایران الگوی وحدت شیعه و سنی است/ تنها راه نجات فلسطین اتحاد زیرپرچم اسلام است
متن پیام رئیس جامعةالمصطفی العالمیه خراسان به مناسبت رحلت آیت الله سید محمد مهدی موسوی خلخالی رحمةالله علیه
فلسطین؛ فلسطین از بحر تا نهر است، نه حتی یک وجب کمتر! / امروز در جهان خط مقاومت و اتحاد تنها رمز پیروزی است
برگزاری بخش کتبی بیست و پنجمین جشنواره قرآن و حدیث جامعةالمصطفی(ص)
نشست تشویقی مبلغان استان سنده پاکستان
انتصاب مدیران جدید در بخش های مختلف نمایندگی المصطفی خراسان
ندای مظلومیت نهضت اسلامی نیجریه به گوش انسان های آزاده رسیده است
جامعه المصطفی العالمیه خواستار آزادی فوری شیخ زکزاکی شد
مطالعات اسلامی در علوم انسانی در فرآیندی چند مرحله‌ای ظهورپیدا خواهد کرد
اندیشمندان جهان از نوآوری‌های و پژوهش های دینی ما بی‌اطلاعند
بازدید رئیس جامعة المصطفی از غرفه نمایندگی خراسان در نمایشگاه دستاوردهای علمی پژوهشی قم
چگونه باید کتاب بخوانیم؟!
ما در قبال شیخ زکزاکی به عنوان علمدار حرکت اسلامی در آفریقا مسئولیم
بازدید حجت الاسلام و المسلمین صالح از نمایندگی جامعةالمصطفی در اصفهان
رمز پیروزی در پرتوی استقامت و ایمان است
مرحله مقدماتی مسابقات رشته های قرائت قرآن کریم بیست وپنجمین جشنواره بین المللی قرآنی وحدیثی المصطفی
آیت الله مصباح یزدی خطاب به علما و فضلای المصطفی: شیطان و راه های او برای انحراف انسان را باید بشناسید
نشست هم اندیشی انجمن های علمی پژوهشی برادر جامعةالمصطفی خراسان با رئیس نمایندگی برگزار شد
سومین نشست صمیمی رئیس جامعة المصطفی العالمیه خراسان با کارکنان برگزار شد